Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Máš si uklidit pokoj či umýt nádobí, ale chtěla sis jít místo toho zacvičit? Žádný problém, vše se dá skloubit dohromady, stačí jen vědět jak.

Nemáš na fitko? Tip na super cvičení zadarmo

Fitness
zdroj: Thinkstockphotos Fitness
aktualizováno 31.10.2015, 00:25 | 31.10.2015, 00:25 | tej

Máš si uklidit pokoj či umýt nádobí, ale chtěla sis jít místo toho zacvičit? Žádný problém, vše se dá skloubit dohromady, stačí jen vědět jak.

Snad u každé domácí práce si procvičíš hned několik svalů. Nemusíš po každé padnout do postele schvácená s bolestmi zad. Když víš, jak to správně udělat, budeš mít skvělý pocit! A je to navíc zadarmo, nemusíš vůbec navštěvovat žádné speciální pracoviště.


Umývání podlahy

 

Nemá to rád nikdo. Ať už se jedná o umývání podlahy nebo vysávání koberců. V tomto případě zcela zapomeň na mopy, košťata, či nástavné tyče na vysavač a hezky na kolena! Místo pohodlného mopu si vezmi pouze hadr, klekni na kolena a pomalu dělej cviky, které ti posílí svalstvo a ještě budeš mít vytřeno. To stejné jde lehce i s vysavačem.

 

Vaření a pečení

 

I u této poměrně nudné činnosti se dá cvičit. Během přípravy pokrmů si můžeš parádně procvičit svaly dolních končetin a hýždí. Stačí, když se postavíš a nohy budeš napínat a povolovat. Pro ingredience se můžeš ohýbat a natahovat, čímž si protáhneš tělo. Během vaření, které nevyžaduje tvou pozornost, můžeš cvičit jakkoliv chceš a zabít tím čas.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pozor! Dietní potraviny, po kterých přibereš!

Zázračná proteinová dieta - zabiják kil

Nahraď ZLÉ potraviny DOBRÝMI

 

Uklízení pohozených věcí

 

Spoustu krámů leží na zemi a tebe z neustálého ohýbání bolí záda? Proč to neudělat efektivně? Vezmi si koště, všechen bordel naházej na jednu hromadu, ke které si sedneš tak, abys seděla mezi ní a místem, kam budeš věci dávat, opřeš se o paty, tělo nahneš trochu dozadu a natočíš horní polovinu, kterou budeš otáčet ze strany na stranu.

 

 

Utírání prachu

 

Potřebuješ dosáhnout někam, kde to nejde? Ať už tam potřebuješ utřít prach, nebo jen něco podat. Vezmi si židli, která je stabilní a postav se na ní. Jednu nohu zanož, stejnou ruku dej v bok a tou druhou se jemně natáhni na místo určení. Pokus to udělat tak, aby ses nemusela nijak zvlášť předklánět. Cvičit se dá u všeho, stačí mít trochu fantazie a chuti. Cvičením během domácích prací, tak spojíš příjemné s užitečným a již to pro tebe nemusí být takové utrpení.

 

Žehlení

 

Máš k tomu vyšší žehlící prkno? V tom případě je to super. Můžeš si vzít malou stoličku, se které budeš pomalu sestupovat a nastupovat. Také si u toho můžeš cvičit svaly pomocí zatnutí a dalšího povolení. Většinou se žehlí pěkně dlouho, takže stačí jemné cviky, které za tu dobu zesílí sami.
 24 hlasů
Vaše hodnocení