Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V drogeriích je na výběr nespočet make-upů různých značek a druhů, a tak člověk mnohdy neví, po čem vlastně sáhnout. Proto jsem pro tebe vyzkoušela hned několik produktů a doufám, že ti v příštím výběru make-upu alespoň trochu pomůžu.

Velký test make-upů z drogerky

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 28.05.2012, 00:00 | 28.05.2012, 00:00 | Gabriela Doležalová/Krasna.cz

V drogeriích je na výběr nespočet make-upů různých značek a druhů, a tak člověk mnohdy neví, po čem vlastně sáhnout. Proto jsem pro tebe vyzkoušela hned několik produktů a doufám, že ti v příštím výběru make-upu alespoň trochu pomůžu.

Hned na začátku bych chtěla říct, že jsem vlastníkem normálního typu pleti a make-up, který sedl mně, nemusí sedět tobě a zase naopak. Proto mysli na to, že se s mými názory nemusíš shodovat, každému vyhovuje totiž něco jiného a každá pleť snáší různé make-upy úplně jinak.

Dermacol Caviar Long Stay Makeup and Corrector
Na první pohled luxusní make up, v luxusně provedeném balení. A když už jsme u toho luxusu, ani obsah od něj není příliš daleko. Tento make-up jsem používala dlouhou dobu, líbilo se mi na něm, jak dokonale kryje absolutně všechny nedostatky na pleti – to jsem od make-upu v té době vyžadovala. Chtěla jsem plné krytí, co zakryje moje pigmentové skvrny a hluboké kruhy pod očima. Korektor, který balení také obsahuje, byl třeba jen velmi zřídka. Výdrž byla úžasná a bylo zapotřebí jen lehce přepudrovat, protože se zde dočkáš matného finishe.

Make-up
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Zní to všechno báječně, ale tento produkt má i několik záporů. Najednou mi začalo vadit, že vypadám jak porcelánová panenka bez jediné skvrnky na obličeji – žádné znamínko ani piha neměly šanci. Aplikace také nebyla úplně nejsnadnější. Konzistence tohoto make-upu je totiž velmi hutná. Těžce se roztírá, až jsem nakonec aplikovala pouze štětcem, se kterým to šlo snadněji. Make-up bych nakonec vlastně přirovnala až ke korektoru, protože zakryje vážně všechno. Kdo tedy vyžaduje bezchybné krytí, bude tento make-up milovat, kdo si ale potrpí na přirozenost, pro toho tento make-up opravdu není.

Maybelline Dream Satin Liquid
Tento make-up napatří a nikdy nebude patřit mezi mé oblíbence a nikdy bych si ho znovu nekoupila. Můj názor se mnou sdílí mnoho dalších lidí. Proč mi vlastně tak nesedl? Převážně na něm neoceňuji jeho růžový podtón (to ale zase někdo může ocenit, ale ne já se žlutým podtónem). Co mi na něm vadí ale úplně nejvíc, je to, že není absolutně odolný proti doteku. Že bych se s tímto make-upem mohla poškrábat na nose nebo si opřít ruku o bradu? Neexistuje. Jakýkoliv sebemenší dotek je vidět.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak na kvalitní make-up, který odolá letním teplotám
Zapomeň na make-up, vyzkoušej BB krém

Finish není ani trochu matný, ale naopak lesklý a použití pudru je opravdu nutné. Výdrž také nepatří zrovna k těm nejlepším a nalíčení se musí neustále upravovat – přepudrovávat a hlavně T zónu. Pozitivní je na něm ale to, že se pěkně roztírá, a to i prsty. Ale opět pozor na otisky, které budou vidět, proto bych radila aplikovat třeba houbičkou, zanechá totiž přirozenější texturu. Jestli ho vyzkoušíš, nebo ne, nechám na tobě.

Rimmel Match Perfection
Na první pohled mě zaujalo moc pěkné balení make-upu – sklo a modrý vršek mě prostě dostaly a to nebylo jediné, cena a ohlasy na make-up se mi také líbily. Tohle je přípravek, který bych si klidně koupila znovu, protože vůbec neurazí a svoji funkci plní (najdou se ale i jiné make-upy, které bych si koupila mnohem raději). Krytí je střední, proto na obličeji netvoří masku. Kdo chce více krytí, stačí make up jen navrstvit, což lze velmi snadno.

Make-up
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Finish je matný a stačí jen trochu pudru a během dne není třeba příliš úprav, či často přepudrovávat, drží opravdu dobře. Co mi ale hodně vadí, je to, že je make-up natónovaný do oranžova – ano, bohužel. Navíc ani nejsvětlejší odstín není natolik světlý, aby ho mohly používat bledulky, a to já jsem, proto mi odstínem příliš nesedl, což je docela škoda, protože make-up je to slušný.

Rimmel Lasting Finish
Make-up Lasting Finish od Rimmel je velmi podobný předchozímu přípravku, ale má ještě lepší vlastnosti. Odstín už není do oranžova, ale opět není moc světlý pro bledulky (je to ale značně přijatelnější odstín, než u Match Perfection). Roztírá se snadno a také se dá vrstvit. Krytí už není tak veliké, takže kde je potřeba použít korektor, doporučila bych ho opravdu použít, což ale není příliš veliká překážka. Například já používám korektor stále, a to hlavně na kruhy pod očima (můj oblíbený je tekutý korektor od Essence Stay Concealer All Day).

Na obalu se píše, že má vydržet celých 25 hodin, což pravda asi nebude, ač jsem to sama nezkoušela. Kdo by měl na obličeji make-up v kuse 25 hodin? Každopádně takových 8 hodin určitě pěkný vydží. Během školního dne mi vždy držel bez problému, ale samozřejmě jsem alespoň 1x přepudrovávala, to pro mě ale nebyla nikdy překážka. Musím ještě zmínit, že je velmi příjemně parfemovaný. Doporučuji.

Astor Skin Match
S mým nejnovějším úlovkem a právě používaným make-upem jsem zatím docela spokojená a začíná se mi zamlouvat. Dlouho jsem chodila v drogerce kolem stojanu Astor a vždycky mě zaujalo překrásné balení tohoto make-upu, působí opravdu luxusně a jednoduše. Úzká skleněná lahvička a černé víčko. Opravdu sympaťák, tenhle make-up. Četla jsem si několik recenzí a byly velmi pozitivní a tak jsem do něj šla.

Make-up
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Roztírá se opravdu překrásně a velmi snadno. Jak je na tom s výdrží, to zatím příliš nedokážu říct, protože jsem ho na obličeji ještě neměla déle než 8 hodin, každopádně vypadá nadějně. Co se mi hodně líbí, je, že je dost odolný proti doteku a i otisku. Občas nosím brýle a vždy jsem měla na nose hrozný otisk na make upu a byl téměř pryč, ale tady je otisk skoro nepatrný, téměř neviditelný. A když už se tam nějaký ukáže, stačí trošku místo přejet prstem a je pryč.

Velmi pozitivně mě také překvapil finish – je matný, ale přitom dodává pleti jasný a prozářený vzhled, zajímavě totiž odráží světlo. Na dotek je obličej suchý a matný, přesto na pohled je patrný krásný a přirozený lesk, což dodává opravdu přirozený finish. Krytí je lehké až střední, což mi ale vyhovuje, hledala jsem přirozený make-up. Moje pigmentové skrny sice nezakryje, ale co nezvládne tento make-up, zvládne korektor. Pleť je po nanešení dokonale jemná. Za mě je to zatím opravdu jednička.

Snad budeš mít teď výběr o něco snadnější! :-)11 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •