Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Najděte si s vaším partnerem čas, abyste si navzájem odpověděli na následujících 20 otázek a uvidíte, že mezi vámi znovu zajiskří jako na prvním rande.

20 otázek lásky: Odhalí skutečnou sílu vašich citů!

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 09.10.2017, 16:43 | 09.10.2017, 16:43 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Najděte si s vaším partnerem čas, abyste si navzájem odpověděli na následujících 20 otázek a uvidíte, že mezi vámi znovu zajiskří jako na prvním rande.

Asi před dvaceti lety se americký psycholog Arthur Aron rozhodl, že dá dohromady dvojici lidí, kteří se dosud neznali, jen na základě toho, že odpoví na sérii otázek. Jeho experiment překvapivě zafungoval, cizinci se do sebe zamilovali a již o půl roku později se vzali.

 

Vztahový poradce Andrew G Marshall později tyto otázky upravil tak, aby pomohly vrátit intimitu do letitých vztahů. Když jste s někým už několik let, předpokládáte, že už o sobě víte vše. Jenže každý se mění a mnohé vaše předpoklady mohou být založené na zastaralých znalostech o tom druhém.

 

Chcete-li maximalizovat účinek těchto otázek, připravte pro ně příjemné, romantické prostředí, jako na prvním rande. Pěkně se oblékněte, vydejte se na procházku nebo piknik do oblíbeného parku, vypněte si zvonění na telefonu, aby vás nerušilo. Nezapomeňte mít otevřenou mysl, udržujte oční kontakt a nenechte se zaskočit a vyprovokovat k výčitkám, pokud vás některé odpovědi nepotěší.

 

 

1. Pokud by si s někým uvízl v džungli, kdo (kromě mě) by se ti tam líbil? (Jednoduché zahřívání)

 

2. V jakém historickém období bys chtěl žít a proč? (Odpověď vám pomůže nahlédnout do vašich zájmů a snů).

 

3. Pokud by si mohl mít supermoc, jaká by byla? (Odhalíte věci, které se těžko nabývají).

 

4. Jak by probíhal tvůj perfektní den od momentu probuzení až po večerní usínání? (Odpověď vám pomůže opravdu poznat svůj partnera takového, jaký je nyní).

 

5. Pokud by ses měl zeptat jednoho z rodičů nebo prarodičů jen jednu otázku, koho by sis vybral a na co by ses zeptal? (Odpověď vám pomůže prozkoumat váš vztah s důležitými lidmi ve vašem životě).

 

6. Za co jsi ve svém životě (mimo manželství a dětí) nejvíce vděčný?

 

7. Co považuješ za svou nejlepší vlastnost a největší slabost? (Poslouchejte a porozumte vašemu partnerovi).

 

 

8. Jaké ambice ještě máš? (Je důležité říci si to nahlas a zrekapitulovat si, co se vám podařilo a čeho byste ještě chtěli dosáhnout).

 

9. Popiš svůj životní příběh od dětství až po současnost za pět minut.

 

10. Jaká je nejstrašnější vzpomínka z tvého dětství? (Pomůže vám to posoudit, zda ve vás tento moment zanechává stopy ještě i dnes).

 

11. Máš tajnou představu o tom, jak zemřeš? (Takto prozkoumáte obavy a starosti vašeho partnera).

 

12. Jaký je smysl tvého života? (Pomůže vám to rozlišovat mezi jednoduchými potřebami a základními potřebami a spolupracovat navzájem, abyste žili smysluplnější.)

 

13. Čím (vlastnosti) jsem pro tebe výjimečná? (Mělo by vám to připomenout speciální pouto mezi vámi).

 

ČTĚTE TAKÉ:

MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!
17 faktů o lásce
Poznej, že to, co on cítí, není láska

 

14. Co bylo pro tebe nejpamátnější z našeho prvního rande nebo naší svatby?

 

15. Jaké tři věci máme společné? Změnily se v průběhu let?

 

16. Kdy ses cítil malý a zahanbený? Řekněte příklad, kdy jste se styděli vy a kdy jste se styděli za partnera. (Způsob, jak vyloučit skrytou nespokojenost a omluvit se partnerovi.)

 

17. Existuje něco, o čem bych neměl v našem vztahu vtipkovat?

 

18. Doplňte tuto větu: Přeji si, abych měl někoho, s kým bych mohl sdílet .... (Je dobré, aby měly páry i samostatný zájmy, takže to nemusíte být vy).

 

19. Pokud mám něco ve svém chování změnit, co by to mělo být?

 

20. Která otázka byla pro tebe nejtěžší a proč?

 

Některými odpověďmi partnera budete určitě překvapeni. Vyspěte se na to. Nesuďte ho. Potom si najděte čas a prodiskutujte to společně.0 hlasů
Vaše hodnocení