Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Trápí tě lehká nadváha a bojíš se, abys přes vánoční svátky nepřibrala ještě víc? Víme, jak odolat sladkému, ale přitom o nic dobrého nepřijít a ještě zhubnout.

Sladká kokosová dieta tě zbaví pár kil navíc

aktualizováno 08.12.2011, 11:47 | 08.12.2011, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Trápí tě lehká nadváha a bojíš se, abys přes vánoční svátky nepřibrala ještě víc? Víme, jak odolat sladkému, ale přitom o nic dobrého nepřijít a ještě zhubnout.

Pokud hledáš ten nejvhodnější způsob, jak pomocí pestré stravy zůstat zdravá, štíhlá a krásná, vyzkoušejte čerstvou šťávu z kokosových ořechů. Zima je ideální příležitostí, protože kokosový ořech najdeš v téměř každém obchodě. Neupírej si tuhle vánoční dobrotu a získej díky ní hravě vysněnou postavu. Navíc díky sladké chuti tě nebude honit mlsná a odoláš plným mísám cukroví, sladkého ovoce a bramborového salátu.

 

Šťáva z mladých kokosových ořechů regeneruje organismus a pomáhá zbavovat se nadbytečných kilogramů. Jedna sklenice kokosového nápoje obsahuje asi 46 kalorií. Pro srovnání - kokosové mléko obsahuje až 550 kalorií!

 

Tekutina v kokosovém ořechu je mnohými mylně považována za kokosové mléko. Mléko se však vyrábí strouháním a lisováním bílé části ořechu. Samotná tekutina, kterou ořech obsahuje, je čirá a zdraví velmi prospěšná. Šťáva z kokosového ořechu je výborná i pro hydrataci těla, a to díky svému speciálnímu složení.

 

Při koupi dbej na to, aby byl ořech čerstvý, bez plísní a aby měl tři tmavé skvrnky čisté a nepoškozené. Stačí, když kokosem zatřeseš. Pokud uslyšíš šplouchání, ořech je zdravý a čerstvý, protože obsahuje kokosovou vodu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Bojuj proti celulitidě - jídlem
Zhubni se sladkou letní dietou
Tři kila pryč za tři dny? Vyzkoušej ovocnou dietu

 

Jak se ke šťávě dostat?

 

Provrtej dvě ze tří tmavých skvrnek na kokosu. Jedna jde většinou zcela snadno a té druhé bude třeba trošku pomoci, například šroubovákem. Vylij si do skleničky kokosovou vodu, která obsahuje hodně draslíku, vitamínů skupiny B a vitamín C.

 

Šťáva z kokosových ořechů může pomoci při hubnutí díky své nasládlé chuti, která nás zbaví touhy po sladkém dezertu a také zabrání přejídání. Navíc neobsahuje žádné tuky, ale hodně přírodního cukru a minerálů. Je bohatá na hořčík, draslík a vlákninu.

 


Kokos pro tvou krásu

 

V receptech na krásu či zdravou výživu se stále častěji objevuje i kokosový olej. Používá se jako maska na vlasy, které jsou po něm lesklejší, pevnější a zdravější. Místo klasického stolního oleje ho můžeš používat i v kuchyni, neuvolňuje se z něj při smažení tolik nezdravých látek a zaručí ti nižší hladinu cholesterolu, než u nás běžně užívaný slunečnicový nebo sójový olej. Můžeš ho přidávat i do salátu.


I tvou pokožku kosmetika s obsahem kokosového oleje jistě potěší. Chrání ji před chladem a mrazy. Navíc pomáhá bojovat proti plísním či kvasinkám. Stejně ho můžeš využít i po opalování (po solárku i agresivním horském sluníčku), protože pomáhá regenerovat podrážděnou pokožku.3 hlasů
Vaše hodnocení