Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chceš-li skutečně zhubnout, připrav se na to, že to nebude hned. Začni pomalu a vytrvej, jen tak docílíš vysněné váhy.

Chceš trvale zhubnout? Začni správně a zlehka

Cvičení
zdroj: isifa.com Cvičení
aktualizováno 29.01.2018, 16:59 | 29.01.2018, 16:59 | Krasna.cz/trm

Chceš-li skutečně zhubnout, připrav se na to, že to nebude hned. Začni pomalu a vytrvej, jen tak docílíš vysněné váhy.

Sníš-li o dokonalé postavě, zapomeň na to, že ji budeš mít do týdne. Pokud teď nasadíš drastickou dietu a přísný cvičební režim, za pár dní či týdnů odpadneš a tvá snaha bude k ničemu. Místo toho začni pomalu, obzvlášť pokud jsi do teď jedla, cos chtěla, a pohyb nebyl tvůj nejoblíbenější koníček.

 

Zapomeň na to, že zhubneš jen díky dietě. Cvičení musí být nepostradatelnou součástí tvé životosprávy. Nejsi spokojena se svou postavou a nechceš ji vystavovat před ostatními v tělocvičně? Začni nejdřív cvičit doma.

 

I když chceš zhubnout třeba jen břicho a stehna, i tak je dobré zaměřit se na tělo komplexně. Můžeš volit intenzivnější cviky na tvé problematické partie, ale tělo bys měla posilovat a protahovat celé, aby nedošlo k nechtěné disbalanci. Jako takové startovací cvičení na první týden vyzkoušej tuto kombinaci jednoduchého, a i tobě jistě známého cvičení:


- na paže, ramena a prsa: dámské kliky (na kolenou)
 

- na břicho: polož se na záda, zapři se o lokty, natažené spojené nohy zdvihni nad podložku, pokrč, přitáhni k břichu, znovu natáhni a polož; několikrát opakuj
 

- na záda: poloha prkna (polož se na záda, pokrč nohy, zdvihej zadek a záda až po lopatky nad zem, v horní poloze nějakou dobu vydrž)


- na zadek: zanožování (vestoje střídavě jednou noho kmitej za sebe)


- na nohy: klek na všechny čtyři, střídavě napínej jednu nataženou nohu co nejvíc dozadu


- na stehna: dřepy


- na lýtka: výpony na šičky s krátkou výdrží nahoře

 

Hubnutí
(Foto: oficiální zdroj)

 

Tuto sérii cvič první týden, pravidelně každý den. Cvičit bys měla alespoň dvacet minut. Po prvním týdnu tě to možná přestane bavit. Cvičíš-li správně, je možné, že tě začne tělo bolet, zkrácené svaly budou cítit. Nesmíš ale přestat, i když zatím nevidíš žádný váhový úbytek.

 

Abys vytrvala, zkus doplnit další nové cviky. Máš-li doma rotoped nebo velký gymnastický míč, určitě ho zapoj, ať svůj trénink oživíš. Stejně tak se ti budou hodit činky, vystačíš si i s dvěma petlahvemi s vodou, místo míče zkus třeba židli. V druhém týdnu tréninku pokračuj stejnou sérií, některé cviky zkus nahradit cvičením s pomůckami – zapojuj je dle vlastní fantazie nebo se inspiruj v těchto článcích:


Konečně účinné cviky na stehna!
Zbav se pneumatiky na břiše
Vyformuj si sexy zadeček
Nejúčinnější cviky na faldíky na bocích
Cviky pro nádherné poprsí
Zábavné cvičení pro postavu k nakousnutí


Třetí týden se zaměř zejména na partie, které tě nejvíc trápí. U dívek je to obvykle břicho, stehna a zadeček. Nezapomínej ani na zbytek těla, ale věnuj vybraným partiím cca dvě třetiny času. Ideální je, pokud dobu cvičení prodloužíš, problematickým partiím věnuj dvacet minut, zbytku těla deset minut. Cvič i nadále každý den.

 


Čtvrtý týden už zkus vyjít ze svého doupěte. Alespoň dvakrát týdně domácí půlhodinku nahraď něčím jiným – jdi na brusle, zaběhat si, zkus plavat, zumbu, lekci sportu, který jsi zatím ještě nezkusila. Zbylé dny ale cvič dál doma.


V této době už bys měla cítit změnu. Ne úbytek na váze nebo v centimetrech. Měla bys být víc fit, cítit se příjemně, po cvičení nabuzeně. Bolest svalů a šok v prvním týdnu už by se neměly opakovat. Klidně se vykašli na měření a vážení, důležité je, že se cítíš dobře. Po prvním měsíci shodíš stejně cca dvě kila, což pro tebe nemusí být dostatečná motivace. Místo vážnění tedy vnímej spíše pocit z vlastního těla, energie, fyzičky.


Další měsíc můžeš ubrat na intenzitě. Stačí, když budeš cvičit dvakrát týdně doma (výše uvedené cviky a jejich variace) a dvakrát týdně venku. Udělej si z toho nový koníček. V druhém měsíci se víc než na cvičení zaměřuj na svou životosprávu. Se zdravou dietou začni již se startem cvičebního plánu, ale nyní je na čase, přestat si odpouštět hříchy jako do teď. Tvé tělo je po měsíci docela rozpohybované, detoxikované, určitě se máš mnohem radši. Tak proč si to pokazit jídelníčkem. Zkus si dát měsíc skutečně zdravé a tvému tělu prospěšné stravy. Spolu se cvičením se na konci měsíce můžeš těšit na skvělé výsledky.

 

Až na konci druhého měsíce se konečně zvaž a přeměř. Váhový úbytek nemusí být u každého tak intenzivní, ale na centimetrech určitě změnu poznáš. Budeš se cítit také mnohem lépe, víc fit. A tento pocit by tě měl motivovat v tom, abys vytrvala i nadále. Nebuď na sebe přehnaně přísná a uprav si jídelníček i cvičební plán tak, aby ti vyhovoval, ale abys znovu nesklouzla k tloustnutí.8 hlasů
Vaše hodnocení