Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kdo platí na prvním rande? Očekáváme už automaticky, že peněženku vytáhne kluk? A co kluci, vnímají jako společenskou povinnost, aby na prvním rande zaplatili celou útratu, i když rande třeba nedopadlo tak úplně podle jejich představ?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo by měl platit na prvním rande?

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 31.01.2014, 15:35 | 31.01.2014, 00:00 | Krásná.cz

Kdo platí na prvním rande? Očekáváme už automaticky, že peněženku vytáhne kluk? A co kluci, vnímají jako společenskou povinnost, aby na prvním rande zaplatili celou útratu, i když rande třeba nedopadlo tak úplně podle jejich představ?

Je hezké, když kluk na konci příjemného rande nabídne, že za oba zaplatí. Je to ale překvapivě milé gesto, nebo s tím holky už předem počítají? A jak se k tomu staví kluci? Jdou na rande s jistotou, že účet je dnes na ně, nebo se rozhodnou až podle toho, jak se schůzka vyvíjí? O tom je dnešní zpověď.

 

Vlastimil, 15 let: Podle mě nebude chyba, když si každý zaplatí za sebe. Zvlášť, když jdu na rande s holkou, kterou znám teprve krátce. Když si pak padneme do oka, tak se můžeme o další výdaje nějak spravedlivě podělit.

 

Denis, 23 let: Ponechal bych to na vzájemné dohodě mezi oběma zúčastněnými. To znamená, že když si holka bude chtít za sebe zaplatit sama, tak s tím problém mít nebudu. Není nikde přece psáno, že na prvním rande musí platit vždycky kluk. Jen je pravda, že za sebe bych si nejspíš zaplatil, bylo by mi nevhodné nechat zaplatit holku i za mě.

 

Lukáš, 17 let: Nejspíš by měl na prvním rande platit kluk. No, i když pokud bude holka protestovat a bude si chtít zaplatit sama, tak bych přistoupil na nějaký kompromis. Ještě mě napadá jedna věc, pokud si ta holka objedná něco hodně drahého a bude to hodně neúměrné tomu, co jsem si objednal já, tak bych to za ni asi nezaplatil. Podle mě má všechno své meze a pokud si holky myslí, že jim zaplatím cokoli, co si vyberou, tak to teda ne.


Martin, 16 let: Nemám problém za holku zaplatit, ale vím, že je bohužel hodně holek, které tohohle zneužívají. Vím třeba, že moje nejmenované spolužačky se nechávaly na rande pozvat. Na tom by nebylo nic špatného, ale ony měly klidně i několik schůzek za týden! A to mi od vás, holky, přijde dost sprosté, k čemu se dokážete snížit...

 

Anketa
Kdo by měl platit na prvním rande podle tebe?
 

 

Jakub, 19 let: Podle mě bychom si měli ujasnit, proč na rande vlastně jdeme. Já osobně půjdu s holkou na rande proto, že se s ní chci osobně seznámit a hlavně si s ní popovídat. A podobně by to měla mít i ta slečna. Samozřejmě že si něco dáme, ale mělo by to být jenom tak decentně. Nechápu holky, které jdou na rande kvůli tomu, aby se dobře najedly a vybílily přitom klukovi peněženku. A kdo by měl platit? To není jednoznačné... Asi by měl platit kluk, ale vzhledem k tomu, že holky se snaží klukům vyrovnat a být všestranně nezávislé, tak ať to ukážou i zde. Buď tedy si každý zaplatíme své, nebo holce něco zaplatím, ale něco si také zaplatí sama. Myslím, že tohle udělá dobrý dojem jednak proto, že ta holka dokáže, že nebude na tom klukovi závislá a hlavně, že jí šlo opravdu hlavně o seznámení se.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Myslíme pozvání na rande vždycky vážně?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Záleží nám na tom, co máš na rande na sobě?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaká je naše příprava na první rande?
Co chtějí ženy od mužů: Na rande choďte včas a s dárkem!

 

Radek, 23 let: Stoprocentně kluk. Když holku někam pozvu, a nemusí jít jenom o první rande, samozřejmě zaplatím. Kdyby to platila holka, nebo bychom se o útratu dělili, vnímal bych to jako nenormální, na hlavu postavené. Necítil bych se vedle takové slečny dobře. Kdyby nechtěla, abych za ni platil, přišlo by mi, že buď nemá valné mínění o mojí finanční situaci a dává mi to najevo, nebo že se nechce nijak vázat a dopředu mi tím dává najevo, že mi není nic dlužná. Nelíbí se mi tenhle moderní trend - začne to placením a za chvíli budou na rande nosit kytku holky klukům. A naopak - řeknu to naplno - kluk, který očekává, že bude platit holka, podle mě není kluk, ale padavka nebo šílený škrt. Něco jiného je samozřejmě situace, kdy třeba kluk prostě zapomene peněženku, to se může stát a oba se tomu pak zasmějou...


Chtěla by ses kluků na něco zeptat, ale stydíš se? Napiš otázku do komentářů nebo na email redakce@krasna.cz a my ji položíme za tebe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tajné rande: Takhle se osahávali Pčelár a Farna v centru Prahy

Než jdete na rande, nehrajte si na Hitlera: Sledujte, co se stalo mladíkovi a jak to chytře vyřešil!3 hlasů
Vaše hodnocení