Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Mám tu pro vás další článek do zdravější rubriky a tentokrát bych vám chtěla ukázat takové mé 3 nejoblíbenější varianty, jak si připravuji bílý jogurt.

Jogurt ke snídani? 3x originální a chutný recept

Snídaně
zdroj: Thinkstockphotos Snídaně
aktualizováno 12.05.2016, 00:43 | 12.05.2016, 00:43 | krasna.cz/archiv blogerky

Mám tu pro vás další článek do "zdravější" rubriky a tentokrát bych vám chtěla ukázat takové mé 3 nejoblíbenější varianty, jak si připravuji bílý jogurt.

Samozřejmě nejčastěji k snídani, jelikož už delší dobu nesnídám nic jiného. Vím, že někomu tyhle kombinace po ránu nemusí dělat dobře, každý máme žaludek nastavený jinak. Každopádně mi často chodí dotazy, jestli obyčejný jogurt a do toho banán, je to jediné, co si každý den dávám a jestli mi z toho už není také špatně. Další otázka je, zda nemám hlad, protože snídaně je základ dne a tahle malá porcička vypadá nedostatečně. Dříve jsem byla zvyklá nesnídat vůbec, mé první jídlo byl zpravidla oběd. Naučila jsem se jíst 5x denně a můj den začíná snídaní okolo sedmé hodiny ranní, kdy si dám obvykle jednu z variací, které tu vidíte, a do deseti hodin (kdy si dávám první svačinu) mi to bohatě stačí. Každý jsme jiný, někdo by po takové snídani měl hlad za hodinu, jiný za tři hodiny. Je to individuální, proto tohle prosím neberte jako návod pro to, co máte přesně snídat, ale jen jako inspiraci, co si například můžete dát do jogurtu, který bude buď celá vaše snídaně, jako v mém případě, nebo jen její součást. To už je na vás. :)

 

PSALI JSME:

INSPIRUJ SE: Česká blogerka neuvěřitelně zhubla! Jak dosáhla postavy snů?
Česká blogerka neuvěřitelně zhubla! Co doporučuje k snídani? INSPIRUJ SE
Jak cvičit, aby šla kila dolů? Jedině CARDIO

 

Úplně první kombinace je překvapivě s nějakým ovocem. Já mám nejraději banán a jahody. Občas můžete zkusit i pomeranč, který jogurtu dodá sladší chuť díky velkému množství šťávy. Jako tip k doslazení bych vám doporučila sušené brusinky, které obsahují vitamin C, vlákninu a jsou dobré jako prevence proti zánětu močových cest, takže jejich konzumací uděláte i něco pro své zdraví.

 

Jogurt
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

 

Další mojí oblíbenou variantou je bílý jogurt s vlašskými ořechy, lískovými oříšky nebo mandlemi. Ořechy jsou obecně zdrojem kvalitních bílkovin a zdravých tuků. Pomáhají i snižovat hladinu cholesterolu, což je pro někoho, kdo trpí nadváhou, určitě výhoda. Můžete přidat i trochu strouhaného kokosu, pokud ho milujete jako já, a jako další tip pro doslazení (tentokrát mimo brusinek) zkuste například javorový sirup. Sice není nejlevnější záležitostí, ale na druhou stranu vydrží poměrně dlouho. Nakonec jsem přidala pár koleček banánu, aby nechybělo trochu ovoce.

 

Jogurt
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

 

Jako poslední možností, kterou jsem vybrala, je dochucení pomocí skořice. Říká se, že skořice je snad proti všemu, na co si vzpomenete. Díky prokazatelným zdravotním přínosům je nazývána zázračným kořením. V tomto článku vás ale určitě bude zajímat, že je i pomocníkem při hubnutí, protože při dlouhodobějším užívání zlepšuje funkčnost inzulinu, a tak podporuje snahu shodit nějaké to kilo. Navíc nádherně voní, také máte rádi vůni skořice? :)

 

Jogurt
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

 

Doufám, že se vám článek aspoň trochu líbil a pokud máte vy nějaké tipy, jak ozvláštnit snídani v podobě bílého jogurtu, určitě mi dejte vědět do komentářů. I já se ráda inspiruji. :)

 

Autorkou článku je blogerka S-hejvi. Další její fitness rady najdeš na blogu s-hejvi.blog.cz.5 hlasů
Vaše hodnocení