Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Terorismus je téma, které již nějakou dobu zaznívá českým zpravodajstvím i hovory lidí. Bojí se ho i naši zpovědníci?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Bojíme se terorismu?

Strach - 2
zdroj: Thinkstockphotos Strach - 2
aktualizováno 09.06.2017, 00:57 | 09.06.2017, 00:57 | Krásná.cz

Terorismus je téma, které již nějakou dobu zaznívá českým zpravodajstvím i hovory lidí. Bojí se ho i naši zpovědníci?

Tohle téma jsme ještě neotevřeli, ale protože se blíží období letních dovolených a cestování, ale také k tomu, že se jeden z posledních velkých útoků - v Manchesteru na koncertu Ariany Grande - týkal mladých dívek, které tvoří převážnou většinu zpěvaččiných fanoušků, myslíme, že má na krasna.cz své místo.

 

Ariana Grande
(Foto: Profimedia)


Otázka tedy zní. Bojíte se terorismu? Pociťujete nějak, že se vás dotýká? Máte v souvislosti s teroristickými útoky potřebu se nějak více chránit? Bojíte se chodit na velké akce, cestovat letadlem apod.?

 

Co na to říkají naši zpovědníci, si můžeš přečíst níže. A ty nám klidně svůj názor připiš do komentářů.

 

PSALI JSME:

Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroť svou paniku a jednej v klidu!

 

Martin, 18 let: Myslím, že strach z terorismu má v nějaký míře teď asi každej, ale taky myslím, že schovávat se někde a odpírat si některé věci není to pravé - to je to, o co těm teroristům jde, lidi zastrašit. Takže jistou obavu pochopitelně mám, ale za sebe to nějak dál neřeším a neomezuju se.

 

Honza, 18 let: O teroristických útocích v různých městech vím, znepokojuje mě to, ale více asi nic. Nevím, co bych proti tomu měl za sebe sám dělat? Jak se nějak chránit... Myslím, že mnoho možností není, takže bych řekl, že se v tomto ohledu nijak ani neomezuju.

 

Vlastimil 19 let: Pravda je, že místa, kde je více lidí, navštěvuju celkem často. Jestli mám strach? Někdy docela jo, ale nějaký velký opatření vzhledem k terorismu dělat nebudu... Vím, že se něco podobného může stát i u nás, ale ještě se utěšuju tím, že snad jsou v jiných zemích lepší místa a lepší lokality, které mají teroristi vytipovaný jako možné místo pro útok.

 

Anketa
Měníš kvůli obavám z terorismu své plány na léto?
 

 

Olda, 22 let: I když se moc na místech, kde je opravdu hodně lidí, nepohybuju, tak fakt je, že když už se tak někdy stane, tak určitou obavu mám. Přecejen dneska nejde věřit nikomu, bohužel. Neberu to teda tak, že bych se musel stále otáčet na ostatní a zjišťoval, zda tam náhodou někdo na nás něco nechystá, ale pravda je, že se snažím z takového místa co nejdřív dostat. Nejen kvůli těmto obavám, ale taky kvůli tomu, že mám obavu, aby mě někdo neokradl a taky mi nedělá společnost opravdu hodně lidí dobře, zvlášť když jsou namačkaní všichni na sebe... Ale ten terorismus tam hraje určitě roli taky.

 

Milan, 20 let: Pochopitelně, že z toho mám obavy... Terorismus, migranti, imigranti, strach mám ze všeho. Nedivím se, že se dneska chtějí i běžní lidé proti tomu bránit legálním držením nějaké zbraně. Abych se přiznal, také do budoucna o něčem takovém přemýšlím. Chtěl bych si udělat zbrojní pas a nějakou tu obvyklou zbraň vlastnit - pro svoji vlastní obranu a bezpečnost. Člověk neví nikdy, a když je to v rámci zákona, tak nevidím důvod, proč ne. Jinak jsem ještě nepřemýšlel do hloubky, jaké další opatření bych mohl podniknout.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaké je naše vysněné povolání?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o politice v Česku a koho bychom chtěli za prezidenta?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak moc už řešíte svou budoucnost?

 

Denis, 25 let: Chtěli jsme s přítelkyní o prázdninách navštívit jeden hudební festival ve větším městě. Teď je pravda, že po těch událostech z toho máme docela obavy a zřejmě tam nakonec nepůjdeme. I když se u nás ještě nic takového nestalo, stát se kdykoli může... Asi také zkusíme odložit již plánovaný výlet do Prahy. Letadlem jet někam neplánujeme, ale fakt je, že toho bych se obával také. Může se to stát kdekoli, ale pravda je, že našich plánů se tyto události docela dotýkají...

 

Jakub, 20 let: Myslím, že se nějaká opatření proti terorismu z hlediska každého nejspíš udělat dají, ale neplatí to neomezeně. Už byly také případy, kdy někdo vtrhl například do školy plné dětí a několik z nich tam postřílel. A škole se vyhnout nejde, když je povinná a zřejmě by se takových věcí našlo více. Musím ale říci, že mě tato celková situace ve světě samozřejmě znepokojuje, protože nikdo asi neví, kdy něco podobného může být i u nás v Česku.

 

Lukáš, 19 let: Utěšuju se tím, že teroristi mají spadeno hlavně na velká města, nebo přímo na ta hlavní. I když fakt je, že na ně může být napojený dneska kdokoli, a někomu může "stačit" povraždit i několik lidí, nic velkého. Já do velkých měst nejezdím, takže nějaká opatření dělat nebudu, nevím ani, jaká by se dala udělat, zprávy sice občas čtu, ale ne moc do detailu. Program na léto nebo celkově měnit nebudu. Půjdu teda u nás v (menším) městě na festival, různé zábavy, poutě, chodím taky do menšího obchodního centra. A budu žít s tím, že co se má stát, to se stane.1 hlasů
Vaše hodnocení