Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud ti čaj chutná a nemusíš se do jeho pití nutit, je pro tebe čajová dieta jako stvořená! Zabere ti tak tři až pět dní a po jejím skončení bys měla mít plošší bříško!

Odlehči tělu před létem: Vyzkoušej čajovou dietu!

Čaj
zdroj: Thinkstockphotos Čaj
aktualizováno 07.07.2016, 00:42 | 07.07.2016, 00:42 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Pokud ti čaj chutná a nemusíš se do jeho pití nutit, je pro tebe čajová dieta jako stvořená! Zabere ti tak tři až pět dní a po jejím skončení bys měla mít plošší bříško!

Jak už název napovídá, čajová dieta spočívá v pití čaje, kterého bys měla vypít alespoň dva litry za den. Ale neboj, nenecháme tě jen o čaji, to by vůbec nebylo zdravé! Stravu ale upravit musíš, nikdo nehubne beztrestným jedením smaženého sýru s hranolkami...


Během čajové diety bys měla jíst především čerstvé ovoce a zeleninu, můžeš si dát i rybu. Naprosto bys ze svého jídelníčku měla vyřadit sladké, tučné, pečivo a alkohol. Neboj, je to jen na pár dní, to zvládneš! Odměnou ti budou dvě až tři kila dole.

 

PŘEČTI SITAKÉ:

Jak je to s pitným režimem? A proč je dobré pít čaj?
Zelený čaj – pro krásu i zdraví
Bylinné čaje, co tě zahřejí i pomohou

 


Jaké čaje jsou pro čajovou dietu vhodné? Nejlepší jsou samozřejmě čaje zelené, ovšem mají specifickou příchuť a ne každému chutnají. Dále se doporučují čaje červené, z nich je prý nejlepší rooibos. Pokud dáváš přednost bylinkovým čajům, použij především kopřivu a břízu, vhodná je ale také máta, meduňka, přeslička, třezalka.


Nezáleží na tom, zda budeš čaj pít teplý či studený, měl by ale být především čerstvý. Čaj, který ti na parapetu stojí od večera, nebude vhodným pitivem na snídani. Navíc mnohé bylinky jednoduše s časem ztrácejí účinek.

 


Vždy dodržuj postup přípravy, který je u každého čaje jiný. Například zelené čaje se nesmí zalévat vařící vodou a louhují se kratší dobu, bylinky se naopak musí ve vařící vodě nechat déle, aby do ní naplno uvolnily všechny účinné látky.


Nejenže viditelně zhubneš, budeš mít plošší bříško, odměnou ti bude také celkové pročištění organismu. A nezapomeň, čaj nemá žádné kalorie, takže se ho rozhodně nemusíš bát!0 hlasů
Vaše hodnocení