Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Všechny toužíme po ukázkových tělech hvězd. Za jejich dokonalými figurami jsou však hodiny v posilovně a těžké odříkání.

Nejhloupější mýty o dietách a hubnutí

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 30.11.2016, 17:07 | 30.11.2016, 17:07 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Všechny toužíme po ukázkových tělech hvězd. Za jejich dokonalými figurami jsou však hodiny v posilovně a těžké odříkání.

Které "zaručené rady" patří mezi ty nejvíce zmiňované, přitom nemají žádný efekt? Máš i ty nějakou "zaručenou radu", které se držíš? Prověř si, jestli nejde o blud.

 

MÝTUS: Kuřáci jsou hubení

 

Tabák sice má vliv na metabolismus, určitě však nerozpouští tuky. Ovlivňuje spíše pocit hladu. Projeví se to ale hlavně až v okamžiku, kdy přestaneš kouřit a najednou nečekaně přibereš. Souvisí to i s tím, že kuřáci mají potřebu mít něco v ruce, a poté, co s kouřením přestanou, snadno sáhnou po jídle.


MÝTUS: Dlouhá dieta škodí

 

A co potom ty diety, které trvají celý život? Mimo jiné, hubnutí s viditelným výsledkem trvá okolo tří měsíců. To je totiž doba, kterou člověk potřebuje, aby si zvykl na správný způsob stravování.

 

MÝTUS: Funguje střídání diet

 

Vyplatí se odborná konzultace a vytrvalá koncentrace na dodržování režimu jedné fungující redukční diety.

 

 

MÝTUS: Teenageři nesmí hubnout!

 

V současnosti jsou to právě teenageři, kteří trpí obezitou. Právě toto je období jejich života, kdy mají poslední šanci osvojit si základy správné životosprávy a stravování.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Seznam se s detoxikační dietou
Selena, Miley, Demi - jak hubnou tvé oblíbené hvězdy?
Dietní omyly a lži, kvůli kterým tloustneš

 

MÝTUS: Dieta v těhotenství? Ani náhodou!

 

V tomto stavu by sis měla dávat pozor na velký váhový přírůstek a jíst především potraviny, které jsou zdravé zejména pro miminko. Určitě není zdravé jíst za dva, ani se zbytečně přejídat.

 

 

MÝTUS: Deprese je nejlepším startérem

 

S dietou začni ve chvíli, kdy se budeš cítit vyrovnaně. Jedině tak budeš schopna ji dodržet bez újmy na zdraví.

 

I ve stresu můžeš být štíhlá a fit. Podívej se na video a zjisti, jak se udržuje štíhlá zaneprázdněná moderátorka Lucie Borhyová.

 

 

MÝTUS: Štíhlí celulitidou netrpí

 

Nevěř tomu! Pokud pomerančovovu pokožkou trpí štíhlá žena a následně rapidně přibere, nabere i hrbolatá kůže daleko viditelnější parametry. Celulitida není ale o tloušťce, nýbrž o kvalitě kůže a o tendenci organizmu ukládat tuk do podkoží.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí:

Dieta bez diety: 5 šikovných triků čtenářek!
Levná dieta: Vyzkoušejte 10 čajů pro štíhlou linii

 

MÝTUS: Přibírání souvisí jen s volbou jídla

 

Určitě ne. Mnozí lidé výrazně hubnou nebo přiberou právě díky stresu. Váha závisí také na partnerském štěstí, spokojeností se svým studijním nebo pracovním životem, dobrými rodinnými vztahy a váže se na mentální pohodu dané osoby.

 

Hodně udělá i rozchod nebo prvotní zamilovanost. Každý na tyto mentální stavy reaguje jinak. Někdo tehdy není schopen spolknout ani sousto, jiný se naopak doslova cpe jako bláznivý. Jak to máš ty? Poděl se v komentářích.2 hlasů
Vaše hodnocení