Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jak se zachovat, když ho balí jiná? Máme hned dva super tipy, kterými se sokyně zbavíš, ale samu sebe tím nijak neshodíš.

Balí ho jiná? Jak s ní zamést, ale nebýt za žárlivou trapku

Rocker
zdroj: Thinkstockphotos Rocker
aktualizováno 13.12.2017, 11:40 | 13.12.2017, 11:40 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jak se zachovat, když ho balí jiná? Máme hned dva super tipy, kterými se sokyně zbavíš, ale samu sebe tím nijak neshodíš.

Žijeme v době moderních technologií a nevěra se ještě více vkrádá do našich ložnic. Co máme však dělat, když ho balí jiná? Podle psychologa Roberta Krause si musíme především uvědomit, jestli je to opravdová nevěra, nebo je to jen v naší mysli. Nejde jen o vykonstruované domněnky, které neodrážejí skutečnou objektivní realitu?

 

Pokud dochází k určitým prvkům náklonnosti nebo flirtování, které nám už připadá za hranicemi nevinné konverzace, je důležité svěřit se partnerovi. Například mu říci, že mi je to nepříjemné. Ne mu zakazovat, se takto bavit s jinými lidi, nebo se stýkat s tou konkrétní osobou. Mluvte o svých vlastních pocitech, měl by vědět, že vám něco vadí, nikoli se cítit osočen, že on něco dělá zle. Záleží mu na vás, nebude chtít, abyste se cítila nepříjemně, ale současně se nebude cítit tlačený do kouta.


Vždyť o nic nejde

 

Častou reakcí je, že druhá strana řekne, že to byl jen nevinný flirt nebo fór. Krause tvrdí, že se to týká hlavně mužů, a že to tak skutečně vnímají, i když my ženy za tím obvykle vidíme víc a cítíme nebezpečí od potenciální konkurentky. Je potřeba zjistit, zda se naše a partnerovy představy o nastalé situaci střetávají.
Vadí víc city nebo samotný akt?

 


"Ženě více vadí, když se muž zamiluje do jiné ženy, než kdyby došlo k fyzické nevěře," zdůraznil psycholog. Naopak, když žena podvede muže sexuálním stykem, tak mu to vadí víc, než když se zamiluje do dalšího muže. Psycholog konstatoval, že jsou to jakési geneticky podmíněné způsoby chování, ale nedá se to generalizovat.


ČTĚTE TAKÉ:

TOP 5 typů flirtování! Který přinese pevný vztah a který jen zklamání?
Jak se stát bohyní flirtu? Máme pro vás 6 strategií!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kamarádství, flirt, nebo vážný zájem?

 

Ale jak se zachovat, když zjistíme, že partnera obletuje jiná?
Prvním základním pravidlem je stanovit si pevné hranice a nadále je neposouvat. „Udělá to ještě jednou a už mu fakt něco řeknu!“ je spíše výmluva, než skutečné odhodlávání. Problém jen notoricky odkládáme a situaci nedokážeme efektivně řešit. Namísto toho si v sobě vnitřně stanovte hranici, co jste ještě ochotna tolerovat a co již nikoli.


Jako lidé jsme různí, proto toto vnímání hranic můžete mít s partnerem odlišné. Co je pro vás již za hranicí, může partnerovi připadat ok, proto by měl rozhodně vědět, jak situaci vnímáte a že se necítíte dobře. Opět je to vše o partnerské komunikaci. „Každý žije svůj život, ale žijeme i společný život, proto je velmi důležité, skloubit vlastní hranice a hodnoty s hodnotami a hranicemi našeho partnera,“ radí odborník.1 hlasů
Vaše hodnocení