Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Neuvěřitelná proměna mladé Nicoly King uchvátila internet. Čtyřiadvacetiletá Britka si během svého života prošla náročným obdobím. Roky prohrávala boj s anorexií a každý den se potácela na hranici mezi životem a smrtí. Naštěstí v sobě našla sílu, ...

Tahle PROMĚNA tě dojme. Nicola málem zemřela na anorexii, dnes je z ní KRÁSNÁ ŽENA!

Nicola King
zdroj: facebook Nicola King
aktualizováno 03.07.2017, 00:13 | 03.07.2017, 00:13 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Neuvěřitelná proměna mladé Nicoly King uchvátila internet. Čtyřiadvacetiletá Britka si během svého života prošla náročným obdobím. Roky prohrávala boj s anorexií a každý den se potácela na hranici mezi životem a smrtí. Naštěstí v sobě našla sílu, a rozhodla se zabojovat.

A jak boj dopadl? Naprosto výborně! Před nedávnem se Nicola hrdě postavila na pódium během fitness soutěže a divákům i porotcům vyrazila dech.

 

Chtěla jen zhubnout

Nicola vyrůstala jako zdravá dívka s dobrým apetitem, ale pak přišla puberta a náhlý zlom. Trpěla změnami nálad, častým hněvem a začala být nespokojená se svým tělem. Zpočátku to vypadalo nevinně. Nejdříve vyloučila ze stravy čokoládu, aby shodila pár kil. Později odmítla i ostatní druhy jídla, dokud ze strachu před kaloriemi nepřestala jíst úplně všechno. "Vždycky jsem chtěla být hubenější. Srovnávala jsem se s ostatními a začala jsem se soustředit na to, co jsem viděla v zrcadle, " popisuje těžké chvíle Nicola.

 

Nicola King
(Foto: facebook)

 

V šestnácti letech její váha prudce klesla. Vážila pouhých 25 kilogramů a odmítala cokoli sníst i vypít. Kritická situace vystrašila zejména její rodiče. Po přijetí Nicoly na oddělení intenzivní péče, oznámili lékaři rodičům, že by se s Nicolou měli pomalu rozloučit. Její orgány postupně selhávaly a naděje na záchranu byla mizivá.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Ohrožuje tě anorexie nebo bulimie?
O čem je vlastně anorexie? Den z pohledu anorektičky
Život s anorexií je každodenní boj

 

Dostala druhou šanci

Lékaři se ale nevzdali a Nicola zázrakem přežila nejtěžší tři týdny, během kterých ji uklidňovali sedativy a krmili přes hadičky. "Nemoc byla tak silná, že i když se mě snažili krmit přes hadičky, které byly na mě napojené, nedokázala jsem přestat a trhala jsem si je z těla pryč. Chtěla jsem zemřít, protože jsem se cítila fyzicky mrtvá," přiznala nešťastná Britka. Po šesti měsících ji z nemocnice propustili a tehdy si řekla, že stačilo. Rozhodla se pro radikální změnu.

 

Nicola King
(Foto: facebook)

 

Posilovna namísto terapie

Zoufalou dívku přijali na dlouhodobou psychologickou léčbu do zařízení v Southamptonu. Díky podpoře rodičů se její vnímání sebe samé výrazně zlepšilo. Po více než roce se přestěhovala do Irska, kde začala trávit čas v místní posilovně. A to byl moment, který všechno změnil. Nechala si poradit od profesionálů a objevila svou novou vášeň, která jí dávala smysl. Brzy se její tělo zotavilo a ona pochopila, že cesta je ve zdravém životním stylu. Dnes je z Nicoly okouzlující žena, která si bez cvičení a vyvážené stravy neumí svůj život představit. Dokonce zazářila v soutěži fitnessek a získala ocenění v kategorii Nejlepší tělesná proměna. Nicola tvrdí, že je na sebe konečně hrdá. "Stále bojuji, protože i když jsem tu nemoc překonala, nikdy nebude úplně pryč. Cítím však, že jsem ji porazila. Nemá už nade mnou takovou sílu," dodává na závěr Nicola. Sama si totiž uvědomuje, že je inspirací pro mnohé mladé dívky, které si nepříjemnou chorobou také procházejí.0 hlasů
Vaše hodnocení