Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud chcete prožít dlouhý a zdravý život, denně byste měli sníst 800 gramů ovoce a zeleniny.

Chcete být zdraví? Toto je porce zeleniny a ovoce, kterou musíte denně sníst

Detox
zdroj: Oficiální zdroj Detox
aktualizováno 18.04.2017, 00:55 | 18.04.2017, 00:55 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Pokud chcete prožít dlouhý a zdravý život, denně byste měli sníst 800 gramů ovoce a zeleniny.

Ovoce a zelenina mají řadu pozitivních účinků pro naše tělo. Dokážou pomoci při dietě a také celkově zredukovat zdravotní stav člověka. Jejich konzumací se můžete vyhnout infarktu, mrtvici, rakovině nebo předčasnému úmrtí. DailyMail píše, že pokud by lidé snědli alespoň deset porcí denně, ročně by se mohlo předejít skoro osmi milionům úmrtí bez příčiny.

 

Dosavadní výzkumy ukázaly, že konzumace pěti porcí denně je pro vaše tělo prospěšná. Pokud jich však sníte deset, můžete se vyhnout vážným zdravotním problémům. Výzkum byl zaměřen na dva miliony lidí po celém světě a během něj zaznamenali 43 tisíc případů infarktu, 47 tisíc případů mrtvice, 81 tisíc kardiovaskulárních onemocnění, 112 tisíc případů rakoviny a 94 tisíc úmrtí. Tým vědců zaznamenal, že skoro osmým milionům úmrtí by se dalo předejít, pokud by lidé snědli deset porcí nebo 800 gramů ovoce a zeleniny denně.

 

 

Ovoce a zelenina dokážou zlepšit cholesterol, krevní tlak a celý imunitní systém. Obsahují antioxidanty, které tělo pročistí od škodlivin. Vědci brali v úvahu i jiné faktory. Například váhu člověka, zda je kuřák, nebo jak je na tom s fyzickou aktivitou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zrádná zelenina: Po které naopak přibereš?
Ovocné a zeleninové freshe: Báječné pro zdraví, krásu, imunitu i štíhlou linii
Tři kila pryč za tři dny? Vyzkoušej ovocnou dietu

 

Víte, jaké ovoce a zelenina jsou pro vás nejlepší?

 

Chcete-li vašemu tělu dodat všechny potřebné látky, měli byste nejvíce konzumovat jablka, hrušky, citrusové plody, zelenou zeleninu jako špenát, salát, brokolici, zelí nebo květák. Zelenina jako špenát, zelená fazole, mrkev nebo paprika dokážou dokonce předejít rakovině.0 hlasů
Vaše hodnocení