Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Mladí často při hubnutí chybují. Zapomínají na to, že jejich tělo není dostatečně vyvinuto, a proto u nich nefungují stejné metody, jako u dospělých. Jaké jsou nejčastější chyby?

Hubnutí náctiletých: Těchto chyb se při shazování kil dopouštíš!

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 09.06.2014, 00:00 | 09.06.2014, 00:00 | TN.cz

Mladí často při hubnutí chybují. Zapomínají na to, že jejich tělo není dostatečně vyvinuto, a proto u nich nefungují stejné metody, jako u dospělých. Jaké jsou nejčastější chyby?

Spousta mladých lidí se snaží vyhovět požadavkům dnešní doby a dosáhnout mediálního symbolu ženské i mužské krásy, kterým je štíhlá postava. Při získávání požadovaných křivek ale zapomínají na to, že jejich mladé tělo má odlišné požadavky na příjem potravy, vitamínů nebo živin než je tomu u dospělého člověka. Jejich hubnoucí metody se pro ně mohou stát až nebezpečné.
 

Kouření
 

Někteří teenageři začínají s kouřením v domnění, že jim pomůže zhubnout. Vědecky je ale dokázáno, že cigarety mají tento efekt pouze ze začátku. Mladí se tak zbytečně stávají závislými a ochuzují tělo o potřebné minerály, vitamíny a narušují svoje zdraví. Při zbavování závislosti se často cigarety nahrazují jídlem a kila jdou tak opět nahoru.

 

Hubnoucí preparáty
 

Na trhu je nesčetné množství přípravků, které slibují zázračné zhubnutí. Aby splnily svůj účel, je ale potřeba je kombinovat s pohybem a vyváženou stravou. "Jejich nevýhodou je, že zatěžují játra a mohou zvyšovat krevní tlak, způsobovat poruchy metabolismu a psychické problémy," varuje Klára Minczinger ze společnosti Generica, která se zaměřuje na výrobu doplňků stravy.

 


Hladovka
 

Hladovka je pro mladé lidi velmi nebezpečná. I když docílíte nějakého úbytku váhy, většinou ztratíte jen vodu z těla a uberete na svalové hmotě. Při ukončení tohoto procesu hubnutí můžete nabrat kila zpátky a většinou ještě víc, než jste zhubli.  Mladé tělo potřebuje ke svému vývoji dostatek vápníku, bílkovin, železa a dalších látek nezbytných pro správné fungování organismu. Hladovění tak tyto látky do těla nedostanete. Odmítání jídla mohou navíc provázet nežádoucí stavy únavy, nervozity nebo pocity zimy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Top 10 zdravých dietních tipů! Hubnutí přijde bez šizení
Zjisti svou IDEÁLNÍ VÁHU
Vážně potřebuješ zhubnout?

 

Zdravé hubnutí
 

Pokud se rozhodnete pro zdravé hubnutí, zásadní změnou by měly být stravovací návyky a zvýšení tělesné aktivity. Důležitá je také psychická pohoda a podpora okolí. Vhodné je také doplňování prospěšných látek, které mohou hubnutí napomoci.

Mezi nápomocné látky k hubnutí patří například zelený čaj. Snižuje chuť k jídlu, pomáhá urychlovat metabolismus, stabilizuje hladinu cukru v krvi, obsahuje velmi prospěšné antioxidanty, snižuje překyselení organismu a v neposlední řadě zažene žízeň. 

Vhodné je zařadit do jídelníčku rozpustnou vlákninu inulin, který se získává z kořenů čekanky. Pomáhá vstřebávat živiny, má blahodárné účinky na trávicí systém, zlepšuje zažívací mikrofloru a snižuje cholesterol. 

Při hubnutí pomůže i chrom. Snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá při jeho vstřebávání a snižuje chuť na sladké. V klasické stravě se chromu dostává do těla málo, proto je dobré ho přijímat potravinovými doplňky. 3 hlasů
Vaše hodnocení