Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jestli vás straší plavková sezona, protože vaše stehna stále připomínají sulc, je nejvyšší čas s nimi začít bojovat. Poradíme vám, jak začít a jaké cviky jsou zaměřené právě na tyto problematické partie.

Jak na pevná stehna? Rady a cviky, které fungují

Sexy stehna
zdroj: Thinkstockphotos Sexy stehna
aktualizováno 08.06.2015, 17:37 | 08.06.2015, 17:37 | Krasna.cz/trm

Jestli vás straší plavková sezona, protože vaše stehna stále připomínají sulc, je nejvyšší čas s nimi začít bojovat. Poradíme vám, jak začít a jaké cviky jsou zaměřené právě na tyto problematické partie.

Pokud chcete pěkně vyrýsovat stehna, v prvé řadě je potřeba zohlednit, zda máte v pořádku kolena, kyčle i kotníky. Pokud ne, tyto cviky vhodné nejsou a je potřeba cvičení konzultovat s odborníkem, který vám s výběrem vhodných cviků poradí. Pokud chcete docílit štíhlých a vypracovaných stehen, měli byste se zaměřit na jejich posilování a také spalování tuku (budou potom pevná a štíhlá). K posilování vám stačí i váha vlastního těla. Pomocí následujících cviků posílíte nejen stehna, ale také hýždě. Toto posilování je ideální v kombinaci s během, který nám stehna pěkně zeštíhlí. Navíc běhat můžete téměř vždy a všude.


Se silnějšími stehny nejčastěji bojují ženy s tvarem postavy "hruška" a díky genetickým dispozicím to mnohdy nemají zdaleka lehké. Tento boj však není v žádném případě ztracený a vyhrát určitě lze. Jde jen o to, vědět jak na to :-) Důležité je tedy správné cvičení a strava. "Bez vyvážené stravy štíhlých stehen bohužel nedosáhnete," vysvětluje Markéta Brožová, hlavní trenérka Contours, fitness pro ženy ve 30 minutách, a dodává: "Potřebujete vybudovat v těchto partiích svalovou hmotu, a proto je vhodné zvýšit přísun bílkovin a provádět zejména komplexní cviky, jako jsou právě dřepy, výpady atd..." Bílkoviny přitom rozhodně nerovná se jen maso. Zdroje bílkovin jsou jak rostlinného (obiloviny, luštěniny, sójové produkty = tofu, tempeh, robi maso, klaso sekaná apod.), tak i živočišného původu (mléčné kravské, kozí, vejce…). “Mnoho žen dělá tu chybu, že po cvičení nejí. Do 15 až 20 minut po cvičení se musí doplnit do těla jednoduché sacharidy neboli cukry (ovoce, hroznový cukr, nízkotučné sušenky). Po třiceti až pětačtyřiceti minutách a maximálně do jedné hodiny po cvičení se musí doplnit bílkoviny: buď formou proteinového koktejlu, nebo lehce stravitelného masa se zeleninou,” radí výživový specialista Martin Škába.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se opálit? Rychle, pěkně a kvalitně!
Konečně štíhlá a pevná stehna! TÝDENNÍ PLÁN
Aby stehna hubla a ne získávala objem ve svalech
Nejlepší snídaně proti celulitidě


V jakých intervalech a jak bychom měli cvičení provádět, aby mělo účinek a naše stehna byla vyrýsovaná jedna radost? Odborníci doporučují cvičení provádět alespoň 3x týdně v uvedených počtech a sériích. K tomu přidejte také kardio trénink, ideálně běh alespoň 30 minut. Nezapomínejte také na strečink, který je velice důležitý.

 

Dřepy


Postavíte se rovně, nohy na šířku pánve.

 

Cviky na stehna - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Při pohybu směrem dolu dáváte pozor na kolena, aby směřovala za špičkou a nikoliv k sobě. Ruce můžete zvednout nahoru, udržíte tak rovná záda. Směrem dolu se nadechujete a směrem nahoru vydechujete.

 

Cviky na stehna - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Doporučený počet opakování 12-20, série 2-4

 

Výpady


Stojíte rovně, můžete si vzít do rukou ještě činky. Při pohybu směrem dolu držíte rovná záda a dbáte na to, aby špička byla vpředu před kolenem, nikoliv za. Docházelo by tak k přetížení kolen.

 

Cviky na stehna - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Poté se zvednete opět nahoru a totéž opakujete na druhou nohu. Směrem dolu se nadechujete a směrem nahoru vydechujete.

 

Cviky na stehna - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Doporučený počet opakování 20-40, série 2-4

 

Výdrž

 

Zaujměte široký postoj, špičky směřují ven v úhlu asi 45°. Uděláte podřep a v této pozici vydržíte. Můžete si vzít také overball, který stlačujete, posilujete tak nejen stehna a hýždě, ale i prsní svaly.

 

Cviky na stehna - 5
(Foto: oficiální zdroj)


Doporučený počet opakování 45 s, série 2-4


Bruslení (přenášení váhy)


Uděláte mírný podřep na pravé noze, levá noha je vzadu a pokrčená, poté uděláte levou nohou krok stranou a váhu přenesete na ni. Můžete použít také variantu s poskokem, kdy váhu přenášíte v poskoku tam a zpět.

 

Cviky na stehna - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Držíte rovná záda. Při pohybu dolu do podřepu se nadechujete a při přenášení váhy vydechujete.

 

Cviky na stehna - 7
(Foto: oficiální zdroj)


Doporučený počet opakování 20-40, série 2-415 hlasů
Vaše hodnocení