Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Berou kluci názor svých kámošů vážně a může je to nahlodat?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co když mají moji kámoši připomínky na mou holku?

Parta
zdroj: Thinkstockphotos Parta
aktualizováno 20.10.2017, 15:00 | 20.10.2017, 15:00 | Krásná.cz

Berou kluci názor svých kámošů vážně a může je to nahlodat?

Třeba když kritizují vaši novou přítelkyni, mohlo by to dojít tak daleko, že byste se až rozešli, když se jim nezamlouvá? A jak byste se zachovali, když by ona byla svědkem těch připomínek – budete to zlehčovat, nebo se jí zastanete? Myslíte si, že má šanci vztah s dívkou, která se vašim kámošům nelíbí a nerozumí si navzájem?

 

Honza, 18 let: Myslím, že je to asi případ od případu. Někdy připomínky od kámošů mají něco do sebe a musím se nad nimi zamyslet, jindy si myslím, že jsou jejich připomínky úplně mimo mísu. Jednou jsem měl taky dojem, že mi kámoš zkritizoval moji přítelkyni kvůli tomu, že ji chtěl sám pro sebe, prostě mi do ní dělal a asi chtěl, abychom se rozešli. Což se mu nejprve i docela dařilo, ale pak už jsem s ním nekámošil, neboť se ani nebál flirtoval s mojí přítelkyní (naštěstí se nedala) a to se přeci nedělá....

 

Olda, 22 let: Podle mě může být názor kámoše přínosný zejména v momentě začátku toho vztahu. Píše se to asi spíš o holkách, ale i kluci mají takový ty pocity zamilovanosti, kdy mají nasazený růžový brýle, a nevidí, neslyší. Pak jsou schopni některý věci přehlížet. Nicméně kámoš je taková nestranná osoba, a když je to opravdovej kámoš, tak řekne pravdu, i když bolí a je nepříjemná. Jistě, že jsem měl taky tendenci mu tvrdit, že to není pravda, že nesmí věřit všemu a tak, ale stalo se mi, že jsem chodil s holkou, která byla dost promiskuitní, nedělalo jí problém chodit i s více klukama zároveň, a co bylo ještě horší, měla s nimi taky různě sex, a i prý bez ochrany. Můj kámoš tu holku trochu znal, takže mi to řekl na rovinu, já se s ní teda rozešel, což mě v první chvíli docela mrzelo, ale když jsem se přesvědčil, že hned další dny začala bez problému "chodit" s někým jiným, byl jsem rád, protože pověst podváděného kluka by mi nebyla moc příjemná, a navíc bych si od ní mohl odnést i nějakou nemoc ze sexu, kdo ví... Takže někdy se vyplatí kamarádům věřit a naslouchat.

 

Anketa
Jaký máš vztah s kamarády svého přítele?
 


Denis, 26 let: Když jsou to fakt kámoši v tom pravým slova smyslu, tak by jim mělo jít o moje blaho, tudíž pokud mají nějakou připomínku k mé přítelkyni, tak předpokládám, že to myslí upřímně a mě by asi mělo stát za to se nad tím nějakým způsobem zamyslet a podle toho pak postupovat. Je jasné, že nějaké připomínky při společných akcích někdo z mých kamarádů měl, ale naštěstí to bylo vždy tak nějak "mezi čtyřma očima", kdy jsem s tím kámošem byl o samotě, i když moje přítelkyně tam byla opodál taky. To je myslím jedna z takových přátelských zásad, řešit to spíš soukroměji a opravdoví kamarádi by s tím neměli mít problém. Já pak danou věc promyslím a případně se na ni zeptám nebo dořeším to, až když budu s přítelkyní taky o samotě, ale nebudu jí pochopitelně říkat, kdo mě na tu myšlenku přivedl, kamarádi si zachovávají mezi sebou diskrétnost.

 

Alkohol na slunci
(Foto: Profimedia)

 

Lukáš, 19 let: Musím říct, že názor mých kámošů je pro mě docela důležitej, taky často podnikáme různý akce společně, takže je pak docela nemilý, když si moje holka s partou nerozumí. Jednou to tak nakonec dopadlo, že jsem zjistil, že si s ní moc nerozumím ani já, ona byla docela urážlivá, tak jsme šli od sebe. Když teď nad tím přemítám, možná to bylo lepší, protože v některých věcech bychom společnou řeč nenašli, ačkoli by někteří mí kámoši proti ní nic neměli. Takhle se to urychlilo.

 

Martin, 20 let: Tak musím říct, že občas se moji kámoši na některých mých přítelkyních moc neshodli, ale spíš to bylo vždy v takovém přátelském duchu -že se divili, jak spolu můžeme chodit, když jsme každej prakticky úplně jinej, ale prostě protiklady se přitahují. Že by některou moji přítelkyni nesnášeli, to si nepamatuju, ani jsem se se žádnou zatím nerozcházel kvůli kámošům.

 

Milan, 20 let: Já na kamarády zase moc nedám, a když už trávíme čas spolu, tak by bylo sice nemilé, kdyby měli k mé přítelkyni nějaké připomínky, ale oni ji přeci úplně neznají a hlavně s ní nechodí, takže si "potrpím" na to, aby mé rozhodnutí pokud možno respektovali. Jistě že si rád vyslechnu jejich názor, ale konečné slovo je na mně. Upřímně, mně se taky nezamlouvají některé přítelkyně mých kamarádů, mezi kamarády si to řekneme, ale jinak se snažím při společném setkání zachovat zdvořilost a dekorum, a respektuju prostě to, že je s tou holkou kamarád šťastnej, i když já k ní mám třeba výhrady. Totéž očekávám taky od mých kamarádů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak odmítnou, ale neurazit
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kamarádství, flirt, nebo vážný zájem?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co se nám honí hlavou, když se nám nějaká holka fakt líbí?

 

Jakub, 20 let: Tohle je podle mě spíš otázka toho, jak dalece si kdo nechá mluvit do svého vztahu. Pravda je, že když někdo bere své kamarády jako svou nedílnou součást, často se jimi obklopuje, pořádají společné akce, atd., tak si přeje, aby si pokud možno všichni společně rozuměli - oni mezi sebou a i jejich přítelkyně, když se tráví čas společně. Není pak příjemné poslouchat kritiku, ať už z jedné nebo druhé strany (od kamarádů, že přítelkyně je třeba tak hrozná, a naopak od přítelkyně třeba to, že kamarádi z party jsou na zabití a že vůbec nechápe, jak se s nimi může kamarádit). Ale to může platit z obou stran - taktéž kamarádky nebo kamarádi přítelkyně mohou mít připomínky na přítele. Když je přítelkyně svědkem nějakých negativních připomínek od kamarádů, tak je to těžké, protože si to člověk nechce "rozházet" ani na jedné straně, nicméně takovém situace se prostě dějí a upřímnost často bolí. Stejně jako občas člověk řekne věci, často v afektu, které ho později taky mrzí. Taky záleží na tom, jak moc osobně si to daný člověk vezme.

 

Myslím, že názory kamarádů mohou mít něco do sebe, protože to umožňuje člověku vidět situaci zase z jiné, nezaujaté strany. Na druhou stranu si ale taky myslím, že by se prostě obě strany měly umět nějakým způsobem respektovat, a to vzájemně. To znamená, že když už mi bude chtít kamarád něco vytknout, tak je mi bližší a tak nějak předpokládám, že si to řekneme spíš někde o samotě, ne někde veřejně. Vážím si toho, že se můžu v některých věcech s kamarádem poradit, ale zároveň očekávám, že konečné rozhodnutí bude na mně a on ho bude respektovat.

 

 

To, jestli má šanci vztah, kdy se přítelkyně s kamarády "nemusí", je zase individuální. I když se osobně snažím, abych se věnoval oběma stranám, je pro mě důležité trávit čas s přítelkyní a tento čas většinou trávíme sami. Když už něco podnikneme s kamarády, tak spíš o samotě, prostě se sejdeme několik kamarádů většinou bez přítelkyň a máme "pánskou" jízdu. Totéž i přítelkyně se svými kamarádkami. Jinak je to na dohodě. Samozřejmě by se asi mělo nějak respektovat, že každý má různé přátele, nicméně pokud nemá přítelkyně společný zájem, nebo prostě by kamarády "nemusela", tak se to dá dohodnout tak, že čas budeme trávit spolu a s kamarády pak zvlášť. Jak zmiňuju, u mě to problém není, protože jsem nikdy nebyl zvyklý nějak pravidelně trávit čas společně se všemi, na druhou stranu je pravda, že pokud by byla nějaká akce, kde by si všichni kamarádi vzali s sebou přítelkyni, tak bych se asi cítil trochu nesvůj, kdybych tam měl být sám a zároveň bych přítelkyni nenutil k tomu, aby se té akce zúčastnila, když vím, že z nějakého důvodu nechce. Na druhou stranu mám také jednoho kamaráda, k jehož přítelkyni mám také jisté výhrady, nicméně pokud jsme někde společně, nevidím důvod něco takového veřejně řešit. A co se týče vztahu s ní, snažím se to udržovat na takové neutrální, ale zároveň slušné rovině. Totéž očekávám od mých kamarádů u mé přítelkyně.

 

Vlasta, 19 let: zatím je to věc, kterou jsem naštěstí řešit nemusel. Jistý je, že první setkání s partou je vždycky takové kritické, ale na druhou stranu se nesmí dát na první dojem, rozpačitost je na obou stranách. To se stává, ale pak to bylo tak, že moje holka do party vždycky zapadla, naopak jsme si užili ještě víc legrace, když jsme si tam s kámošema vzali svoje přítelkyně. Jsou to fakt parťačky a dokonce většina vychází dobře i mezi sebou. Až by někdy nastala situace, která je v téhle otázce, tak přesně ještě nevím, jak to budu řešit. Asi bude záležet na tom, o co přesně půjde, v čem budou ty neshody, od jakého kámoše by to přišlo, jak by to bylo vážný, apod. A pak by se vidělo co by se s tím dalo dělat.

 

Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení