Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

A nemusíte počítat kalorie ani vytahovat kuchyňskou váhu. Přečtěte si, co a jaké množství musíte konzumovat.

Znáte dlaňovou dietu? Můžete při ní jíst i klobásu a čokoládu

Dlaň
zdroj: Thinkstockphotos Dlaň
aktualizováno 01.02.2016, 13:13 | 01.02.2016, 13:13 | krasna.cz/tvnoviny.sk

A nemusíte počítat kalorie ani vytahovat kuchyňskou váhu. Přečtěte si, co a jaké množství musíte konzumovat.

Ve světě vznikly již stovky různých diet. Pokud potřebujete shodit, my vám nabízenou jednu z nich. Při ní nemusíte počítat kalorie ani vytahovat kuchyňskou váhu. Na měření potravin vám postačí dlaně. „Jednoduše využijte vlastní ruce jako odměrku na odměřování ideální velikosti porce jídla, kterou hodláte sníst,“ popisuje výživová specialistka Veronika Hanáková.

 

Než si příště naložíte plný talíř nebo se začnete v restauraci či jídelně rozplývat nad řízkem přes půl talíře, zpozorněte. Porce jídla, kterou chceme zkonzumovat, by neměla být větší než naše dlaň. Porce masa nebo sladkého hříchu by měla mít srovnatelnou velikost. Porci přílohy můžeme odměřit v hrsti, pokud už ji dostaneme naservírovanou hotovou, pak se dobře měří ve srovnání se zatnutou pěstí. Když se podíváte na svou pěst, nebude větší než jedna velká brambora. Odpovídá to množství přílohy, kterou máte na talíři?

 


Rozdělení potravin do dlaní

 

Maso a ryby
Řízek, steak nebo filé by neměly být větší než vaše dlaň, týká se to i kuřecího řízku

 

Přílohy
Udělejte z obou dlaní misku a co se vám do nich vejde, je vhodná porce uvařených těstovin a brambor

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bláznivé dietní fígle, které skutečně fungují
Blesková sedmidenní dieta
Skvělá hollywoodská dieta: Štíhlejší a fit už za tři dny

 

Zelenina

Dvě hrsti očištěné a pokrájené zeleniny, měření velikosti podobně jako přílohy. Do jídelníčku si můžete zařadit 3 až 5 takových porcí denně. Pozor, každý dresink jsou kalorie navíc.

 

Ovoce
Jablko, pomeranč a hruška se vám mají vejít do mírně pokrčené ruky, malé druhy ovoce do dvou hrstí.

 

Sladkosti

I u sladkostí platí velikost dlaně. Místo obřího koláče nebo štrůdlu si tedy musíte dát jen menší porci. A u oblíbené čokolády měříme na prsty. Přiměřená porce je řádka čokolády o délce našeho ukazováčku, což odpovídá zhruba třem kostičkám. Nehřeště víc.7 hlasů
Vaše hodnocení