Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

To, že vás po jízdě na kole bolí intimní partie a máš ze sedla pěkně otlačený zadek, není žádná novinka. Víte ale, že jízda na kole může způsobit i vážnější problémy?

Jezdíš ráda na kole? Pozor, může to ohrozit tvůj MILOSTNÝ ŽIVOT

Na kole
zdroj: Thinkstockphotos Na kole
aktualizováno 02.09.2017, 00:35 | 02.09.2017, 00:35 | krasna.cz/tvnoviny.sk

To, že vás po jízdě na kole bolí intimní partie a máš ze sedla pěkně otlačený zadek, není žádná novinka. Víte ale, že jízda na kole může způsobit i vážnější problémy?

Cyklistika je skvělá, když se chceme víc hýbat. Pomůže nám dostat se jednoduše z jednoho místa na druhé a při pravidelném ježdění ubudou i nějaká kila. Ženy by však měly zpozornět, protože pro jejich intimní partie to zas až tak výhodné není.

 

Stejně jako sedadlo dokáže zanechat následku z vnějšku intimních partií, trpí i vnitřek. "Ženy cyklistky nejčastěji trápí drobné ranky, přecitlivělost pokožky, znecitlivění, zvětšení pysků, vaginální podráždění a infekce, rovněž infekce kůže a močových cest," potvrdila Pradnya Pisal, gynekoložka z London Gynecology.

 

 

Když žena sedí na silničním kole, nese až 40 procent hmotnosti právě na své vulvě. Důsledky mohou být mnohem nepříjemnější než jen bolest. Tento tlak může způsobit trvalé opuchnutí a zvětšení stydkých pysků či jejich asymetrii. Poškození můžete preventivně snížit tvarovaným sedlem a polstrovanými šortkami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 faktů o vagíně k neuvěření! Tohle v učebnicích nenajdeš
Jezdíš na kole a nehubneš? Víme, jak to změnit
I v dešti na kolo? Hodina spinningu pro pevná stehna a zadeček

 

Dalším problémem je znecitlivění. V roce 2006 studie vědců z Medicínské fakulty Univerzity v Yale zveřejněná v časopise Journal of Sexual Medicine odhalila, že ženy, které jezdí na kole více než 160 kilometrů za týden, mohou mít snížené pohlavní vjemy a pociťovali bolest, což vede k sexuální dysfunkci.0 hlasů
Vaše hodnocení