Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V současné době můžeš při hubnutí využívat i moderní vymoženosti - stroje, které ti v cestě za štíhlou postavou pomohou.

HUBNEME DO PLAVEK: Když za tebe cvičí stroje

Krainová na vibrostation
zdroj: oficiální zdroj Krainová na vibrostation
aktualizováno 03.06.2013, 02:11 | 03.06.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

V současné době můžeš při hubnutí využívat i moderní vymoženosti - stroje, které ti v cestě za štíhlou postavou pomohou.

Doposud jsme se v našem seriálu o hubnutí věnovali především cvičením, ke kterým nepotřebuješ nic víc než správnou hudbu, tenisky, podložku a lahev s pitím. Dozvěděla jsi se něco o aerobiku, pilates, tae-bu, zumbě, ale žijeme v 21. století, a tak můžeš při shazování kil využít i různé další vymoženosti. 

Můžeš si zajít na kavitační liposukci a lymfodrenáž, kdy ti naruší tukovou vrstvu a tukové buňky pak odchází z těla pryč, můžeš své špeky nechat zmrazit kryolipolýzou nebo si lehnout pod laser. Daleko účinnější ale bude, když moderní technologie využiješ při cvičení.

Nabízí se ti hned několik možností a my ti postupně představíme tři nejznámější.

Vibrostation je cvičení, při kterém se nezapotíš


Cvičení pomocí vibrační plošiny ti přináší několik velkých výhod - procvičíš si téměř všechny svaly v těle, cvičební lekce může mít jen 30 minut a vůbec se při ní nezapotíš. To ale neznamená, že tvé tělo nepracuje, protože vibrační plošina vytváří vibrace, které v tvém těle vyvolávají takzvaný napínací reflex. Ten svaly stahuje, a to 30 až 45krát za vteřinu.

Velkou výhodou pro nás slečny je fakt, že při cvičení na této plošině se nepotíš, takže se nemusíš převlékat do cvičebního, což znamená, že s sebou nemusíš tahat žádnou velkou tašku. A hlavně se nemusíš po lekci znovu líčit, protože tvůj make-up zůstane bez porušení.

 

Vibrostation
Na plošině vibrostation jen stojíš a držíš. (Foto: oficiální zdroj)

 

Cvičení lze zaměřit přímo na posilování konkrétních problémových partií, takže pokud máš problémy s povislým bříškem, s "madly lásky" nebo máš povolený zadeček, jen požádáš personál, aby ti přístoj nastavili tak, jak potřebuješ. Přestože na plošině strávíš jen třicet minut, námaha odpovídá jedné hodině strávené v posilovně.

První výsledky uvidíš již za 14 dní, kdy se ti obvod břicha může snížit až o 1,8 centimetru. Pravdou ale bohužel je, že tento úbytek nebude každých 14 dní tak výrazný. Zároveň ti ale při cvičení mizí celulitida, posilují se záda, zlepšuje se krevní oběh a metabolismus, což vede k odstranění zdravotních problémů, například migrén.

Podívej se na instruktážní video, které pro své zákazníky natočilo Squash Fitness Chomutov:

 

 

Cvičení na plošině vibrostation využívá například topmodelka Simona Krainová, která se potřebovala rychle dostat do formy po porodu druhého syna Bruna. "Není tajemstvím, že posilovna nikdy nebyla můj šálek kávy. Nesnáším, jak se tam člověk zapotí, a ty zvuky, které vydávají pánové zvedající činky, taky člověka moc neinspirují. Poprvé jsem vibrační studio navštívila v jednom obchodním centru. Od té doby chodím pravidelně a jsem z toho unešená. Žádné převlékání, pocení, dokonce se nemusím ani odličovat. Klasické vibrační stroje znám léta, ale tady prostě nastoupíte na plošinu a necháte vibrace, aby vám formovaly postavu a bez námahy pomáhaly hubnout,“ říká spokojeně krásná blondýna. Ideální je pro ní hlavně to, že po cvičení může hned pokračovat ve svém nabitém rodinném i pracovním programu. 

I power plate vibruje


Dalším strojem, který pracuje pomocí vibrací je takzvaný power plate. Zatímco však na plošině vibrostation jen stojíš a střídáš polohy, na power plate musíš aktivně cvičit.  Při cvičení budeš stát či sedět na podložce a provádět speciální cviky. Díky vibracím je jakýkoliv cvik (stoj, dřep, výpad) mnohem náročnější, protože je zapojeno více svalů a jejich rychlé kontrakce s následným uvolněním přispívají k velmi rychlému spalování tuků. Délku cvičení je díky tomu možné výrazně zkrátit a docílit tak za kratší dobu výrazně lepších výsledků.

PŘEČTI SI TAKÉ:
HUBNEME DO PLAVEK: Jak je to s večeří? + JÍDELNÍČEK na další týden
HUBNEME DO PLAVEK: Ke štíhlé postavě se můžeš i protančit
HUBNEME DO PLAVEK: Představení dietního jídelníčku
HUBNEME DO PLAVEK: Potřebuješ zhubnout rychle? Vsaď na tae-bo
HUBNEME DO PLAVEK: Zaměřeno na svačiny
HUBNEME DO PLAVEK: Bez snídaně to nepůjde
HUBNEME DO PLAVEK: Super postava za pár týdnů? S pilates ANO!
HUBNEME DO PLAVEK: Začni zlehka - aerobikem
HUBNEME DO PLAVEK: Zhubni do léta až 8 kilo


Na této plošině je možné procvičit nohy, záda, břicho, ramena i horní končetiny, vše se děje samozřejmě pod dohledem profi trenérky, která ti předem sestaví tréninkový plán na míru. Trenérka tě naučí speciální cviky a dohlíží, abys je prováděla správně. Posiluje se tak, že v jedné pozici vydržíš 60 sekund, svaly se stahují a roztahují. Postupně střídáš předem dané pozice.

Při cvičení můžeš plynule měnit rychlost pohybu plošiny a zvyšovat tak vibrace působící na tělo (vibrací je 30 až 50 za vteřinu), můžeš použít i pružná lana s úchyty a držet je v natažených či pokrčených pažích, čímž samozřejmě zvyšuješ účinnost cvičení.

Cvičení na power plate vyzkoušela i moderátorka Televizních novin Míša Ochotská. "Cvičení na power platu patří k jednomu z mých nejoblíbenějších. Pravidelně jednou týdně na tomto stroji cvičím a dokonce uvažuji, že bych si ho pořídila i domů," svěřila se Míša před časem. Jak jí cvičení šlo můžeš vidět na videu:

 

 

Cvičení na power plate zpevňuje celou postavu, ale ženy a dívky ho využívají především ke zpevnění bříška a zadečku. Vibrace tě mohou po cvičení na závěr příjemně namasírovat. Pro ženy je to dobré i na redukci celulitidy, protože se prokrvuje podkoží.

Vacushape - cvičení ve vakuu

Dalším přístrojem, který můžeš na hubnutí vyzkoušet je vacushape. Jde o aerobní přístroj, ve kterém jsi od pasu dolů uvězněna v jakési podtlakové komoře, při tom však cvičíš na běžeckém pásu nebo crossovém trenažeru. Podtlak způsobí, že krev ti z podkoží odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, kde se spálí. Při cvičení ti hlídají tepovou frekvenci tak, aby se celou dobu jednalo o aerobní cvičení, při kterém se nejlépe pálí tuky.

 

VacuShape
S vacushape cvičí v podtlakové komoře. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Výhodou tohoto přístroje je skutečnost, že díky vakuu spálíš až o 50 procent více energie než při obyčejném aerobním cvičení. Tuk se začíná spalovat za kratší dobu a svaly nejsou tak brzy unavené, protože kyselina mléčná, která se vyvíjí ve svalech při námaze, se odstraňuje a metabolizuje mnohem rychleji.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Jak shodit 6 kilo do plavek? Spalujte na nejvyšší obrátky!
Zadeček jak lusk: 5 nejlepších cviků!

První výsledky cvičení jsou vidět zhruba po deseti lekcí, přesto se doporučuje odchodit jich minimálně 20 během 6 týdnů, aby se nastartovala látková přeměna. Cvičí se 30 minut, přičemž se doporučuje, aby ses před uzavřením do přístroje rozehřála.

Před aplikací je nejlepší jíst sacharidy (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli), po skončení cvičení pak bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu například se zeleninou). Pro maximální účinek nanes před aplikací krém na celulitidu. A pro zvýšení účinku můžeš ještě navíc použít L-Carnitin - spalovač tuku.2 hlasů
Vaše hodnocení