Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Přemýšlíte zatočit s „faldíky“ jednou pro vždy?

Jak moc musíš cvičit, abys konečně začala hubnout?

Fitness
zdroj: oficiální zdroj Fitness
aktualizováno 10.01.2018, 18:43 | 10.01.2018, 18:43 | Krásná.cz

Přemýšlíte zatočit s „faldíky“ jednou pro vždy?

Stavba ženského těla a z ní vycházející tendence k ryze ženským svalovým dysbalancím vyžadují speciální přístup. „Ženy mnohem častěji preferují cvičení pro zdraví, správné držení těla a fungování celého pohybového aparátu. Odlišnostmi ve stavbě těla a díky jiným hormonům máme sklon k jiným poruchám svalového aparátu, než muži. A co se týká tvarování postavy, cíle jsou také úplně jiné, než u mužů,“ vysvětluje hlavní trenérka fitness pro ženy Contours Kateřina Hollerová.


Podle trenérky by k dosažení výsledků měly ženy navštěvovat fitness centrum dvakrát až třikrát týdně. V tomto intervalu by již po několika týdnech měly být vidět výsledky. Ideální je přitom střídat aerobní aktivitu s posilováním.

 

* Aerobní aktivity jsou určeny pro udržení tepové frekvence, při níž se spalují tuky.

* Posilovací část zase tvaruje a zpevňuje svaly. Svaly jsou i pro ženy důležité – napomáhají vyrýsovanému vzhledu postavy, ale také zvyšují přirozený bazální metabolismus, který určije, kolik tělo spaluje i v klidovém režimu.

 

 

Ideální kombinací obou typů je například kruhový trénink, mohla by tě zaujmout i power jóga, zumba, pilates, nebo bojová cvičení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 výhod cvičení kromě sexy těla
Nejlepší WORKOUT VIDEA, se kterými tě cvičení bude bavit!
5 chyb, které děláme při cvičení

 

K úspěchu vede vytrvalost a správné stravování

 

Tajemství získání pěkné postavy a dobré kondice spočívá podle trenérky Kateřiny Hollerové ve známých, ale často neoblíbených faktech. „Pokud chcete dosáhnout větších úspěchů, musíte cvičit déle než tři měsíce a k tomu dodržovat pitný režim a správné stravovací návyky. V kvalitním fitness centru budou vždy při ruce profesionálové, kteří vám vždy rádi poradí jak na to,“ uzavírá odbornice.0 hlasů
Vaše hodnocení