Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Co dělat, když kluk, se kterým randíš, má již od první schůzky sexuální narážky? Jak na ně správně reagovat, abys nebyla za moc dostupnou, nebo naopak za moc nepřístupnou netýkavku? Zeptali jsme se kluků a tady jsou jejich odpovědi!

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak stylově reagovat na sexuální návrhy?

Rande - ilustrační foto
zdroj: Profimedia Rande - ilustrační foto
aktualizováno 04.10.2016, 13:54 | 30.09.2016, 12:26 | Krásná.cz

Co dělat, když kluk, se kterým randíš, má již od první schůzky sexuální narážky? Jak na ně správně reagovat, abys nebyla za moc dostupnou, nebo naopak za moc nepřístupnou netýkavku? Zeptali jsme se kluků a tady jsou jejich odpovědi!

Čtenářka Marika nám napsala: Randím s novým klukem. Zatím jsme měli tři schůzky. Hned od začátku dělá erotické narážky. Nevím, jak na to reagovat. Nejsem puritánka, kterou by to uvádělo do rozpaků. Ale současně s ním nechci hned spát, chci počkat třeba měsíc, než se lépe poznáme. Co kluk čeká, když takovou narážku vypustí? Že budu flirtovat stejným stylem? Že ho hned ten večer pustím do kalhotek? Nevím, kde je hranice. Klidně bych vtipkovala, ale aby si nemyslel, že to chci – protože nechci. Chci počkat. A jak to mám brát od něj? Jen to zkouší, protože by si to klidně rozdal už na prvním rande, nebo je to jen takový klučičí humor? Jsem z toho zmatená a zajímá mě váš názor. Díky.

 

CO NA TO KLUCI?

 

Vlasta, 18

: Záleží hodně na úhlu pohledu. Často ty různé sexuální podněty používají ještě nevyzrálí kluci, prostě kluci v pubertě, protože je zkrátka nenapadne nic lepšího. Na sex myslí pořád, v hlavě a ani nikde jinde jinou věc nemají, jsou pořád při chuti. Zároveň ale myslím, že někteří z nich si jdou dost tvrdě za svým cílem, takže z určitého pohledu to může být i trochu nebezpečné, pro tu holku. Třeba se mohou snažit jí na tom rande nějak opít a pak si s ní užijí. Nebo když jí pak jdou doprovodit, tak naléhají tak dlouho, že ta holka se podvolí, nebo si pomohou i trochu násilím, přelije se jim krev do přirození  a nevidí, neslyší. Ale některým ženám a holkám to může imponovat. Mohou to brát taky z toho pohledu, že ten chlap/kluk je zdravej, má své potřeby a sex do života patří, tak proč ne. Některým klukům jde pak o jediné - s tou holkou se vyspat a už se jí neozvat a zase si hledat jiný objekt. Tím, že na to ta holka úplně hned nepřistoupí, si mohou pogratulovat, protože pro mnohé má taková holka větší cenu, než ta, co jim dala hned (museli se víc snažit, ale nakonec dosáhli svého). Každý by to měl nejspíš řešit tak, co je mu bližší. Jestli se rád zapojí a je na tom stejně jako ten kluk, nebo spíš jen poslouchá a sám se moc neprojevuje.

 


Milan, 19:

 Nevím úplně, jak to mám u Mariky chápat. Ona píše, že se s klukem hned vyspat nechce, že už měli tři schůzky, a že by se s ním vyspala klidně po jednom měsíci. Nevím, jak často to rande mají, ale přijde mi, že jsou docela "akční". Já jsem rád, když se s nějakou holkou můžu sejít jednou týdně, což by vycházelo tak na čtyři rande, možná pět, ale víc ne. Navíc ten měsíc pak uteče strašně rychle, i týden je pryč za chvíli. Takže podle tohoto už by příští schůzka Mariky měla tím sexem de facto dopadnout. Takže bych jí asi doporučil, aby také začala toho kluka trochu provokovat sexuálními věcmi a byla s ním na jedné vlně - a pak, jestli jí to nebude vadit, skončili v té ložnici. Víc k tomu říct asi nemůžu, protože sexuální narážky nemám a i měsíc mi přijde vzhledem k tomu, abych tu holku poznal, docela málo, vzhledem k intenzitě, kdy se s ní setkávám a sex na prvním místě nemám. Ale to už je Mariky rozhodnutí, za jak dlouho se s tím klukem vyspí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Pusa jako přivítání na prvním rande. Jak to vidí kluci?

Osvoj si TAJEMSTVÍ PŘITAŽLIVOSTI!

MOJE POPRVÉ: Sexuální pomsta s hořkou příchutí

 

Honza, 18 let: Tak záleží i na tom, jak a často ty narážky používá - jestli je používá prakticky v každé větě, a dokáže všechno, co říká, převádět do dvojsmyslných vět, tak mu nejspíš jde hlavně o ten sex. A to, že vydržel do třetí schůzky je asi známka toho, že zrovna nikoho moc nemá, takže musí chvíli počkat. Ale tím, že Marika to bere nějak neutrálně, tak cítí, že tu šanci má a že se dočká poměrně brzy (měsíc zase není tak moc). Spíš teda jde o to, jak to vidí Marika, jak je pro ni sex důležitý. Pokud je pro ni důležitý, chce ho mít často a jiný věci jí přijdou vedlejší, je spíš ten typ na užívání, tak proč v těch rande nepokračovat. Ale asi nebudu daleko od pravdy, že když se pak vyskytne nějaký problém v sexu u té holky, tak jí ten kluk pravděpodobně docela rychle opustí. 

Martin, 18 let: Upřímně, podle mě hodně takových kluků tím naznačuje jediné - že jim jde o ten sex. Dá se předpokládat, že by se jim určitě nepříčilo, se s tou holkou vyspat po první schůzce. Holky to často berou jinak, ale jedno takovým klukům upřít nemohou - jsou přece hned od začátku upřímní v tom, o co jim jde. V podstatě si tu holku taky otestují, zda je na jejich vlně - pokud Marika přistoupí na stejné věci jako ten kluk, tak ano, pak je silný předpoklad, že se spolu i třeba ten večer vyspí. Kluky to docela a ještě víc vzruší. Většina si to pak i představuje alespoň dopředu - stoupne jim penis, což se možná mohou snažit nějak zakrývat, ale hlavně si představují ty věci u holky, které nejsou vidět - třeba jak jí taky stoupnou bradavky, je vlhká - a že to prostě chce a co nejdřív, tak proč si nevyhovět. Musí k tomu být i nálada a příjemné pocity, a to to pak jde samo. Ta holka by s tím nějak počítat měla. Když to bude brát spíš neutrálně, jako to bere Marika, tak to zase kluka může vzrušovat z toho pohledu, že tu holku musí ještě nějaký čas, většinou ale ne moc dlouho, dobývat, což ale kluci mají rádi taky. Ale na rovinu, většina takových kluků si chce ještě docela užívat a není to na nějaký velký plánování a dlouhýj vztah. Nebo možná je. Vtom případě ale ta holka musí být na stejné vlně jako ten kluk, musí to prostě chtít a celkově být nadržená. Takových holek je nejen v mém věku taky naštěstí dost, ale je otázka, zda je to i případ Mariky. Vím, jak to je, protože nemám moc daleko od toho kluka, kterého Marika popisuje a taky mám několik takových kámarádů. Chceme si užívat, zatím se moc nevázat a sex považujeme (alespoň zatím), za velmi důležitou, ne-li nedůležitější složku ve vztahu. Otázka tedy je, zda je účelné, aby Marika toho kluka ještě více nějak poznávala, pokud není na stejné vlně jako on, když on jí to, o co mu jde, dává najevo stále.

 

Anketa
Co říkáš na erotické narážky na rande?
 

 

Denis, 24 let: Někdo ty sexuální narážky může brát skutečně jako jakési zpestření, oživení toho rande. Sice je většinou představa, že první rande bude takové neformální, právě možná až moc sterilní, tak proč ho trochu a občas neoživit, aby nebylo takové "suché". Ne vždy to musí znamenat, že tomu dotyčnému jde hlavně o sex. Třeba už si na tento styl průběhu rande, i prvního rande zvykl, tak už mu to časem ani nepřijde, že to každý může brát trochu jinak. Když na to čtenářka přistoupí taky, tak to zřejmě toho kluka potěší, že mu ta holka rozumí a dokáže se zasmát a bavit podobným způsobem a nemusí to hned znamenat, že sex automaticky chce ten večer. Když ten zájem neopětuje, tak si z toho někteří kluci taky nic moc nedělají, protože je fakt, že holky jsou takové stydlivější a nemusí být tak "průbojná" v tomhle, což toho kluka ale taky nijak neznepokojuje. Jak to bere přímo ten kluk, se kterým čtenářka randí, to netuším, na to si bude muset přijít sama.


 

 

Lukáš
, 18

: Může to být ve své podstatě jakási forma "balení", flirtování, prostě oslovení té holky. Někdo si zakládá třeba na galantnosti, vybraných tématech a chování, a někdo zase volí tenhle styl. Výsledek může být prakticky totožný, riskují oba - ten první, když osloví holku, třeba chce něco vzrušujícího, živějšího, nepotrpí si na nějaké vychování, protože se třeba ani sama moc chovat neumí, tak už se neozve. Ten druhý zase, když narazí na holku, pro kterou sex moc neznamená, riskuje taktéž. Každý to může mít jinak. Nemusí tam jít zákonitě o to, že tomu klukovi jde hned o sex, sice ho asi fakt bude chtít docela brzy, ale hlavní cíl to být nemusí. Někdo to používá jen k účelům rande, oslovení holek a jinak ne. Někdo je na to zvyklý a podobným způsobem může komunikovat a jednat i pak v tom vztahu. Nevím, jak to bude u toho kluka, co s ním Marika randí, to uvidí nejspíš až později.


 

HOLČIČÍ ČTENÍ: 

MOJE POPRVÉ: Nejdříve ho vyzkoušela spolužačka, pak pozval do postele mě

Update vaší lásky: Čtyři tipy, díky kterým bude jen tvůj

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejhorší holčičí vlastnosti, které kluky děsí


Jakub, 20 let: Hranice je vždycky tam, kde si ji každý určí. Sice jsou jistě nějaké návody, doporučení, co je vhodné a co ne, ale důležité je, jak to vidí právě ti dva zúčastnění. Někdo nemá skoro žádné hranice, klidně by se s tím druhým pomiloval hned na prvním rande, nemá problém se na prvním rande bavit o sexu či v podobném duchu používat různé vtipy a jiné věci. Pro druhého je to naprosto nemyslitelné, že by se na prvním rande s někým vyspal či se, byť jen náznakem chtěl o sexu bavit. U Mariky je vidět, že jí nejspíš až tak nevadí a neodradilo ji to. Tohle je právě jedna z věcí, která někoho dokáže odradit docela dost, takže kdyby to někomu opravdu hodně vadilo, asi by neměl už žádný důvod chodit na další schůzky, snažit se toho druhého poznat , prostě by se už neozval - nebo ozval s patřičným vysvětlením a další schůzka by jistě už nenásledovala. Kdyby Marika chtěla mít jistotu, jak to vidí ten kluk, se kterým právě randí, tak by se ho musela prostě přímo zeptat - každý v tom může vidět něco jiného. Těch důvodů může být spousta - někdo to může brát jako nevinné laškování, flirtování, kde o nic dalšího moc nejde a je na podobný styl konverzací, popichování. Zkrátka je zvyklý takhle jednat a nemusí v tom být hned to, že chce mít okamžitě sex. Nemá příliš zábran, takže mu nevadí dělat nějaké návrhy či koketovat o tom hned na prvním rande. Někdo se chce zase nějak předvést, tu slečnu tímto způsobem oslovit, dává tímto stylem najevo svůj zájem. Někdo nechce moc dlouho čekat, takže hned na prvním rande dává bez okolků najevo, co by očekával, jak by chtěl, aby schůzka dopadla. Pro někoho je sex velmi důležitou složkou vztahu/života, takže dělá vše pro to, aby ho dosáhl - někdo zase sex neměl dlouhou dobu, takže jej chce zase prožít a už se "neudrží", zapomíná na slušnost, jedná jinak. Jak by měla nyní Marika reagovat, to záleží především na ní - buď se může zapojit do flirtování také, ale jasně zároveň určit hranice, že řekne, že sex ještě nechce, aby v tom ten kluk nehledal něco, co tam ve skutečnosti není. Stále není ve vztahu, takže se může rozmyslet, zda v tom chce i nadále pokračovat - u někoho to může být tak, že se takto "předvádí" jen na tom rande, ale někdo si to ponese i do toho případného vztahu. Marika se musí rozhodnout, zda je schopna se naladit na stejnou vlnu s tím klukem, nebo to raději ukončit, protože už teď je jí to docela nepříjemné. Zda je pro ni ve vztahu hodně důležitý sex, nebo jiné věci. Je dost možné, že pro toho kluka je sex ve vztahu hodně důležitý. Případně nemusí dělat nic, může zaujmout i nadále stejný postup, jako zaujímala do dnešních dnů, ale zase se tu dá předpokládat, že s přibývajícími schůzkami na ni může ten kluk činit jakýsi nátlak, aby se mu podvolila. Také je možné, že mu nejde ani tak o vztah s ní, ale právě jenom o to, aby se s ní pomiloval a vlastně nic víc. S tím by měla Marika také trochu počítat. Také je tu možnost, že takoví kluci si příliš nelámou hlavu s věrností, jejich vztahy nemají moc dlouhého trvání, nebo udržují poměr ještě s nějakou jinou dívkou. Předpokládám, že Marika má více informací než my, ví, jak ta schůzka celkově probíhá, v jakém stylu ty narážky jsou a podle toho by se měla rozhodnout. Dívat se na to celé realisticky, odložit růžové brýle a zamyslet se nad tím, zda přece jenom nejsou s tím klukem hodně rozdílní - ona sice není puritánka, ale jisté zábrany má, tomu klukovi to zatím asi nevadí a neřeší to. Ale je dost možné, že oběma jde ve výsledku o něco úplně jiného....


 

Olda, 22 let: Za mě je to stejný, jako při psaným projevu. Spousta lidí, nejen kluků, taky přeci používá různé sexuální podněty a narážky, i když si "jen" píše, tak je někteří pak používají i při reálným setkání. Znamenat to může spousty věcí, jedna může být ta, že sex je normální téma, které je všude kolem nás, i když každý to vidí jinak, že to zároveň hodně sporné a tabuizované téma. Takže někdo nemá problém se o něm běžně bavit jako o kterémkoli jiném tématu, vést na dané téma vtipy, různé jiné podněty a to i na různý úrovni - někdo se může vyjadřovat i sprostě, neohrabaně, až příliš "lacině", ale to už k němu také může patřit, prostě mu to přijde přirozené a jinak to neumí. Hranice má každý taky jiné - pro někoho je nepředstavitelné se na prvním rande jakkoli zmínit o sexu, jiný nemá problém dělat narážky a bavit se o něm zcela otevřeně. Marika by to měla řešit nejspíš tak, jak je jí to bližší - tzn. pokud jí flrtování na to téma nevadí, tak ať se připojí, jinak může zaujmout stejnýj postup jako doteď. Předpokládám ale, že kdyby jí to bylo nepříjemný, tak by se ozvala nebo na tu schůzku už nepřišla, čehož si je pravděpodobně i ten kluk vědom. Proto v tom pokračuje, když s tím není problém.
 

Máš pro kluky také otázku? Pošli ji na redakce@krasna.cz, odpovědi si třeba přečteš hned za týden.0 hlasů
Vaše hodnocení