Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Konečně jsi našla fajn kluka a právě teď je to naprosto fantastické. Jenže máš strach, že to tak nevydrží věčně. Co vám v něm udrží potřebnou jiskru?

7 osvědčených triků, jak si udržet jiskru ve vztahu

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 02.10.2016, 00:04 | 02.10.2016, 00:04 | Krasna.cz/trm

Konečně jsi našla fajn kluka a právě teď je to naprosto fantastické. Jenže máš strach, že to tak nevydrží věčně. Co vám v něm udrží potřebnou jiskru?

V každém vztahu postupně počáteční zamilovanost vystřídá trocha stereotypu, která je ovšem vykoupena i pozitivní stránkou - tím, že se lépe znáte, důvěřujete si, můžete se jeden na druhého spolehnout. Ale počáteční vášeň už je pryč. U někoho vymizí po dlouhých letech, u jiného po pár týdnech či měsících. Je to přirozené a ještě to nutně neznamená, že tím váš vztah končí.


I když už nejste omámeni počáteční záplavou hormonů, může vám to ve vztahu i nadále jiskřit. Chce to jen se trochu snažit a přikrmovat ho. Vztah je záležitost dvou lidí, proto nenechávej vše jen na svém klukovi a snaž se taky sama. Jen když na něm budete oba pracovat, bude i nadále žhavý a pro oba uspokojivý.


Nedejte šanci nudě


Se vztahem je to jako s jídlem. Když bys jedla každý den totéž, byť by to bylo tvé oblíbené jídlo, rychle se ti to přejí. Stejně tak tě omrzí vztah, který bude jednotvárný, Chce to pěkně si ho okořenit, zkoušet různé příchutě a variace. Nová randící místa, nové akce, potkávat se nejen sami, ale i s přáteli, experimentovat i v posteli.


Buď mu vzácná


Když tě má kluk jistou, může se stát, že mu rychleji zevšedníš a začne se poohlížet jinde. Neznamená to, že bys měla flirtovat s jinými a být mu nevěrná. Ale neměl by mít pocit, že se o tebe nemusí snažit. Buď atraktivní, žádoucí a ukaž mu, že není jediným středobodem tvého vesmíru.

 


Překvap ho maličkostmi


Milá SMS, drobný dáreček, sladkost, kterou mu přineseš na rande, lepík s tvým vzkazem v jeho školním penálu… Zní to jako drobnosti, ale jejich efekt je obrovský. Milé gesto mnohdy potěší víc než nejdražší dárek.

 

Nestyď se mluvit o citech


Už když odcházíš z rande, máš chuť mu napsat, že ti chybí? Proč to neudělat? Neřeš, jestli má napsat nebo nějaké vyznání vyslovit nejdřív on, řiď se svým srdcem. Chceš mít jasno v tom, co k tobě cítí? Tak mu sama odhal své city.

 


Komunikujte


Mluvte spolu. Ale doopravdy, nejde jen o prázdné tlachání. Mluvte o věcech, co jsou důležité, o vašich hodnotách, plánech, snech, o tom, co cítíte. Naučte se v klidu mluvit i o problémech, do kterých se váš vztah dostane. Lepší, než to v sobě dusit a nechat i malé problémy přerůst v tragický rozměr.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč po prvním rande nezavolal?
Nápadité rande u vás doma
Sex hned na prvním rande?


Mějte společné zájmy


Trávit spolu čas je důležité. Nejde ho ale trávit jen romantickým voděním za ručičku, nekonečnými zamilovanými pohledy a intimními okamžiky. Najděte si společný koníček, díky kterému budete moct trávit společné chvíle aktivně. A je jedno, jestli spolu začnete chodit do posilky, bruslit, na koně nebo hrát divadlo.


Randěte jako na začátku

 

Když jste spolu začínali chodit, pořád jste byli někde venku. Kino, večeře, procházka. Ale poslední dobou obvykle trčíte doma. To je chyba. I po letech vztahu si dopřejte skutečné rande. Vyfinti se na něj a užívej si ho plnými doušky. Je to příjemné oživení.5 hlasů
Vaše hodnocení