Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Překvapilo nás, že spousta našich čtenářek se o prázdninách nudí. Prostě neví, jak se zabavit. Mají to kluci také tak?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co nám pomáhá o prázdninách ZAHNAT NUDU?

Nuda v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Nuda v posteli
aktualizováno 14.08.2017, 12:11 | 14.08.2017, 12:11 | Krásná.cz

Překvapilo nás, že spousta našich čtenářek se o prázdninách nudí. Prostě neví, jak se zabavit. Mají to kluci také tak?

„Jak trávíte letní volno? Štve vás, když vaše dny nemají řád, jako ve školním roce? A jak zabíjíte čas, když jsou kamarádi pryč, venku je hnusně a trčíte sami zavření doma?“ ptáme se tentokrát našich zpovědníků.


Lukáš, 19 let: Tohle je docela problém, a nejenom o prázdninách. Holka, která se neumí sama zabavit, je problém. Je sice hezký, že má nejen o prázdninách spoustu času na svého přítele, jenže takové holky mají často tendenci si přítele přivlastňovat a moc taky nechápou, že člověk má i jiné (svoje) zájmy, to není úplně ideální. Není pochopitelně dobrý ani opačný extrém, když člověk má tolik povinností, že nic nestíhá a nemá čas ani na vztah, ale obecně věcí, které lze o prázdninách nebo obecně ve volných chvílích podnikat, je spousta... Jistěže se může stát, že někdy se člověk nudí, ale jestli to tak má někdo celé prázdniny, tak je to asi špatně...

 

Denis, 26 let: Já teda býval o prázdninách hlavně na brigádách (zjisti, jaké brigády kluci dělají), měl jsem štěstí, že většinou v té firmě, kam jsem chodil i na školní praxi, takže jsem získal navíc nějaké zkušenosti. A když jsem byl ještě mladší, tak jsem jezdil na běžné tábory, myslím jako účastník, ne jako praktikant. No, nepamatuju si, že bych se nějak víc zásadně nudil, spíš mi ty prázdniny utekly opravdu dost rychle...

 

Honza, 18 let: Ne, většinou to tak nemívám... Dneska je přeci tolik možností, jak se zabavit, a to i když chce člověk volit tu pasivnější část. Je možné se věnovat spoustě různých věcí na netu, na chytrým telefonu, tabletu, nebo na mobilu obecně... Je možné si pustit nějaký pěkný film, něco si přečíst - nemusí to být jenom knížka. Je toho spoustu. V dnešní době upřímně moc nechápu, jak se někdo při těchto možnostech může nudit. Když k tomu přičtu ještě prázdninový režim, kdy člověk vstává třeba kolem deváté nebo někdo ještě později, tak ten čas uteče ještě víc.

 

 

Vlasta, 19 let: Prázdniny jsem většinou trávil aktivněji - třeba si šel ráno zaběhat, navíc bylo potřeba dojít vyvenčit psa. O prázdninách jsem se taky víc dokopal k tomu, začít víc chodit do posilky, na kterou během roku nebylo moc času. Začal jsem kolikrát i s nějakým novým sportem. Ale trávil a trávím je i pasivně - když je hezky, tak opalováním na sluníčku, jdu do bazénu, na zmrzlinu, aj. Když je hnusně, tak jsem většinou doma a buď si dělám něco na mobilu nebo počítači. Je tu spousta věcí, kterým se tu věnuju, kolikrát si říkám, že bych potřeboval tak ještě jednou víc času na to, abych to všechno stihl projít, zkouknout filmy a tak. O prázdninách jsem si hlavně taky začal dělat řidičák na auto a motorku, protože je víc času (čekají kluci, že i holky budou umět řídit? Rozpovídali se v tomto článku). Pak jsem zase trávil čas vybíráním nějakého levnějšího auta, něco jsem se naučil s pomocí kámošů na něm spravovat. Na prázdniny jsem si taky nechával nákupy dražších věcí, neboť jsem měl příležitostně peníze z brigády, od rodičů za vysvědčení a navíc jsem se mohl víc věnovat výběru té elektroniky, zejména.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kde bereme peníze a od kolika let se má člověk začít živit sám?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Těšíme se na spolužačky?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Ideální dovolená podle nás!

 

Olda, 22 let: já zažil ještě takové to klasický trávení prázdnin - trávil jsem je hlavně venku, většinou teda s kámošema, ale nevadilo mi se jít třeba jen tak projít sám, když zrovna neměli čas - rád jsem se třeba procházel po našem městě, po částech, kde už jsem dlouho nebyl a zjišťoval, co se za tu dobu ve městě změnilo. Navíc stále jsou někde nějaké akce - na ty já teda moc nechodil, to mě moc nebralo, ale snad v každém větším městě je nějaký festival, pouť či jiná zábava, a to nejenom večer. Ne na všech těch akcích je nutné platit vstupný. A když pršelo, tak jsem prostě zašel do nějaké cukrárny nebo na kafe, nebo tak něco - i sám, nevadilo mi, prostě jsem si užíval ten pocit klidu, pozorováním lidí, přemýšlením nad různýma věcma. Navíc jsem měl docela štěstí, že o prázdninách měly čas i moje přítelkyně, takže jsme nějakou část trávili společně, a to už se člověk nějak zabaví... Doma jsem se celkově moc nezdržoval a když už, tak jsem si třeba pustil nějaký pěkný film. Občas jsem se taky dostal k úklidu ve svém pokojíku, neboť se tam nahledalo vždy spoustu věcí, který prostě bylo potřeba nějak uklidit - tenkrát jsem byl docela nepořádný (no jo, typickej kluk:-D), naštěstí to moji rodiče moc neřešili, ale teď už je to s pořádkem u mě lepší.

 


Martin, 20 let: Musím říct, že kromě jiného se snažím trávit alespoň nějakou dobu s přítelkyní. Přes rok to někdy není s časem nejlepší, tak alespoň o těch prázdninách jsme nějakou dobu spolu. Pochopitelně, že dojde i na sexuální radovánky, a to v mnohem větší intenzitě a pravidelněji. No a když je nebo bylo venku hnusně a někdo z nás měl zrovna dobrý podmínky - volný byt, nikdo nebyl moc doma, tak jsme si užívali vzájemný pohody, že jsme kolikrát ani z postele nevylezli. :-D O prázdninách je taky víc čas, vymýšlet a zkoušet něco nového, a něčím se inspirovat. No horší to bylo v momentě, kdy jsem byl zrovna na prázdniny bez přítelkyně. To jsem využíval teda různý alternativy, ale koukat na porno mě potom už přestalo bavit - tak jsem to řešil tak, že jsem si na netu hrál různý hry nebo navštěvoval různý komunikační weby, kde prostě byly holky podobného ražení jako já, a tak jsme si o tom sexu velmi podrobně alespoň psali - s některou odvážnější holkou jsme si pak pustili webky a tak se navzájem pozorovali, já si vyhonil, ona si ji taky vydrandila, ale nebudu zapírat, že naživo to prostě je lepší (jestli chceš zkusit on-line sex, mrkni na rady přímo od kluků). Tak jsem se nakonec vydával spíš ven, abych prostě nějakou sbalil a ten sex byl naživo. A v jiných ohledech jsem prázdniny trávil chozením na různý akce, doma koukáním na filmy, hraním her a tak podobně, časem pak i brigádou a když jsme se domluvili s kámošema, tak jsme podnikali nějaký věci s nima.

 

Milan, 20 let: Podle mě skoro každá holka chodí ráda po různých obchodech nejenom s oblečením, a jestli některá nebydlí vyloženě někde na samotě, tak ve městě je spousta možností si tyhle obchody procházet. Nebo prostě využívat jiný služby - dojít si ke kadeřníkovi a tak. Ve velkých městech bych v tom neviděl problém, tam je přeci spousta jiných center. Já to mám podobně, jen v klučičí podobě - obrážel jsem obchody s elektronikou a s technikou obecně, atd. V těch centrech nevadí, když prší. Úplně si nepamatuju, že bych se někdy zásadně nudil - ty dva měsíce prázdnin utečou jako voda, ani jsem kolikrát nevěděl jak, a už tu byl zase školní rok.

 

Co nejvíc baví o prázdninách tebe?0 hlasů
Vaše hodnocení