Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Napsala nám Dominika: Líbí se mi, usmál se na mě… Ale ni víc! Co mohu dělat já? Je jen společenský, nebo má zájem?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kamarádství, flirt, nebo vážný zájem?

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 03.03.2017, 00:18 | 03.03.2017, 00:18 | Krásná.cz

Napsala nám Dominika: "Líbí se mi, usmál se na mě… Ale ni víc! Co mohu dělat já? Je jen společenský, nebo má zájem?"

"Neboli... Když jsem někde ve společnosti a zalíbí se mi nějaký kluk, který se na mě hezky usmívá, konverzujeme spolu, chová se mile, mám dojem, že se mnou flirtuje. Je to flirt, nebo jen kamarádské chování? Co když takovému klukovi chci naznačit, že bych ráda i něco víc? Mám? Jak číst jeho signály jednoznačněji, abych se neztrapnila? Jak poznat, jestli takhle prostě reaguje na všechny holky, jen flirtuje a baví se, nebo jsem ho zaujala?"

 

Jakub, 20 let: Podle mě nebude na škodu, když ta dívka dá najevo zájem a nebude čekat, až se k tomu osmělí ten kluk, protože kluci se taky stydí a tak se pro začátek jen usmějí a některým opravdu může pomoci, když zjistí, že by u té dívky měly nějakou šanci. Pochopitelně to ale neplatí u všech a u některých s tím může i trochu narazit nebo je i vylekat.
 

Milan, 20 let: Na tohle nejde jednoznačně odpovědět - každej kluk je přece jinej a každej může k té holce vysílat jiný signály. Takže stejným krokem může holka jednomu klukovi trochu pomoct (když je i on nesmělej), ale i ho ztratit, protože se zalekne, že ona chce něco víc a on chce jenom pokec - a nebo se tím můžou posunout o něco dál, když zjistí, že hledají to samý. Takže se dá ztrapnit vždycky - říká se, že holky mají docela dobře vyvinutý instinkty, věci, jak se chovat v různých situacích - takže já bych se spoléhal na ně, na to, co mi říká můj vnitřní hlas, jít za hlasem svého srdce - a nějak to pak už dopadne.

 

Martin, 18 let: Tohle může bejt docela dobrá (z pohledu kluka) taktika, jak se vyhnout přiznání nevěry a nejspíš to tak někteří i dělají. Prostě chodím s nějakou holkou, je to fajn, ten vztah funguje bez problému. Jenže pak ten kluk potká nějakou jinou holku, líbí se mu, je mu s ní fajn, a prostě s ní chce navázat vztah - ta holka do něj pak tlačí, aby chodil jen s ní a předešlý vztah ukončil. Ne každej kluk přijde a na rovinu řekne, že tu holku podvedl, a že odchází k jiný. Někdo to může nahrát tak, že vezme nějakou věc, která mu dřív nevadila, ale když začal chodit s nějakou jinou, tak už mu vadí, nebo si prostě něco vymyslí, aby to nějak elegantně ukončil - tady neřeším to, zda je to k tomu partnerovi férový, nebo ne, jasně, že je to takovej podraz, ale určitě se to děje a přijde to tak zčistajasna....

 

 

Martin, 18 let: Tak ve společnosti je to docela jednoduchý, nebo ne? Tam je snad víc lidí, ať už kluků nebo holek, tudíž je pak snad rozdíl v tom, když se kluk zakecá s jednou, ale okem pokukuje po dalších, nebo se na každou usmívá, uculuje, šklebí a já nevím, co všechno, s každou prohodí pár "nevinných" slov - to je vidět, že se chce bavit a užívat si. Kdežto když stráví večer jen s tou jednou, ačkoli je tam holek spousta, tak je to zase taky přeci něco jiného - a podle toho by se mělo postupovat.

 

Honza, 18 let: Tak dá se to poznat podle toho, že věnuje té holce více času, i když by ten čas mohl věnovat ostatním, nebo ho prostě jen zaujala. Většinou ten kluk tu holku i někam pozve, možná neformálně, ale z následný konverzace se snad celkem dobře zjistí, zda to bylo spíš kamarádské gesto, nebo je v tom něco víc.

 

Anketa
Myslíš si, že umíš správně flirtovat?
 

 

Olda, 22 let: V první chvíli se toho ani víc dělat nedá, protože kluk neví, zda má vůbec nějaké šance (ta holka je zadaná), nebo i když je teda zadaná, tak by ke flirtu svolná byla. Tam pomůže, když ta holka nějak naznačí, že jí ten zájem není lhostejný a třeba se i trošku chopí iniciativy, něco na ten způsob, aby ten kluk věděl, že nějaké šance má, ale z druhé strany působit nedostupně, protože některý kluky baví i nadále tu holku dobývat.

 

Denis, 25 let: Myslím, že je lepší naznačit a pak hned vědět, jak na to vlastně jsem. Protože někdo se může bavit, a ten druhý celou dobu doufá, že z toho nakonec vzejde něco víc - a když se ti dva loučí, tak ten jeden jakoby mimoděk podotkne poznámku typu "díky za kamarádskej pokec, hezky se s tebou povídá" nebo "díky, bylo to fajn, ale jsem zadanej/mám přítelkyni". Což znamená, že z toho asi nic víc nebude a toho, kdo celou dobu doufal, to může dost mrzet.

 

Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení