Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V dětství chce být spousta kluků hasičem, policistou nebo kosmonautem. Po jaké práci prahnou kluci, když jsou na prahu dospělosti? Co je pro ně při výběru budoucí práce důležité?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaké je naše vysněné povolání?

Hasiči
zdroj: Thinkstockphotos Hasiči
aktualizováno 26.05.2017, 00:38 | 26.05.2017, 00:38 | Krásná.cz

V dětství chce být spousta kluků hasičem, policistou nebo kosmonautem. Po jaké práci prahnou kluci, když jsou na prahu dospělosti? Co je pro ně při výběru budoucí práce důležité?

O jaké povolání sní naši zpovědníci?

 

Olda, 22 let: Tak pochopitelně by byla nejlepší nějaká fajn vyšší pozice, za kterou je i více peněz, jenže to většinou člověk nezíská takhle mladej, ale až bude starší. Něčemu takovému bych se nebránil, ale zase by tam nemělo být příliš mnoho zodpovědnosti a ne moc náročné, stačilo by třeba "jenom" dělat někde mistra nebo tak.

 

Honza, 18 let: Pro mě je mimo jiný důležité, aby ten obor, kterému se věnuju, měl nějakou budoucí perspektivu. Neboť jsou dneska povolání, které zřejmě někdy do budoucna zaniknou, ať už z jakéhokoli důvodu. Dřív jsem si to tak nepřipouštěl, ale teď jsem rád, že jsem šel ve škole na obor, který snad bude potřeba pořád, a tedy snad bude v něm nějaká jistota práce.

 

Lukáš, 19 let: Důležité je hlavně nějaké odpovídající finanční ohodnocení. Prostě takový plat, nebo mzda, se kterou se dá nějak žít, aniž by člověk musel nějak živořit a mohl si dopřát nějaký standard. Což je pak důležité i z budoucího pohledu založení rodiny a jiných věcí. Kdyby byla nouze, tak vezmu i méně placenou práci, ale prostě z dlouhodobého hlediska by to ideální nebylo.

 

 

Denis, 25 let: Podle mě je důležité, aby ta práce člověka alespoň trochu bavila, prostě aby ji dělal rád a byla mu zároveň i jakýmsi koníčkem. Přecijen je to věc na celý život, a když to někoho opravdu nebaví, tak se tam ani moc netěší. Jsou tam pochopitelně i další důležitý věci, jako je třeba výše platu, možnost nějakého postupu na jinou pozici, nebo jiný, ale já mám štěstí, že mě práce, kterou dělám, opravdu baví, což považuju za jednu z hlavních výhod.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kolik peněz k životu potřebujeme a kde je bereme?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak moc už řešíte svou budoucnost?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Je monogamie před manželstvím pro kluky přirozená?

 

Vlasta, 19 let: Ukazuje se, že v některých ohledech je důležitá i škola, kterou člověk absolvuje. I když jsou ty obory stejné, každá škola může mít jiný zvuk, jiné povědomí a někteří zaměstnavatelé na to dost dají. Pak je určitě dobré mít víc specializací. Prostě je dobré, když jsou v rámci toho oboru různé předměty, takže absolvent pak nemá problém najít práci v různorodých příbuzných oborech bez nutnosti nějak si doplňovat vzdělání nebo se rekvalifikovat. No a pak je ještě určo důležitá i nějaká praxe. Jelikož ještě nejsem úplně součástí pracovního procesu, tak je pro mě zatím důležité, že naše škola má dobrý zvuk u zaměstnavatelů a že tu máme právě různorodé předměty, které nám umožní se uplatnit v různých oborech. Ostatní věci uvidím časem, co bude nebo nebude důležitý, zatím budu rád, když najdu po škole nějaké uplatnění, což snad nebude vzhledem k výše uvedenému takový problém. Ale chci zůstat v mém oboru, neboť ten mě docela baví.

 

Milan, 20 let: Tak povolání jako hasič nebo práce u policie nejsou z mého pohledu k zahození ani teď, třeba z pohledu jistoty této práce, neboť tato práce bude potřeba asi pořád a zároveň je to financované státem. Ale je fakt, že pro to musí mít člověk nějaké předpoklady a taky se často může ocitat v různém nebezpečí, takže osobně volím něco bezpečnějšího - třeba s menším platem ze začátku, ale jinak taky docela blízko domova (nebudu muset tak dlouho dojíždět a zároveň ušetřím na dopravě) - a do budoucna bych se nebránil třeba i nějakému povýšení, tzn. kariérnímu růstu. Líbí se mi firmy, které nabízí různé benefity, možnost podívat se do zahraničí, nabízí jazykové kurzy, služební auta a jiné věci - taky je pro mě důležitej nějakej odpovídající přístup k těm zaměstnancům, prostě nějaký ten projev lidskosti. Někde na lidi pohlížejí jako na stroje bez ničeho, bohužel... A zároveň jistě není na škodu nějaké uznání té práce (což by bylo společné třeba s těmi hasiči nebo u policie).1 hlasů
Vaše hodnocení