Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Stejně tak jako příroda, i náš organismus se na jaře probouzí a touží po čerstvé energii.

Namixujte si jarní detox, který vás dobije čerstvou energií

Detox - 6
zdroj: oficiální zdroj Detox - 6
aktualizováno 18.04.2018, 15:53 | 18.04.2018, 15:53 | Krásná.cz

Stejně tak jako příroda, i náš organismus se na jaře probouzí a touží po čerstvé energii.

Ve střevech, játrech a ledvinách se za celý rok, a zvláště v zimě, kdy mnohem více holdujeme těžkým jídlům, nahromadila celá řada toxinů. V našem těle uvízly zbytky léků či těžkých kovů, a naopak se nám nedostává například vláknina.

 

Tučná a nezdravá jídla však ovlivňují nejenom náš vzhled a fyzické zdraví, odráží se také na duševní pohodě. Experti z oboru nutriční psychiatrie poukazují na vztah mezi jídelníčkem a úzkostí. Na jaře však přichází ideální chvíle zbavit se nánosů škodlivých látek v těle a vyčistit organismus. Pusťte se do jarního detoxu!

 

Detox - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Nejlepší je věnovat se detoxu pravidelně a na zdravou stravu myslet průběžně. Díky zařazení opakovaných očist do kalendáře se nejenom budete cítit lépe, budete také lépe vypadat. Správně vedené detoxy zpomalují stárnutí, oživují pokožku a dodávají energii. Stačí si jenom zvolit svou cestu - takovou, která bude vyhovovat právě vám. Vyzkoušet můžete varianty od nejpřísnější hladovky, kdy tělu dopřáváte jenom vodu, až po zařazení většího množství ovoce a zeleniny do jídelníčku místo potravin jako je bílá mouka nebo rafinovaný cukr.

 

Velmi oblíbeným způsobem očisty jsou ovocné šťávy a smoothie. Máme pro vás několik triků, jak z šťávového detoxu dostat maximum.

 

* Sáhněte po ovoci, které má nízký obsah cukrů a doplňte je zeleninou.


* Jaro zbožňuje zelenou barvu a vaše tělo ji také ocení. Nebojte se proto sáhnout po špenátu, okurkách, brokolici či celeru.
 

* Nemějte obavy z neobvyklých chutí - uvidíte, že ve výsledném mixu se lehce ztratí i ten zeleninový druh, který vás děsí už od dob školní jídelny. Stačí jej vhodně doplnit ovocem.
 

* Pokud lze, sáhněte po čerstvém ovoci a zelenině. Není-li nabídka pestrá, u mražené ovoce si zachovává potřebné výživové hodnoty. Naopak se vyvarujte kompotů – jsou zbytečně doslazované.

 

Detox - 7
(Foto: oficiální zdroj)


Na smoothie je nejlepší to, že můžete improvizovat a bavit se při jeho snadné přípravě. Pokud se však chcete odrazit od základního receptu, vyzkoušejte lahodné detoxikační nebo kořeněné smoothie. V obou případech nezabere příprava ani pět minut. Smoothie si navíc můžete vzít kdekoli s sebou - nejlépe však bude chutnat v parku pod hřejivými jarními paprsky.

 

Na detoxikační smoothie budete potřebovat:

 

Detox - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

3 hrsti borůvek
šťáva ze 2 pomerančů
1 mango
1 kiwi
hrst lístků máty
150 až 200 ml vody

 

Všechny ingredience rozmixujte a ozdobte lístkem čerstvé máty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Uvažuješ o detoxu? Očista je důležitá i proti stresu a rozbouřeným emocím
TOP detox? Víme, které ovoce a zelenina udělají nejlepší službu
3 denní smoothie detox a recepty na smoothies


Na kořeněné smoothie potřebujete:

 

Detox - 8
(Foto: oficiální zdroj)


3 hrsti Dione Extra Smoothie směs - špenát, ananas, mango, jablko
1/3 lžičky mletého zázvoru
špetka muškátového oříšku
1/2 lžičky skořice
1/3 lžičky kurkumy
200 ml vody

 

Všechny ingredience stačí přidat do mixéru a rozmixovat. Hustotu můžete upravit množstvím vody. Tohle smoothie voní orientálním kořením. Zahřeje vás a dodá vám potřebnou dávku energie.


Nebo se inspirujte následujícím videem:

 

 

Nezapomeňte na půst i z něj přecházet postupně a šetrně ke svému tělu. Když k novému režimu přidáte jemnou pohybovou aktivitu, jako například procházky v přírodě nebo jógu, ve vašem těle i mysli se začne probouzet nová energie a síla.0 hlasů
Vaše hodnocení