Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Léto k tomu přímo vybízí. Ve vedru totiž nemáš takový hlad a hlavně – obchody jsou plné šťavnatého voňavého ovoce. Zhubni díky němu i ty.

Tři kila pryč za tři dny? Vyzkoušej ovocnou dietu

aktualizováno 30.06.2011, 05:46 | 30.06.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Léto k tomu přímo vybízí. Ve vedru totiž nemáš takový hlad a hlavně – obchody jsou plné šťavnatého voňavého ovoce. Zhubni díky němu i ty.

Celebrity už kouzlo ovocné rychlo-diety odhalily. Pokud potřebuješ mít během pár dnů plošší bříško, méně viditelnou celulitidu a cítit se víc fit, je ovocná dieta to pravé i pro tebe. Princip je jednoduchý: jíst jenom ovoce.

 

Díky tomu, že během ovocných dnů nezatěžuješ tělo jinými, hůře stravitelnými pokrmy, zároveň se tělo krásně pročistí a upraví se ti trávení.

 

Jíst bys měla pětkrát denně, množství ovoce není omezeno. Rozhodně ti nehrozí, že by ses ho přecpala, protože je to vcelku jednostranný jídelníček a zřejmě již po prvním dni nebudeš mít na ovoce moc velkou chuť, i když budeš mít pocit hladu. Proto je lepší kombinovat v průběhu jednoho dne dva až tři druhy ovoce. Skvělou obměnou jsou i namixované ovocné saláty (ale připravené doma z čerstvého ovoce, ne koupené kompotované).

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Přísná dieta nutí lidi jíst nezdravá jídla
Malé svačinky, které ničí figuru!
Bojuj proti celulitidě - jídlemJestli chceš během třídenní diety skutečně zhubnout dvě až tři kila, musíš dodržovat nejen ovocný jídelníček, ale doplnit ho i správným pitím. Dopřej si neslazenou a neperlivou vodu (alespoň dva litry denně), pokud by ti nechutnala, tak si do ní nakapej šťávu z citronu, pomeranče nebo grepu (ale nepřislazuj ji). Také můžeš pít bylinkové čaje, které ti pomohou pročistit organismus. Jestli nechceš v létě pít teplé čaje, připrav si osvěžující ledový čaj z máty nebo meduňky.

 

Sklenici vody s citronem si dej hned ráno nalačno. Skvěle nastartuje tvůj organismus a osvěží tě. Rozhodně se během očistných dnů vyhni slazeným limonádám, džusům a mléčným nápojům.

 

Ovoce, které obsahuje hodně cukru (a je tedy i chuťově výrazně sladší), si dopřej spíše dopoledne, aby měly enzymy dost času na to, ho do večera spálit. Mezi ty nejsladší patří hroznové víno, banány a přezrálé ovoce (více cukernatí). Na odpoledne si nechej kyselejší kousky ovoce, jako je ananas nebo grepy. Ty také napomáhají spalování, takže tvé hubnutí ještě více nakopnou.

 

Ovocnou dietu dodržuj skutečně jen tři dny a dopřávej si ji maximálně jednou za měsíc. Na pročištění organismu je výborná, jako dlouhodobý jídelníček je ale nezdravá, protože neobsahuje všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Díky tomu, že svému tělu nedodáváš bílkoviny, tuky a širší spektrum sacharidů, můžeš pociťovat únavu a hlad. Tři dny se to vydržet dá, při delší dietě by na to začalo tvé tělo reagovat nepřiměřeně. Pro výraznější zhubnutí je ideální formou správná kombinace redukční diety a cvičebního režimu.

 

V dlouhodobém měřítku můžeš ovoce do svého jídelníčku zařadit na místo sladkých dezertů nebo slaných pochoutek, které jsi zvyklá chroupat u televize. Dopřeješ tím tělu důležité vitamíny a na tvé postavě bude tahle změna jídelníčku rozhodně vidět.10 hlasů
Vaše hodnocení