Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nejste spokojena se svýma nohama, protože jejich tvar do písmene X nebo O se nedá schovat a vynikne v džínách i v sukni? Jde o estetickou a zdravotní vadu trápící řadu žen. Lehké odchylky tvaru jsou poměrně běžné. Lze s nimi však pracovat.

Trápí tě nohy do X nebo do O? Zbav se jich cvičením

Dívka
zdroj: Thinkstockphotos Dívka
aktualizováno 19.03.2018, 00:27 | 19.03.2018, 00:27 | Krásná.cz

Nejste spokojena se svýma nohama, protože jejich tvar do písmene X nebo O se nedá schovat a vynikne v džínách i v sukni? Jde o estetickou a zdravotní vadu trápící řadu žen. Lehké odchylky tvaru jsou poměrně běžné. Lze s nimi však pracovat.

Důvodů, proč nemáte nohy rovné, je víc. Může jít o stav po pádu či úrazu, nadváhu, nevyváženost svalů dolní končetiny či artrózu v kolenním kloubu. Nejde ale jen o estetický problém, pokud situaci zanedbáte a postavení nohou neupravíte, můžete si způsobit velké zdravotní potíže.

 

Tvar nohou závisí na postavení celé osy těla. Pokud se změní těžiště, které tvoří pánev, přizpůsobí se postupně také celé tělo. Ať se z jakéhokoliv důvodu pánev, která se skládá ze dvou částí, posune, zaujmou jiné postavení i kyčle, protože se musí přizpůsobit váze těla. Dost často také dochází k vychýlení kyčelního kloubu. Trup se snaží nové situaci přizpůsobit, nezahálí a tvaruje se také do nepřirozených poloh. Tím dochází k neustálému přetěžování svalů a postupného zdeformování tvaru nohou. Svalstvo na nohou se z tohoto důvodu časem zkrátí, postupně se tvaruje do různých nepřirozených podob, což způsobí i změny na chodidlech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tlustá lýtka a kotníky? Víme, co s tím
Pomoc! Trápí mě žilky a pavučinky na nohou!
Co o tobě prozradí tvar tvého chodidla?

 

S těmito problémy vám může pomoci Dornova metoda. „Jde o jednoduchou manuální terapii. K nápravě dochází pohybem nohou, rukou nebo hlavy a současně tlaku palcem či dlaní terapeuta na ošetřované místo. Svaly se tímto procesem přirozeně zaměstnají a nedochází k šoku ve vazech, svalech a kostech jako při chiropraxi,“ popisuje Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah.

 

Více napoví následující video:

 

 

Kosti ve správné poloze

 

Dornova metoda je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka. Pomáhá uvolňovat blokády svalů, tkání i toku energie. Touto metodou se vyrovnává celková statika těla, čímž neuvěřitelně rychle a jemně koriguje vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena, rozdílnou délku dolních končetin i vybočené palce. Následné cvičení speciálních cviků pomáhá k tomu, aby se svaly správně uvolnily, protáhly a posílily tak, aby udržely kosti ve správné poloze.

 

I bolesti kolen lze rozcvičit, inpirujte se.

 

 

Nápomocný může být i SM systém, zcela unikátní a velmi účinný regenerační program. Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru.


Tím dochází k nasátí tekutin do plotýnky a podpoře její výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Zdravotní stav se dá upravit tak, abychom žili bez bolesti.0 hlasů
Vaše hodnocení