Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mít pořád dost energie, cítit se dobře a ještě u toho hezky vypadat. Kdo z nás by si nedal říct.

Nejlepší bylinky, které na jaře nastartují tělo i ducha

Bylinkové čaje
zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com Bylinkové čaje
aktualizováno 05.03.2018, 16:07 | 05.03.2018, 16:07 | Krásná.cz

Mít pořád dost energie, cítit se dobře a ještě u toho hezky vypadat. Kdo z nás by si nedal říct.

Začněte tím, že své tělo řádně nastartujete. Čas dobít baterky a dostat se zpátky do fyzické i psychické pohody je právě teď. Máme pro vás seznam bylin, které se podílejí na šetrné detoxikaci organismu. Naberte zpět svou vitalitu.

 

Heřmánek římský
Tajemství heřmánku znaly už naše babičky, které z něj vařily čaj i připravovaly obklady. I dnes je jednou z nejoblíbenějších bylin užívaných především díky svému příznivému vlivu na trávení.


Ostropestřec mariánský
Jinými slovy balzám pro naše játra. Je jednou z nejlepších cest, jak přírodně podpořit játra a jejich celkovou regeneraci. Je velice důležitý právě pro zachování detoxikační funkce jater a jejich ochranu před působením volných radikálů. Tento antioxidant podporuje trávení i detoxikaci organismu.


Pampeliška lékařská
Ze školních herbářů ji také známe jako smetánku lékařskou. Tahle rostlina není jen ozdobou do vlasů, má blahodárný účinek na činnost jater a působí močopudně. Pomáhá tak z těla vyplavovat nečistoty a tím přispívá k detoxikaci, příznivě působí na zdraví močových cest i na trávení. Ukrývá v sobě také spoustu vitaminů a minerálů.

 

Detox - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Pýr plazivý
Nenápadná rostlinka, která v detoxikační kúře určitě nesmí chybět. Působí močopudně a šetrně tak pracuje na odvodnění organismu a podporuje tedy i dolní močové cesty. Mimo jiné pozitivně ovlivňuje tvorbu otoků.


Kopřiva dvoudomá
Příjemného pohlazení se od ní nedočkáme, ale její umění uvnitř organismu je veliké. Podporuje schopnost jater čistit krev a pomáhá tělu zbavit se přebytečné vody a dalších škodlivých látek. Má dobrý vliv na funkci jater, jež jsou důležitá pro trávení tučných jídel, kterých bychom se měli sice vyvarovat, ale malé neřesti k životu patří...

 

Meduňka lékařská
Působí hlavně na naši psychiku, spolehlivě uklidňuje, snižuje stres a celkově uvolňuje.

 

Máta peprná
Pomáhá celému trávicímu ústrojí a podporuje funkci přídatných orgánů (játra, slinivka, žlučník), které po náročné zimě očistu mohou potřebovat jako sůl.

 

 

Listy břízy bělokoré
Možná obyčejná bříza, ale s listy neobyčejných vlastností. Mají silné močopudné účinky a odstraňují z těla škodlivé toxiny, kyselinu močovou i přebytečnou vodu. Bříza pročišťuje ledviny a pomáhá také našim kloubům. Příznivě mimo jiné působí i na trávicí systém.


Yucca
Už Indiáni věřili v její výjimečné detoxikační schopnosti. Yucca v těle funguje jako přírodní čistička. Dokáže rozvolnit toxické látky a sedimenty, které se v našem těle usadily, a tím přispívá k jejich pozvolnému odstranění z těla. Indiáni věřili, že když máme čisté tělo, máme čistou i mysl.


Chlorella
Tato zelená sladkovodní řasa pomáhá našemu tělu při odstraňování těžkých kovů. Podporuje tak správné fungování orgánů s významnou detoxikační funkcí, jako je žlučník, játra, ledviny. Je silným antioxidantem, brání naše buňky před nepříznivým oxidativním stresem a podporuje metabolismus a trávení. Tělo ji vítá také díky řadě vitaminů a minerálů, které obsahuje.


Zelený ječmen

Toto skvělé přírodní tonikum je bohaté na aktivní enzymy, vitaminy, minerály, stopové prvky, aminokyseliny i jedinečnou látku – chlorofyl, který ještě ze školy známe jako přírodní zelené barvivo, díky němuž je možná fotosyntéza. I náš organismus ho ocení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zázračné bylinky proti bolestivé menstruaci
Bylinky, které ti pomohou s učením
Bylinky pro tvůj klidný spánek

 

Tipy pro restart nejen z lékárny

 

Detox
(Foto: Archiv firem)

 

* Jarní bylinky jsou jednou ze zásadních ingrediencí, na kterých stojí další série tradiční UGO očisty (1690 Kč/kompletní stravu na tři dny, přístup do mobilní aplikace a nutriční poradnu). Tentokrát mohou zájemci vybírat ze tří termínů v dubnu, kdy je čeká devítidenní očistný program včetně tří dnů strávených jen na speciálně sestavených ovocných a zeleninových šťávách obohacených právě o výběr jarních bylin. Do programu se můžete přihlásit od 5. března do 1. dubna na www.ugoocista.cz, kde si vyberete pro vás vhodný termín a pobočku, na které si budete po tři dny šťávy vyzvedávat.


* Detox si zaslouží i naše pleť. Vyzkoušejte třeba Slupovací masku z černých řas 7th Heaven (smíšená až mastná pleť) (39,90 Kč, k dostání v drogeriích ROSSMANN a Teta). V masce vhodné i pro vegetariány najdete nasekanou černou mořskou řasu z velšského pobřeží a drcené rakytníkové plody, které jsou velmi účinné při hloubkovém čištění a jemném odstraňování odumřelých kožních buněk.

 

* 14denní očistná kúra s doplňkem stravy DetoxElixeer (42 tablet, 299 Kč). Kombinuje účinky devíti pečlivě vybraných bylin, které přispívají k přirozené detoxikační funkci našich orgánů. Navíc je obohacený o prebiotikum (galaktooligosacharidy), které je zdrojem energie pro přátelské bakterie v našem organismu.


* Granulovaný čaj Kombe (20 ks, 269 Kč, dostupný na kombe.cz) obsahuje ženšen a jujubu, brzdí odumírání buněk, zpomaluje stárnutí a napomáhá při únavě, zlepšuje pozornost, přispívá k přirozené obraně těla a zlepšuje funkci imunitního systému, má antioxidační účinky, chrání před důsledky stresu a dodává energii.

 

* Kombinovaná esence Detox (20 ml, 419 Kč, k dostání nabio-bachovky.cz) je vhodná pro každého, kdo se rozhodl pro očistnou kúru svého organismu. Pomáhá posílit vůli.

 

* Zelený detox balíček Blendea Supergreens (30 dávek, 499 Kč, k dostání na blendea.cz) obsahuje mix nejlepších superpotravin, jako je mladá pšenice, zelený ječmen, chlorella a spirulina. Jen jedna lžička denně zajistí přísun důležitých látek pro pevné zdraví.0 hlasů
Vaše hodnocení