Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jak se při plánování vyvarovat chyb, které mohou vztah potopit.

Je společná dovolená s tvým klukem dobrý nápad?

Dovolená
zdroj: Thinkstockphotos Dovolená
aktualizováno 06.07.2013, 00:00 | 06.07.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Jak se při plánování vyvarovat chyb, které mohou vztah potopit.

Ze společné dovolené se může snadno stát ponorkové dusno. Spousta nenaplněných očekávání, nepříjemná překvapení i poznávání „opravdové“ tváře partnera. Ale i idylka, pohodové chvíle s člověkem se stejnými zájmy a příjemné pocity zamilovanosti. Jak se vyhnout zklamání a naplánovat si báječnou dovolenou?

 

Když spolu dva lidé chodí, snaží se trávit každou volnou chvíli ve společnosti toho druhého. Občas u sebe přespí, zajdou do kina nebo na oběd, jen málokdy jsou však spolu více dní v kuse. „První společná dovolená může proto vztah důkladně prověřit, nejen ve smyslu upevnit, ale i dokonale rozbít,“ uvádí Martina Horáková, odbornice na vztahy ze seznamky Leyter.com, a dodává: „Jisté je, že je to první velká zátěžová zkouška vztahu.“


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se nespálit při letní lásce?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Ideální dovolená podle nás!
TEST: Zvládneš prázdniny bez rodičů?


Plánujte spolu


Při plánování dovolené je důležitá účast obou stran. Alespoň při té první, která obvykle přijde během několika měsíců. „Překvapení může být příjemné, pokud partner naplánuje takovou dovolenou, kterou si opravdu přejete. Ale jestli on rád chodí po horách a vám více vyhovuje opalování na pláži, může dojít ke kolizi,“ vysvětluje Martina Horáková.

 


Důležité je již během vymýšlení mít na paměti zájmy nejen své ale i svého partnera. Co vás oba baví, co máte rádi, v jakém prostředí se cítíte pohodlně. Neméně důležité jsou i chutě a alergie. Neplavce, který nemá rád ostrá jídla a na slunci trpí vyrážkou, nejspíš týdnem v Egyptě nepotěšíš. Ideální je vybírat spolu a vše důkladně prodiskutovat. „Exotika nemusí být vždy jediné řešení, v Česku je přece také spousta krásných míst,“ radí odbornice na vztahy.


Myslete dopředu


Pokud se dovolené opravdu bojíte, neriskujte a vyjeďte si nejdříve na společný víkend, klidně i tady u nás. Do kempu, hotelu, na kole, vlakem, autem, možností je spousta. Výhodou společného času na rodné hroudě je poznání partnera v přirozeném prostředí. V případě nejvyšší nouze je navíc návrat domů velmi snadný. Sbalit se a odjet je občas jediné možné řešení. Na druhou stranu má pobyt v domovině i svou výhodu – taková dovolená se dá snadněji prodloužit, pokud o to oba partneři budou stát.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

TEST: Jsi typ na prázdninové lásky?
Menstruace: Strašák letních prázdnin! Pár triků, jak na ni
Doma.cz: TEST: Je dovolená s vámi horor, nebo pohodička?


Podle určitých signálů lze již dopředu poznat, zda má cenu s partnerem vyjet na pár dní mimo domov. „Důležité je mít si co říct, sdílet koníčky, být naladěni na stejnou vlnu. Pokud jediné, co vás spojuje, je skvělý sex, na společnou dovolenou zapomeňte a užívejte si ho raději doma,“ dodává Martina Horáková.


Dvojitý zážitek


Dovolená nekončí odjezdem z onoho konkrétního místa. Naopak by měla pokračovat ještě doma. „Komunikace je základním kamenem každého vztahu. Dejte si sklenku vína, prohlížejte fotky a hlavně si řekněte, jak jste si dovolenou užili. Vlastně si ji tak trochu užijete ještě jednou,“ radí na závěr Martina Horáková. Zpětná vazba o prožitých pocitech nejen vyjasní případná nedorozumění, ale dopomůže i k co nejlepší příští dovolené.23 hlasů
Vaše hodnocení