Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Břicho, nohy, hýždě. Tyto partie jsou často označovány jako problematické. Aby vás pohled na ně „nebolel“, přinášíme tipy na cviky, jimiž je vytvarujete k radosti vlastní i očí vašeho okolí.

Nejlepší cviky na nohy, zadek a břicho, které zvládneš v pohodlí domova

Cvičení doma
zdroj: Thinkstockphotos Cvičení doma
aktualizováno 10.06.2015, 17:06 | 10.06.2015, 17:06 | Krasna.cz/trm

Břicho, nohy, hýždě. Tyto partie jsou často označovány jako problematické. Aby vás pohled na ně „nebolel“, přinášíme tipy na cviky, jimiž je vytvarujete k radosti vlastní i očí vašeho okolí.

„Ženy bojují s tukem obecně více než muži. To je způsobeno přítomností ženských hormonů. Díky absenci mužského hormonu testosteronu je pro ženské tělo obtížnější si vybudovat svaly,“ upřesňuje hlavní trenérka z fitness pro ženy Contours Markéta Brožová. Za ideální ženskou postavou podle ní stojí ty správné cviky a přístup.

 

Hubnutí a tvarování jde ruku v ruce s jídelníčkem

 

Pokud chcete dosáhnout ideálních tvarů, rozhodně podle odborníků nevynechávejte snídani, přidejte zeleninu a libové maso. Omezte jednoduché sacharidy a dodržujte dostatečný příjem neslazených tekutin. Tereza Semrádová ze Studia Fascinace upozorňuje na příjem množství ovoce. „Doporučuji stabilní příjem 100-150 g ovoce, dále byste měli prozatím vyloučit konzumaci banánů, hroznového vína a zdaleka se též vyhnout ovoci přezrálému, konzervovanému a sušenému,“ radí Semrádová.


Nejlepší cvik na hýždě a nohy je klasický dřep

 

„Osobně jsem přesvědčena, že jeden z nejlepších cviků na hýždě a nohy je dřep,“ říká trenérka Brožová. Jedním dechem však dodává, že není vhodný pro ženy po operaci kolene nebo s jinými zdravotními problémy. Štíhlé a pevné nohy vykouzlí podle trenérky také výpady vzad a výpady vpřed, které jsou pro kolena šetrnější.

 


Zpevněné břicho pomocí kriskros

 

Pokud budete chtít vyrýsovat břicho, budete se muset podle odborníků soustředit nejenom na pravidelné provádění cviků samotných, ale také správný jídelníček. „Ideálním cvikem pro ženy na břišní svalstvo je kriskros nebo cvik, při kterém zvedáme nohy a posilujeme spodní břišní svaly. U tvarování břicha je důležitý správný jídelníček ještě více než u jakýchkoliv jiných partií,“ upozorňuje Brožová.

 

Cvičte 3× týdně, výsledky se dostaví

 

Aby mělo cvičení efekt, musí být pravidelné a dostatečně dlouhé. Pokud chcete zhubnout, měla byste cvičit alespoň třikrát týdně minimálně 30 minut v aerobním pásmu. Nejlepší doba na cvičení je podle trenérky Markéty ráno, protože tělo má nejvíc energie a nastartuje se na celý den. Ne každý má však chuť nebo možnost cvičit ráno, což nevadí. Hlavní je cvičit, a je jedno ve kterou denní dobu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší cviky na spalování: Zaměřeno na stehna, zadek, břicho i paže
Pevná prsa hravě! Zábavné cviky s maximálním efektem
Cviky na břicho, které skutečně fungují!

 

Kritické partie posílíte následující sestavou cviků, kterou sestavila přímo trenérka Markéta Brožová.


Posílení nohou a hýždí.

 

Doporučený počet opakování 20-40, série 2-4


Při pohybu směrem dolů se nadechujeme, držíme rovná záda, koleno směřuje k zemi.

 

Cvičení doma - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Dbáme na to, aby špička byla před kolenem. Pokud je tomu naopak, koleno tím přetěžujeme.Při pohybu zpět vydechujeme. Nohy střídáme.

 

Cvičení doma - 4
(Foto: oficiální zdroj)Posílení nohou a hýždí.

 

Doporučený počet opakování 10-20, série 3-4


Zaujmeme široký postoj, špičky směřují směrem ven a to asi v úhlu 45°, držíme rovná záda. Uchopíme míček oběma rukama a dlaně tlačíme proti sobě, tím posilujeme zároveň prsní svaly.

 

Cvičení doma - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jdeme do podřepu, hlídáme, aby kolena směřovala za špičkou. Při pohybu směrem dolů se nadechujeme, při pohybu směrem nahoru vydechujeme. Je také možné zaujmout tuto pozici v podřepu a několik sekund v ní setrvat a poté povolit.


Posílení šikmých břisních svalů.

 

Doporučený počet opakování 20-40, série 2-4


Jsme v poloze na zádech, ruce za hlavou, nohy jsou pokrčené. Střídavě přitahujeme loket k protilehlému koleni a to s výdechem. Bedra tlačíme do podložky.

 

Cvičení doma - 11
(Foto: oficiální zdroj)

 

Cvičení doma - 12
(Foto: oficiální zdroj)


Posílení spodních břišních svalů.

 

Doporučený počet opakování 10-20, série 3-4


Položíme se na záda, ruce podél těla, případně můžeme dlaněmi podložit bedra. Zvedneme nohy a s nádechem pouštíme směrem dolů, nad zem, s výdechem zvedám opět nahoru.

 

Cvičení doma - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

Cvičení doma - 9
(Foto: oficiální zdroj)

 

Dáváme pozor, aby se nám bedra neodlepovala od podložky. Pokud by se bedra odlepovala, zkrátíme rozsah pohybu a nohy nepouštíme až nad zem, ale třeba jen kousek směrem dolů a poté zpět.

 

Cvičení doma - 10
(Foto: oficiální zdroj)17 hlasů
Vaše hodnocení