Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dopřáváš si saláty s domněním, že jsou pro tvé tělo přínosné a zdravé? Nezapomeň na to, že všeho moc škodí, a u salátů to platí dvojnásob. I když se tváří jako nejzdravější varianta pokrmu, věř, že mají i svá negativa.

Jíš jenom zeleninové saláty? Pak si zahráváš se svým zdravím

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 09.10.2017, 00:43 | 09.10.2017, 00:43 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Dopřáváš si saláty s domněním, že jsou pro tvé tělo přínosné a zdravé? Nezapomeň na to, že všeho moc škodí, a u salátů to platí dvojnásob. I když se tváří jako nejzdravější varianta pokrmu, věř, že mají i svá negativa.

Mnoho holek si myslí, že pokud budou jíst pouze saláty, zůstanou mladé, hubené a zdravé. Jde ale o velký omyl, protože přehnanou konzumací zeleniny si můžou uškodit. Odborník na výživu upozorňuje, že i se zdravou stravou bychom měli být opatrní.

 

Strašák jménem ŠTÍHLÁ OBEZITA

"Jíst saláty je zdravé, ale záleží na tom, co jiného kromě těch salátů jíme," tvrdí odborník Viktor Bielik. Ženy často při hubnutí ztrácí potřebné živiny, a to může skončit i tím, že některé potraviny jejich tělo prostě nedokáže tolerovat. Navíc, jakmile skončí s dietou, nadbytečné gramy se mění na tuky. A s tím souvisí i novodobý fenomén - štíhlá obezita. "Dívky pak mají určitou tělesnou hmotnost, ale chybí jim svaly. Mají více tuku. V dlouhých šatech mohou vypadat atraktivně, ale když si vezmou plavky, tak najednou vidíme nadbytek tělesného tuku," konstatuje Bielik.

 

 

Strava musí být vyvážená a pestrobarevná
Naše tělo potřebuje všechny látky pro to, aby fungovalo tak, jak má. "I maso, které patří mezi přirozenou stravou. Je důležité si uvědomit, že příroda extrémy vylučuje, tudíž nedoporučuji ani veganskou dietu. To znamená, že všechno nemusíme brát tak striktně a dlouhodobě dodržovat pouze jeden typ stravování," doporučuje Marián Vanderka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Umíš zdravě hubnout?
12 zásadních chyb, kterých se dopouštíme při hubnutí
Zapoj do hubnutí POŽÍRAČE TUKŮ


Na tohle si dej pozor
„Čím méně budete jíst, tím více bude organismus využívat energii z potravy. Po určitém čase přejdete do stádia, kdy nebudete ani hubnout, nebudete mít pod kontrolou vaši tělesnou hmotnost, budete velmi slabé a budete mít sklony k depresi. Na tohle je potřeba dát velký pozor,“ radí Bielik. Tento styl stravování mnohé dívky dodržují i několik týdnů, načež následuje obrovská chuť se přejíst. „Hlavní problém je v tom, že bakterie v trávicím traktu si zvyknou na to, že přijímáme málo jídla a vtom jim dáme hodně jídla, ze kterého dokážou využít velké množství, ale zbyde určitá energie. Ta se musí někam uložit, a to většinou ve formě tuku,“ dodává Bielik.

 


Chci vypadat hezky, co mám pro to udělat?
„V první řadě byste se měly hýbat, jíst třikrát až čtyřikrát denně jídlo, které je komplexní. To znamená, aby obsahovalo polysacharidy, přílohy, bílkoviny i nějaký tuk, protože pokud budete jíst pouze nízkotučné produkty, tak budete stále hladové, protože jídlo se bude velmi snadno ze žaludku vyprazdňovat,“ radí docent Bielik.0 hlasů
Vaše hodnocení