Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kromě nárůstu adrenalinu se v našem těle vyplavují jiné skvělé látky, které nám jen prospívají.

5 úžasných věcí, které se dějí ve tvém těle, když někoho POPRVÉ POLÍBÍŠ

Romantika
zdroj: Thinkstockphotos Romantika
aktualizováno 06.07.2017, 00:28 | 06.07.2017, 00:28 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Kromě nárůstu adrenalinu se v našem těle vyplavují jiné skvělé látky, které nám jen prospívají.

Na první polibek si pamatuje každý. Ale i s každým novým potencionálním partnerem prožíváme v podstatě první polibek. Můžeme být předtím nervózní, jestli to dobře dopadne a zda se vám to bude líbit. Věděli jste však, co se děje ve vašem těle během toho, když někoho políbíte poprvé?

 

"Líbání je instinkt, který se zaměřuje na uvolňování chemických látek, abychom zažili příjemné pocity," řekla Takeesha Roland - Jenkins, profesionální konzultantka nakliniky Between Us. "Kromě toho, rty mají nervová zakončení, která se při líbání stimulují, což vede k aktivaci dalších smyslů, jako je například čich," dodala pro mirror.co.uk.

 

Zde je dalších 5 fascinujících věcí, které se dějí ve vašem těle:

 

1. Žádný stres

V jisté studii nechali vysokoškolské studenty, aby se 15 minut líbali a zjistili, že se u nich dramaticky snížila hladina stresového hormonu kortizolu a naopak vysoce narostla hladina oxytocinu, chemické látky štěstí. To vše ale naměřili jen u mužů, u žen hladina oxytocinu poklesla.

 

2. Pomáhá bojovat proti cholesterolu

Tak toto je velmi příjemné "kardio" cvičení. Líbání může mít pozitivní vliv na hladinu lipidů v těle. Výzkumníci pro Western Journal of Communication zjistili, že romantické líbání může skutečně snížit hladinu cholesterolu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 kroků k perfektnímu polibku
Nové techniky líbání: inspirace ze světa
Staň se přebornicí v líbání

 

3. Chytré sliny

Chemické složení slin pomáhá vašemu tělo rozhodnout, zda osoba, kterou líbáte, je schopná zplodit silné potomstvo. Studii provedla Oxfordská univerzita.

 

4. Nárůst adrenalinu

Když někoho políbíme poprvé, v těle nastane doslova výbuch adrenalinu, který zvyšuje naši srdeční frekvenci, energetickou hladinu a proudění krve, což jsou jen pozitivní věci.

 

5. Produkce velkého množství šťastných chemikálií

Není to jen adrenalin a oxytocin, které produkuje naše tělo. Když se líbáme, náš mozek zaplaví dopamin, prozradil harvardský profesor psychologie Justin Lehmiller. Dopamin se uvolňuje, když děláme věci, které se nám líbí.0 hlasů
Vaše hodnocení