Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kdo je/nebo byl, když jste byli mladší váš vzor, který vás inspiroval, kterému jste se chtěli podobat nebo zavděčit, čí názor pro vás byl důležitý? Byl to třeba nějaký kamarád, filmová postava, rodiče? Je podle vás prospěšné mít takové vzory?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo je můj vzor?

Síla
zdroj: Thinkstockphotos Síla
aktualizováno 28.04.2017, 15:27 | 28.04.2017, 15:27 | Krásná.cz

Kdo je/nebo byl, když jste byli mladší váš vzor, který vás inspiroval, kterému jste se chtěli podobat nebo zavděčit, čí názor pro vás byl důležitý? Byl to třeba nějaký kamarád, filmová postava, rodiče? Je podle vás prospěšné mít takové vzory?

Lukáš, 19 let: Jelikož jsem se dřív a vlastně i teď hodně věnoval sportu, tak moje vzory byly hlavně ze sportovní branže. Dokonce jsem míval svého času vylepené ve svém pokojíku jejich plakáty a podněcovalo mě to tak k lepším výkonům - v dětství jsem to bral tak, že chci být minimálně takový, jako jsou oni, ale spíš lepší, jinými slovy, pokusit se o rekord. V pozdějším věku jsem z toho ale pochopitelně slevil, neboť to byla trochu naivní představa, ale některé ty vzory mám vlastně pořád. Třeba z českých sportovců Jardu Jágra, který zároveň dává všem naději, že sportu se dá profesionálně věnovat i ve vyšším věku, i když je fakt, že on na sobě pracuje a spíš je výjimka. Takové vzory je podle mě důležité mít, protože to minimálně může ostatní podněcovat k tomu, aby sportovali, hýbali se.

 

Honza, 18 let: Vzory jsem měl a stále mám z nejrůznějších oblastí - ze sportu, showbyznysu, ze svých přátel, herců, i rodičů... Nebudu to tu podrobně rozepisovat, protože u každého se mi líbí něco jiného, jiná oblast. Dle mého názoru je mít nějaké vzory určitě prospěšné, neboť mi už mnohokrát pomohly se řešením nějakých situací, kdy jsem si to pak spojil s tím konkrétním člověkem a inspiroval se jím. A vzory mám pochopitelně jak mezi muži, tak i ženami.

 

 

Martin, 18 let: Většinou dávám na názory kamarády, v některých situacích starších kamarádů. Třeba když jsem se jednou rozešel s jednou holkou, na které mi opravdu záleželo a měl jsem náladu pod psa, pomohlo mi, když mě vyslechl a poradil mi kamarád, který si prošel tím samým před krátkou dobou a asi i proto mi tak rozuměl. Teď už jsem i já v situaci, kdy jsem pro některé mé přátele vzorem pro ně, což mě pochopitelně těší a snažím se jejich víru ve mě nezklamat.

 

Milan, 20 let: Vzor mám hlavně v rodině, nejen v rodičích, ale i prarodičích, tetách, atd. Z mého pohledu toho všichni v různých ohledech hodně dokázali a já bych chtěl jednou být takový, jako jsou oni. To je motivující, na sobě v tomto ohledu pracovat a časem se k tomu přiblížit, proto je podle mě určitě dobré, když takové vzory lidi mají.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč jsou fajn holky bez kluka?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejhorší holčičí vlastnosti, které kluky děsí
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak moc už řešíte svou budoucnost?

 

Denis, 25 let: Fakt je, že je asi dobré, když má člověk něco nebo někoho, ke komu může vzhlížet a v co věřit, ale stejně je to ve výsledku vše na něm samém. To je podobné, jako s vírou třeba v Boha, můžu se k němu modlit, říkat si, že to zvládnu, což mi pomůže, ale stejně mi to výsledek nezaručí. Naopak, když budu v něco moc věřit, tak pak budu zažívat zklamání a velkou frustraci, když se to nepovede podle mých představ. Takže vzory asi ano, ale brát je s rezervou a spíš věřit ve víru sebe sama, protože každej člověk je jinej a o tom všem to je.

 


Jakub, 20 let: Asi jde o to, jaké ty vzory vlastně budou. Určitě je prospěšné mít takové vzory, které mají dobré, ušlechtilé vlastnosti, atd. Někteří lidé si ale vyberou špatné vzory, a ty napodobují. Bohužel špatných vzorů je hodně i mezi slavnými osobnostmi, mezi které patří různí lidé. Třeba vím, že jedna holčina byla svého času zblázněná do jednoho nejmenovaného mladého zpěváka, kterého se snažila ve všem napodobit - snad asi ve skrytu duše doufala, že by s ní snad mohl začít chodit. Jelikož ten zpěvák kouřil cigarety, začala je kouřit taky, ačkoli předtím považovala kouření dle svých slov za hnus. Teď už sice má zase jiný vzor a toho zpěváka už tolik v oblibě nemá, ale zlozvyku kouření se zbavit nedokáže - už to zkoušela, ale nedaří se jí to. Jeden můj kamarád si zase svého času vzal podle jednoho takového vzoru do hlavy, že učit se nemá smysl a díru do světa lze udělat i se čtyřkami nebo pětkami na vysvědčení - tak se škole moc nevěnuje, rodiče to moc neřeší, ale je otázka, zda se mu to někdy nevymstí. A tak by se dalo pokračovat. Takže si myslím, že obecně jde o to, kdo vlastně tím vzorem bude a čím se z něj můžeme nechat inspirovat, čím nás může obohatit, nebo ale také dostat skoro až na dno...
 

Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení