Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Je bisexualita nevěra? Vadilo by klukům, kdyby jejich přítelkyně měla bokem ještě partnerku?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Je bisexualita jen výmluva pro nevěru?

Švédská trojka
Švédská trojka
aktualizováno 08.01.2018, 11:03 | 05.01.2018, 16:36 | Krásná.cz

Je bisexualita nevěra? Vadilo by klukům, kdyby jejich přítelkyně měla bokem ještě partnerku?

Tentokrát nám dorazil doraz čtenářky Terezky:

 

Ahoj kluci. Mám takový osobní problém. Dříve jsem se domnívala, že by mi nevadilo chodit s klukem, který by byl bisexuální, ovšem to jsem si některé věci neuvědomila, považovala jsem to za lepší situaci, než kdyby mi zahýbal s jinou holkou. Chodila jsem teď se dvěma kluky. Měli jsme spolu docela otevřený vztah, takže jsme si sdělili i různé osobní záležitosti. První z nich se mi zmínil, že když byl mladší, tak občas experimentoval s kamarády (nicméně od jeho kamaráda jsem se ve slabé chvilce dozvěděla, že mu kluci snad nejsou cizí ani teď), a druhý byl rovnou bisexuál a odtajnil mi, že udržuje občas kontakt s jedním kamarádem. Zjistila jsem však, že si milování s nimi neužívám, protože stále jsem před sebou měla obrázek toho, jak si takto můj přítel užívá s tím jeho kamarádem a uvažovala nad věcmi, co si užívá víc - zda milování se mnou, nebo s ním. Odpor jsem dostala i k orálnímu sexu, neboť si představuju, jak mu to dělá rukou nebo pusou ten jeho kamarád, nebo i on jemu, a musím se ptát sama sebe, od koho si to užívá víc. Taky mi není příjemná představa - a to asi nejvíc ze všeho - že můj kluk strká penis jinému klukovi do zadku, čímž se mi orální sex zhnusil ještě víc. Z tohoto důvodu mi není příjemné i samotné milování s ním, na anální sex mám svůj názor a s přítelem praktikujeme jenom klasické milování, pro mě naštěstí už od začátku s kondomem, takže se nemusím bát i dalších nepříjemných věcí. Oba tyhle moje vztahy skončily právě na tomhle problému, zjistila jsem, že se prostě přes tyhle věci hlavně nemohu přenést a neužívám si ani sex. Co si o tom myslíte vy, přeháním to, nebo jaký na to máte názor? Díky, Tereza.

 

Co na to naši zpovědníci?

 

Denis, 26 let: No, nechci se nikoho dotknout, ale myslím, že hodně těch bisexuálních lidí budou prostě skrytí homosexuálové, i když ne všichni. Prostě je určitě spousta takových lidí, kteří o své orientaci mlčí, protože by je nepřijalo okolí a oni nechtějí dělat dusno. Tak si kluk najde holku, udržuje s ní nějak vztah, holka si najde přítele, ale aby ukojili své touhy, tak se stejně stýkají třeba s nějakým kámošem nebo kámoškou. Tvrdí se, že to není půl na půl, jinými slovy, že něco převládá a člověk je buď víc bisexuální, nebo homosexuální, ale spíš homosexuální. Pak to časem většinou praskne a je to překvapení pro všechny, ale ti zúčastnění se pak cítí osvobozeni. Jsou i takový případy, kdy si gay udělal s nějakou ženskou dítě, a potom se odstěhoval ke svému příteli, ale myslím, že by se takový případy našly i u lesbiček. Proto teda myslím, že vztahy obecně s bisexuálními lidmi nemají moc budoucnost, zvlášť pokud mají potřebu udržovat dva vztahy a pravidelně se setkávat se stejným pohlavím, i když mají oficiálního partnera nebo partneru, což je ovšem jen na oko. Z tohoto pohledu teda myslím, že udělala čtenářka dobře, že ty vztahy ukončila, možná to bylo dobrý i pro ty kluky, protože kdyby v tom byly třeba pak i společný děti, tak by s tím měla problémy zbytečně navíc.

 

 

Vlasta, 20 let: Tak fakt asi je, že takový udržovaní vztahů, kde jsou tři lidi, ať už jsou to dva kluci a holka, nebo dvě holky a kluk, nebo klasická milenka, milenec nedělá dobrotu asi nikdy. S bisexuálkou zatím zkušenost nemám, tak nevím. No a k dotazu, asi bych to nebral tak jednostranně a zamyslel bych se, že vlastně ty pocity u užívání mají i ostatní. Když začne nový vztah, tak asi jak ta holka, tak i ten kluk mají obavy z toho, zda se tomu druhému v posteli líbí (to řeší většinou holky, zda nejsou moc tlustý....), holky řeší, zda jsou tak dobrý jako předešlá přítelkyně toho kluka, kluci zase, zda jsou tak dobří jako předešlý přítel té holky, zda ji dobře uspokojí, mají dost velký péro... A v důsledku toho si ten sex taky nemusí užívat podle svých představ. To by musel člověk vždycky chodit s někým, kdo je panic, panna a nemá zatím srovnání a bude si myslet, že to, co zažije teď, je úplně to nejlepší. Ale většinou je to tak, i s postupem věku, že většina lidí nějaký zkušenosti má, takže tam ty pocity jsou a bude je mít zřejmě i ona.


Martin, 20 let: Asi ji moc nepotěším, ale když už je tu tenhle dotaz, tak myslím, že bychom si měli nalít čistého vína. Podle mě měla docela štěstí, že chodila s "férovými" kluky, kteří se jí s tím, že jsou bi nebo udržují nějaký jiný kontakt, přiznali. Ale spousta jiných lidí se tohle snaží držet v tajnosti, je pro ně velmi důležitá diskrétnost. Navenek působí jako hrozně fajn, ale ve skutečnosti udržují takto dvojí vztahy. Takže čistě teoreticky, ať už začne chodit s jakýmkoli klukem, vždycky je možný, že tyto aktivity provozuje, a ona o tom vědět nebude. Můžu to ostatně ilustrovat na skutečném případě, jelikož je to tu anonymní, což je dobře, tak mám kámoše, o kterém vím, že to tak má. Chodí normálně s holkou, vše je ok, ale on je bi, což o něm okolí samozřejmě neví, a občas se sejde s jedním kámošem, se kterým si užije. Jo, ty věci, o kterých čtenářka píše a které ji vadí, fakt dělají, orál, anál a tak. Co jsem měl možnost se s ním o tom bavit, tak se mi svěřil, že bi nebo gay kluků bude ve skutečnosti určitě víc, než nějaký ty 4%, co se běžně uvádí. Prý, když si hledal někoho na tenhle experiment nebo někoho dlouhodobě, aby nestřídal partnery, a dal si inzerát na běžnou seznamku, tak se mu z okolí ozvalo hodně kluků. Někteří sice byli v tu dobu sami, nebo rovnou řekli, že jsou gayové, ale většina z nich měla spokojený vztah s přítelkyní, ale i tak je to buď jen lákalo jako experiment, nebo to chtěli provozovat i dlouhodoběji. Dle jeho zkušeností, je prý možná i pro kluka snazší, si najít druhého kluka na sex, protože kluci se mezi sebou snáz domluví, než sbalit nějakou holku, protože holky dělají drahoty. Tím tu jistě nechci říkat, že to dělají všichni, já mám přítelkyni a s klukem mě žádný věci nelákají, jen říkám, že to tak je. Pochopitelně by to platilo asi i u holek, bi nebo jen leseb je taky jistě dost.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Máš opustit žárlivce?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejhorší holčičí vlastnosti, které kluky děsí
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Zajímá nás, jak si to dělá naše holka?

 

Olda, 22 let: Možná asi některé věci přehání a některé věci si neuvědomuje... Pokud jí jde o nakažení nějakou pohlavní nemocí, tak to může u z toho orálního sexu. A nakazit se může později i kdykoli i při orálu nebo klasickým sexu bez ochrany i s heterosexuálním klukem. A ty její další pocity asi pramení z toho, že má prostě k análnímu sexu odpor, považuje ho za hroznou praktiku, přitom ani to nemusí být tak hrozný, jak si představuje, jestli její přítel používá při sexu s tím jeho kámošem kondom a jinak dbá na hygienu svou před zásunem a i dbá na ni i ten kluk, tak to není tak hrozný. Chápal bych takový ten největší extrém, kdy všeobecně kluk, ať už má anál s klukem nebo holkou, a dejme tomu bez kondomu, a bez nějaké větší hygieny, a pak ho vyndá ze zadku a hned by chtěl, aby mu ho ta holka vykouřila, jako je to k vidění někde v pornu, to beru, že je nechutný, ale jinak myslím, že jde hlavně o ty její pocity. Ono i s orálem jako takovým má spousta holek problémy a jestli jí nevadí orál, respektive jí nevadí si brát do úst něco, čím kluk běžně močí a někteří z nás neřeší moc nějakou hygienu, přetahování předkožky před vymočením, a tak, tak tohle o tolik hrozný nebude. Navíc anál je oblíbený i u některých ryze heterosexuálních párů, tak bych si srovnal, jestli by jí víc vadilo, když to její přítel dělá do zadku s klukem, nebo kdyby to dělal s jinou holkou... A když začne chodit s nějakým novým klukem, tak jak už jsem zmiňoval, je nějak pravděpodobné, že a s análem zkušenost někdy měl, takže bych se zamyslel nad tím, jestli by odmítala orální sex i pak z toho důvodu, že ten kluk NĚKDY, třeba jenom jednou zkoušel anál, a to je přeci nechutný, tak mu to pusou nikdy dělat nebudu. S tím, že ten kluk se jí s tím třeba ani chlubit nebude, takže to bude mít ztížený tím, že s kýmkoli si něco začne, tak musí hypoteticky předpokládat, že s análem třeba zkušenost má. No nevím, aby si čtenářka nemyslela, že to tu chci nějak obhajovat, to vůbec, já mám na anál stejný názor jako ona, nedělal jsem ho a ani po tom netoužím, jen si zkrátka myslím, že to bere moc jednostranně. Chápu to, že jí obecně nebylo příjemný chodit s bisexuálama, který zřejmě pravidelně udržují nějaký další vztahy, to jo, z toho bych taky nebyl moc nadšen, ale pokud jde o ty její pocity, nad tím bych se ještě zamyslel a úplně to nehrotil. Ale beru to, že je asi nějaká mladší, nemá zatím moc zkušeností a k některým věcem musí přijít.

 


Honza, 18 let: No, když navážu na zpověď minulého týdne, tak tam jsem zmiňoval, že jsem kdysi narazil na inzerát na seznamce, že nějaká holka hledala kluka ke svému přítelovi a chtěla se podívat, jak si to rozdávají naživo dva kluci. Těžko říct, zda jenom podívat, nebo by jí nevadilo se na to dívat častěji i tak všeobecně takový vztah udržovat - a já zase psal, že bych rád viděl, jak si to rozdávají mezi sebou dvě holky. Ale jestli by mi to vadilo, to nevím, asi by záleželo na okolnostech. Asi by mi vadilo, kdyby to moje přítelkyně chtěla dělat víc s přítelkyní než se mnou, a radši to měla od té své přítelkyně, která jí to udělá robertkem, který je větší, lepší, atd., než můj penis. Ale když nad tím přemýšlím, tak to se může stát i v běžném páru, že si ženská koupí vibrátor a má to radši s ním, než s mužem. Prostě by záleželo na okolnostech - zřejmě bych neřešil, kdyby moje přítelkyně měla nějakou zkušenost s holkou, když byla mladší a chtěla experimentovat, stejně bych asi neřešil, kdyby se to stalo nárazově a vlivem nálady (v opilosti), no v ostatních případech by se vidělo. U kluka by mi bylo sympatický, kdyby to moje přítelkyně braly taky tak. Když jsem byl hodně menší, tak nějaký dotyky od kluků jsem taky zažil, v rámci experimentování ve škole, nevím, zda bych se s tím každý přítelkyni svěřil, já to považuju za neškodný, ale když teď vidím ten dotaz od této holky, tak nevím, možná by i kvůli tomu bylo dusno, za podstatný ale považuju, že teď bych už do ničeho s klukem nešel, neláká mě to.

 

Milan, 21 let: Hodně by asi záleželo na tom, jak moc by to ovlivňovalo náš vztah. Vím, že by mi nejspíš nebylo moc příjemný, kdybychom bydleli ve třech nebo museli chodit někde ve třech a moje přítelkyně by pak líbala nějakou další holku pravidelně na veřejnosti, apod. Nebylo by mi to příjemný hlavně asi kvůli okolí, to přiznávám. Ale dost možná bychom si nějak nerozuměli ani sexuálně. Kdyby to bylo jen občas nebo výjimečně, tak by mi to ale asi nevadilo, prostě případ, kdy bychom byli jinak spolu a moje přítelkyně si jednou za čas odskočila nějaký večer ke kámošce a tam spolu tyhle věci dělaly. Vadilo by mi to asi míň, než kdyby měla nějakého jiného kluka. Z pohledu holky, do toho se asi nedovedu úplně vcítit, ale jinak to vidím asi stejně - pokud by někdo trval na společném sdílení domácnosti nebo ukazování na veřejnosti s nějakými doteky, líbání a pusou, od toho bych šel pryč. Ale když někoho lákají nějaký homosexuální věci, dělá to zodpovědně s kondomem a opravdu jen občas příležitostně si takhle povyrazí s nějakým nejlíp stálým kamarádem (třeba jednou za půl roku), a jinak funguje v pohodě, tak bych to asi neřešil. Z pohledu pocitů té čtenářky by mi bylo i sympatický to, že po mně přítel nechce anál, když ví, že já o to nestojím a nechci to, a naopak si tyhle své choutky vyřídí s kámošem, možná v některých případech, kdybych (jako holka) anál i chtěla praktikovat, by mi bylo sympatický, že si tam pinďoura nechá zasunout taky, a nechce to jenom po mně, jako to někteří kluci chtějí, ale sami na sobě si to nevyzkouší, jaký to je....tak jestli by to bylo v takový možná příležitostný rovině jednou za čas, tak asi dobrý. I když je fakt, že bych to bral jenom teď v našem věku, kdy nemáme žádný závazky apod. Kdybych měl s někým budovat rodinu a věděl bych to o něm, tak bych do toho asi nešel a pro rodinu bych si vybíral jiného partnera.

 

Lukáš, 19 let: Nechci se nikoho dotknout, ale podle mě byli oba ti kluci fakt teplí, jen si to nepřiznají. Ale zas chápu, že si to musí třebas nějakou dobu s holkou vyzkoušet. Měl jsem kámoše, kterej si taky nebyl ze začátku moc jistej, tak chodil chvíli s holkama, měl s nima sex, orál a všechny věci, co se v sexu dělají, a pak teda zjistil, že ho to nebere, že bude asi fakt na kluky. Mimochodem, v tu dobu, co chodil s těma holkama, si taky, když byla příležitost, odskakoval ke svému příteli. Dokonce zažil jednou ten trapas, že ta jedna jeho přítelka na to přišla. Oni si s tím kámošem zrovna pustili televizi, dívali se na fotbal, on měl ale pozvanou i přítelkyni, jenže ona přišla dřív a jelikož neměli zamčeno, našla je, jak si to dělají pusou... No ta holka se s ním hned rozešla, byl to pro ni šok, pochopitelně, viděla to naživo. Pak jsem taky někde četl, že nějakej kluk byl nějaký čas jenom pro sex s jinými muži, ale když pak měl možnost mít přítelkyni, tak poznal, že to pro něj fakt není a že je na holky. A pokud jsou ti kluci nebo i holky bisexuální, tak nevím. Já se do těch pocitů nedokážu vcítit. Vím, že pro mě to není, i když ještě když jsem byl mladší, tak se mi třeba stávalo, že se mi při těláku postavil penis a že mi byly nějaký doteky příjemný. Ale časem prostě člověk dozraje. Dneska se jednak docela stydím, kdybych se měl s někým společně sprchovat, a když už na to dojde, tak jsem viděl, že se mi nepostaví, prostě mě to nevzrušuje. Asi to celkem chápu, že se s nima rozešla, možná by se rozešli i co nevidět oni s ní, protože by zjistili, že je to s holkou stejně nevzrušuje...

 

Jakub, 20 let: Sice jsem to zatím nezažil, takže to nemohu moc soudit, ale zřejmě by mi to moc příjemné nebylo. Takže Terezu chápu. Vždy by asi samozřejmě záviselo na konkrétním případě a na případné dohodě mezi oběma zúčastněnými, ale myslím, že když jsou ve vztahu tři, tak to moc dobrotu dělat nebude. Možná pokud někoho láká nějaký ten experiment, jako je skupinový sex, tak možná, ale to je taky spíš jednorázové. Pravidelně asi ne, což chápu, že Tereze vadí, jestli je to tak, že jeden den spí ten kluk s ní a druhý den s tím jeho kamarádem nebo přítelem. Ani o tom zdraví si člověk nemůže být moc jistý, zda používají kondom, kdo ví. Jestli je to lepší alternativa k tomu, kdyby ji ten kluk podváděl s jinou holkou, to taky nevím, vždy asi záleží na tom daném úhlu pohledu. Já myslím, že je to nevěra tak jako tak, i když prostě specifická, ale je, bez ohledu na tom, zda je to pravidelně nebo jen nárazově jednou za čas.0 hlasů
Vaše hodnocení