Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Trápí vás špatný spánek, trávení a stres? Tyto tři druhy zeleniny vám pomohou.

Stres, nespavost, střevní neuróza: Vše zaženou tato tři zázračná jídla

Dívka
zdroj: Thinkstockphotos Dívka
aktualizováno 10.04.2017, 15:40 | 10.04.2017, 15:40 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Trápí vás špatný spánek, trávení a stres? Tyto tři druhy zeleniny vám pomohou.

Pokud se již delší dobu nemůžete vyspat, protože vás trápí stres, měli byste začít konzumovat jídla bohatá na prebiotika. Pomohou vám uklidnit se a vy si můžete užít dobrý spánek.

 

Nové studie ukázaly, že artyčoky, pórek a cibule vám zlepší trávicí systém a uvolní vedlejší metabolické produkty (oxidanty a antioxidanty), které ovlivňují mozek a pomáhají překonat obavy a strach. Vědci věří, že zlepšením trávicího systému se zlepší celkové zdraví člověka.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Odstartuj své ráno na jedničku! 6 tipů, díky kterým budeš mít krásný začátek dne
Krátkodobá paměť či nesoustředěnost? Za vše může používání mobilu před spánkem!
Špatně spíš? Vezmi na pomoc přírodní pomocníky

 

Tato populární zelenina je známá i svými prebiotickými účinky. Prebiotika se nacházejí ve vláknině, zelenině a ovoci. Jsou potravou pro tisíce dobrých bakterií v tlustém střevě a udržují rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi.

 

Vědci z Univerzity v Coloradu dělali test na potkanech. Krmili jejich prebiotiky a sledovali jejich teplotu těla, hladinu bakterií ve střevech a spánek. Myši, které krmili prebiotiky, strávily více času spánku ve fázi Non-rapid eyes movement (NREM). Je to spánek, ve kterém se nezdají sny. Dělí se na čtyři stadia podle hloubky. První dvě představují lehký, třetí a čtvrté stadium, hluboký spánek. NREM fáze vede k relaxaci svalstva a tělo se dokáže lépe zregenerovat. Potkani měli zdravou a různorodou střevní mikroflóru a normální teplotu těla. "Je možné, že dieta bohatá na prebiotika, může zlepšit spánek, trávení a zlepšit psychický stav člověka," shrnují vědci.0 hlasů
Vaše hodnocení