Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Po vánočních svátcích přibral snad každý, jenže co s tím teď v zimě dělat? Poradíme vám pár tipů na zimní cvičení.

Cvičení, co tě bude v zimě bavit

Cvičení v zimě
zdroj: Imagio.cz Cvičení v zimě
aktualizováno 30.01.2017, 17:29 | 30.01.2017, 17:29 | tej

Po vánočních svátcích přibral snad každý, jenže co s tím teď v zimě dělat? Poradíme vám pár tipů na zimní cvičení.

Chladné počasí náš často nutí k lenosti a nikomu se v závějích sněhu nechce z bytu, a tak se váha neustále pohybuje špatným směrem. Ne každý má možnost lyžovat, nebo ho to prostě a jednoduše nebaví. Nevadí, máme i pár dalších fintiček.

  

Nejlepší volba

 

Tou úplně nejlepší variantou na cvičení, je častá změna aktivity. Pokud totiž budeš stále dokolečka cvičit to stejné, brzy tě to přestane bavit a budeš hledat stále další a další výmluvy pro to, abys dnes cvičení vynechala. Zajdi občas na procházku, vyražte s holkama na brusle nebo místo výtahu domů vybíhej schodiště. Je jedno, jakou aktivitu si vybereš, hlavně, že něco děláš. Snad v každém větším městě najdeš krytý bazén nebo kluziště. Stačí ti bohatě pár desítek minut několikrát týdně a kila půjdou obratem dolů.

 

Spinning

 

Parádní věc, při které spálíš opravdu hodně kalorií a rozhodně stojí za vyzkoušení. V podstatě jde o jízdu na speciálním kole ve skupině lidí. Jen si nemysli, že je to něco extra jednoduchého. Během celého cvičení se bude měnit obtížnost jízdy, kdy se střídá například forma roviny s kopcem. Na první hodině se rozhodně nesnaž dohonit ty, které se spinningu věnují delší dobu. Jeď svým tempem a ničím se nenech rozhodit. Pokud trpíš obezitou, není toto cvičení vhodné na klouby. Raději zvol aqua spinning, což je obdobná forma jízdy na kole, ale provádí se ve vodě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zlepši svou fyzickou kondici hned teď

Nenáročná dieta: hubni bez hladu

Rychlé hubnutí? Žádná výhra!

 

Zumba

 

Proč nespojit příjemné s užitečným? V tomto případě se bavíme o příjemný tanec a užitečné hubnutí. Zumba je v podstatě kombinace prvků aerobiku a latinskoamerických tanců. Rozhodně se neboj první hodiny, protože jsou tance velmi jednoduché a za žádnou cenu zde nejde o perfektní tanec, jako o účel zumby. Během celého cvičení se totiž celkem zapotíš, čímž dáš zabrat především problémovým partiím.

 

 

Fitness kickbox a box

 

Co zkusit své kilogramy vybít? Naštvi se na zimní uskladnění tuků a pomsti se na boxovacím pytli, je to zábavné, motivující a navíc shodíš parádní snůšku kilogramů. Naučíš se skvělé údery a kopy, které se ti později mohou hodit i třeba v sebeobraně. Ve fitness kickboxu a boxu vůbec nejde o sílu, základem je znovu jen spalování tuků zábavnou formou. Jediné co k tomu potřebuješ je vhodná obuv, pohodlné oblečení a pokud to nepatří k výbavě fitness centra, tak i boxerské rukavice.


Další aktivity

 

Dnešní fit centra nabízejí nepřeberné množství možností, a tak je jen na tobě, které si zvolíš. Ať už známý aerobic, nebo cvičení pod instruktorem, všechno ti pomůže víc, než být zalezlá v postýlce. I když v případě, že tam nebudeš sama, můžeš také nějaké to kilo shodit pomocí příjemnější aktivity.4 hlasů
Vaše hodnocení