Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vědci objevili matematický vzorec na dokonalý zadek. Vypočítejte si ho i vy.

Máš dokonalý zadek? Tenhle matematický vzorec napoví!

Pozadí
zdroj: Thinkstockphotos Pozadí
aktualizováno 09.07.2017, 00:23 | 09.07.2017, 00:23 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Vědci objevili matematický vzorec na dokonalý zadek. Vypočítejte si ho i vy.

Vědci se domnívají, že objevili matematický vzorec, který odhaluje, jak velký zadek je tím nejdokonalejším. Vše závisí na poměru mezi pasem a boky. Výsledek je 0, 7 a tento poměr měly i někdejší sexsymboly krásy jako Marilyn Monroe, Sophia Loren či Elizabeth Taylor. Ze současných hvězd má nejblíže k dokonalosti modelka Rosie Huntington-Whiteley. V pase má 63,5 centimetru a přes boky 88, 9 centimetru. Její poměr vyšel na 0,71. Americká zpěvačka Beyoncé má zas v pase 66,04 centimetru a v bocích zase 101,6 centimetru. Její poměr vyšel na 0,65.

 

Vypočítejte si svůj poměr i vy. Jednoduše vydělte číslo obvodu pasu číslem obvodu boků a dostanete výsledný poměr.

 

Vědci oslovili v průzkumu 583 plastických chirurgů a 450 obyčejných lidí. Ukázali jim fotky 27-leté dobrovolnice, které digitálně upravili boky a pás na více typů postav. Až 39 procent označilo fotku, na níž modelce vycházel poměr 0,7.

 

 

Autoři studie píší, že v mnoha kulturách a různých obdobích vnímali jako klíčový prvek krásy právě ženský zadek.

 

V magazínu Plastic and Reconstructive Surgery píší: "Zdá se, že existuje celosvětový konsenzus v souvislosti s ideálním poměrem pasu a boků." Poměr mezi pasem a boky není jen měrkou krásy, ale i zdraví. Ženy s poměrem 0, 7 působí zdravější a plodnější.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Takhle se během 100 let změnil ideál ženské krásy! GALERIE
Pohyby pro pevný zadek!
Jednoduché CVIKY pro tvůj zadeček, které zaberou pár minut

 

Novozélandský antropolog Barnaby Dixon provedl v roce 2010 podobný výzkum. "Je pravděpodobné, že perfektní poměr 0,7 vysílá mužům signál, že je žena nejplodnější a s největší pravděpodobností porodí zdravé potomstvo bez ohledu na to, jakou má hmotnost," řekl Dixon. "Je to všechno o rozložení tuku, které je přímo spojeno s plodností," dodal.0 hlasů
Vaše hodnocení