Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud to se sportem myslíš vážně, budeš potřebovat kvalitní sportovní boty. Kvalitu nepoznáš podle přemrštěné ceny. Jaká kritéria sledovat místo toho?

Vyber si správně tenisky

aktualizováno 25.05.2011, 04:54 | 25.05.2011, 04:45 | Krasna.cz/trm

Pokud to se sportem myslíš vážně, budeš potřebovat kvalitní sportovní boty. Kvalitu nepoznáš podle přemrštěné ceny. Jaká kritéria sledovat místo toho?

Jestli ti sport moc neříká, a věnuješ se mu jen povinně v hodinách tělocviku, asi se spokojí s obyčejným obutím. Když se mu chceš ale věnovat i několikrát do týdne a chceš, aby tě to i bavilo, myslí na pohodlí svých nohou.

 

Než zamíříš do obchodu s obuví, měla bys mít jasno v tom, jakému sportu se hodláš věnovat a jak často. Jiné boty budeš potřebovat na volejbal, aerobic, na zumbu, běhání venku v přírodě. nebo do posilovny. Pokud existuje na konkrétní sport určitý specifický druh boty, má to svoje důvody a při cvičení rozhodně oceníš ty doporučované před nějakými univerzálními.

 

Běh a jogging


Při běhu hodně namáháš kolena a chodidla, obzvlášť pokud běháš po tvrdém povrchu (třeba po asfaltu). Proto potřebuješ boty, ve kterých tvá noha bude dobře a pevně sedět a bude dokonale odpružená, zejména v oblasti paty. Doporučuje se, abys měla běžecké boty trochu větší, a v oblasti prstů jsi měla dost místa, aby prsty nenarážely při běhu do stěn. Také se hodí, když může noha v botě dýchat, zároveň ale počítej s tím, že se můžeš dostat na mokrý nebo blátivý terén a boty by neměly pustit vlhko dovnitř.

 

Sportovní obuv
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Boty do fitka


Stejně jako u běžeckých bot, i v botách do fitka bys měla mít nohu zpevněnou a odpruženou. Při aerobicu ale noha dopadá nejen na paty, ale i na špičky, proto se zaměř na boty, které jsou dobře odpružené i v těchto místech. Protože ve fitku děláš ostřejší pohyby a různé výpady, neměly by ti boty bránit v pohyblivosti. Vybírej tedy botičky lehké, ohebné a dobře padnoucí. Pokud by tě někde tlačily nebo dřely, při každém pohybu to ucítíš.

 

Sportovní obuv
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Taneční boty


Spousta z nás se víc než u klasického sportování zabaví u různých tanečních aktivit. Zumba, streat dance, hip hop... Všechny vyžadují jedno – boty lehké, ohebné a dokonale odpružené. Místo masivní boty zvol dobře padnoucí botičky a nelekni se, že jsou o dost užší než třeba ty na běh.

 

Sportovní obuv
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Pravidla nákupu

 

- Sportovní boty jsi koupit raději odpoledne, kdy máš nohy trochu oteklé. Budeš mít jistotu, že ti lépe padnou, protože při sportu nohy také trochu natékají.


- Každá značka má trochu jiné číslování a tvary. Rozhodně si tedy boty vyzkoušej a ujisti se, že jsou ti dobré jak na délku, tak na šířku.


- Projít se nestačí. Ve sportovních botách budeš skákat, dupat, kmitat do stran. Nestyď se a zkus si v prodejně i takové pohyby. Sportovní boty nejsou levné, tak je prověř, ať máš jistotu, že jsi vybrala ty nejlepší.
 

- Značka a design je až na posledním místě. Důležité je, aby ti boty sedly.21 hlasů
Vaše hodnocení