Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zájem kluků je nám holkám samozřejmě milý. Jenže co když tě uhání někdo tak, až je ti to nepříjemné? Nebo jsi zadaná a o flirtování a potíže nemáš zájem?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak se slušně zbavit neodbytného ctitele?

Špatné rande
zdroj: Thinkstockphotos Špatné rande
aktualizováno 19.01.2018, 18:50 | 19.01.2018, 18:50 | Krásná.cz

Zájem kluků je nám holkám samozřejmě milý. Jenže co když tě uhání někdo tak, až je ti to nepříjemné? Nebo jsi zadaná a o flirtování a potíže nemáš zájem?

Jak slušně odmítnout neodbytného nápadníka, nám poradí sami kluci.

 

Jakub, 20 let: Tady hodně záleží na okolnostech, protože každý ctitel je svým způsobem specifický a na každého se musí trošku jinak. Může se to ze začátku zkusit říct na rovinu, že prostě zájem o něj z toho a z toho důvodu není, nebo i bez udání důvodů, a pokud je někdo slušný a připustí si to, tak je to v pohodě. Když už se pak vyčerpají ty slušné věci, a ten ctitel je neobytný, tak z jeho pohledu to není příliš slušné, takže ani to odmítnutí také příliš slušné asi být nemůže. Někdy může pomoci ignorace, což není nejslušnější, ale jinak to někdy asi nejde. A u těch opravdu fanatických ctitelů, kteří mají zatemnělý mozek a jsou schopni udělat skoro cokoli, nevidí, neslyší, tak tam bohužel asi může pomoci buď nějaká zmínka o policii, třeba stalkingu, někteří se pak zaleknou, některé to naopak ještě více popudí, nicméně tady je důležité, aby si to připustil ten člověk, o kterého jde a začal to nějakým způsobem řešit, třeba i ve spolupráci s kamarády. Když se to nezačne hned řešit, tak to někdy dopadá špatně. Samozřejmě platí, se s ním nesetkávat, snažit se vždy chodit s někým, ne sama, ne v osamělých ulicích a podobně, ale ne vždy to jde. Někteří lidé jsou pak ochotní opravdu udělat cokoli.

 

Martin, 20 let: Nevím, co přesně tady poradit, já jsem typ kluka, o kterého docela holky zájem mají a nadbíhají mi, a víceméně vždy je mi to příjemné, a zároveň to probíhá v takových mezích, že mně osobně to nevadí. Holky se mi líbí, mám je rád, rád se na ně podívám, jako ostatně asi každej kluk a mé přítelkyně s tím musí tak nějak počítat. Zároveň jsem zatím měl zkušenost s těmi, které by se mnou sice chodily, ale zároveň chápaly v tu chvíli, že jsem zadanej, tak to nejde. S nějakou fanatickou fanynkou nebo holkou, která by byla fakt neodbytná, hodně do mě dělala, snažila se se mnou za každou cenu vyspat, i když by věděla, že jsem zadanej, to jsem zatím řešit nemusel. Až to někdy budu muset řešit, tak nevím, asi uvidíme podle situace.

 

 

 

Vlastimil, 20 let: Tohle je docela složitý, ale můžu možná poradit takovou taktiku od jednoho kámoše - trochu se snažit tomu ctiteli se znechutit, udělat něco, aby o mě přestal stát, třeba si i něco vymyslet, i když i toto je takový vrtkavý, protože zase se nechce, aby se to dostalo někam dál, než k tomu ctiteli. Ale jeden kámoš to jednou zkusil, už si teda nepamatuju, o co přesně šlo, ale udělal schválně pro něj takovou netypickou věc, a pak už mu ta holka přestala psát, když zjistila, že "je" takovej....

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč jsou fajn holky bez kluka?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak slušně odmítnout nevhodný dárek?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak nám (ne)dávat najevo svůj zájem!

 

Denis, 26 let: Tak taková počáteční obrana je asi v tom, dát mu na sebe co nejmíň kontaktních údajů, to znamená, aby moc nevěděl, kde přesně bydlím, e-mail, telefon, kontakty na jiné sociální sítě a tak dál. Prostě aby měl co nejmíň možností mě kontaktovat. A když už se tak stane, tak nejdřív to zkusit slušně, dejme tomu ve stylu "nezlob se, ale jsem zadaná, nemám o tebe zájem", další taková věc, je se s ním moc nescházet, když nabídne, že si to vyřešíte osobně, protože taky se neví, co může koho napadnout a často to může bejt záminka.

 

Olda, 22 let: Podle mě někdy může pomoct ignorace. To sice není nejslušnější přístup, jak toho druhého odmítnout, ale je to taková věc, že se předpokládá, že se ten druhý dovtípí a řekne si, že kdyby měl někdo zájem, tak se ozve sám, nebo se prostě alespoň nějak ozve a ten zájem opětuje. I když se předpokládá, že bude aktivnější asi třeba kluk než nějaká holka.

 


Honza, 18 let: Lepší je asi dát to najevo jasně a výstižně a hned. Nějaký naznačování je na nic, taky je riziko, že to člověk špatně pochopí a může se pak naopak ještě víc snažit.

 

Lukáš, 20 let: Předpokládám, že tady holkám jde spíš o takové ty anonymní ctitele, takovej ten styl, že někdo někde nechá u dveří do domu položenou růži + nějaké pozvání, ale nikdy nejde zjistit, kdo to vlastně je. Tady nevím, jak vyloženě slušně odmítnout. Když bych přistoupil na to, že budu vyhledávat, kdo to je, nebo někam přijdu, tak si to ten druhej může naopak vyložit jako zájem o něj. Tady bych prostě zvolil to, že bych na nic nereagoval, tedy v té první fázi. Ono když se pak zjistí, že to nezabírá, tak ten ctitel nějak pokročí a pak je další postup podle toho, jak je to prostě dál.

 

Milan, 21 let: Já za slušný považuju to, že na rovinu řeknu to, jak to je. Teda v tomhle případě, že prostě nemám opravdu zájem, že mám přítelkyni, jsem zadanej a tak dál. Kdyby to nestačilo, tak bych ještě přidal, že rozhodně nemám v úmyslu někoho (svou přítelkyni) podvádět a že je jistě spousta jiných kluků, u kterých to může zkoušet.0 hlasů
Vaše hodnocení