Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jsou doby, kdy muži oslovovali ženy, dávnou minulostí a existuje dnes v seznamování rovnost, nebo jsou kluci stále zastánci starého režimu?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo má při seznamování udělat první krok, dívka nebo kluk?

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 28.02.2014, 00:00 | 28.02.2014, 00:00 | Krásná.cz

Jsou doby, kdy muži oslovovali ženy, dávnou minulostí a existuje dnes v seznamování rovnost, nebo jsou kluci stále zastánci starého režimu?

Emancipace umožňuje i nám ženám dělat to, co dříve mohli pouze muži. Jenže pokud jde o seznamování, je to tak skutečně? Může holka oslovit kluka, který se jí líbí? Nebo bude mít dotyčný pocit, že se stal ulovenou kořistí a nebude se v této roli cítit dobře?


Může holka oslovit kluka jako první, nebo je první krok v seznamování stále doménou mužů? Zeptali jsme se kluků napřímo.


Martin, 16 let: Podle mě by první krok měl udělat kluk. Vždyť máme přece holky dobývat, ne? Netvrdím, že nejsem při oslovování nervózní, ale alespoň podle mě je to tak správně. Mimochodem, nervózní je jistě i ta holka, se kterou se bavím, takže o nic nejde. :-)


Vlastimil, 15 let: Podle mě na tom nezáleží. Vždyť dneska se spousta lidí seznamuje přes internet, tak je jedno, kdo napíše první. A taky není nikde psáno, že z toho musí být hned vztah. Když se mi nějaká holka líbí, tak se snažím jí napsat první, to je jasný, ale když se já líbím jí, tak ať mě osloví klidně ona, co je na tom.

 

Lukáš, 17 let: Podle mě by měl první krok udělat kluk. Já teda oslovuju nějakou holku přímo. Pokud mě fakt zaujme, tak se nějak osmělím. Buď to vyjde, nebo ne.

 


Radek, 23 let: Myslím si, že první krok by měl udělat kluk. Když se mi nějaká dívka zamlouvá, oslovím ji, kdyby to bylo naopak, přišlo by mi to trochu nepřirozené. Ale tak na dívce, kterou se chystám oslovit, zase musím vidět zájem, může se mnou třeba předtím lehce flirtovat nebo tak. Takže bych to řekl tak, že ten první nenápadný krok vlastně dělá holka, ale ten první krok, který je vidět - třeba pozvání na kávu nebo žádost o telefon - by měl dělat kluk.


Jakub, 16 let: Při seznamování by měl určitě udělat první krok kluk, ale všichni dobře víme, že to není žádné pravidlo a často udělá první krok i holka. Myslím, že v dnešní době je to celkem jedno, kdo první krok udělá. Já osobně jsem radši, když si můžu holku nějak získat a trochu o ní zabojovat, ale na druhou stranu je příjemné, když se o vás snaží i ta holka. Jediná věc, kterou bych opravdu nedovolil, je, aby mě holka na něco pozvala jako první. Někdo s tím sice nemá problém, ale mě to prostě přijde divné. Takže abych to shrnul, holka může klidně oslovit kluka jako první, ale nelíbí se mi, když ho jako první na něco pozve.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak si představujeme ideální rande?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak nás určitě nezískáš
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Chodili bychom se spolužačkou?

 

Tomáš, 14 let: Podle mě by měl první krok udělat kluk, taky že to tak většinou bývá, ale záleží na tom, jestli je ta holka tak odvážná, že kluka pozve. Neříkám, že holka kluka pozvat nemůže, jen si myslím, že by měl, například pokud jste na sociálních sítích, napsat první kluk. Myslím, že všichni víme, že internet je plný obrázků s nápisy: "Když ti kluk lajkne fotku, tak mu sakra napiš, chce se seznámit!" Ale ne vždy to tak bývá. Navíc to chce trochu odvahy. Ale kluci nic neřeší, prostě jdou a zkusí to. Proto si myslím, že by první krok měl udělat kluk.

 

Denis, 23 let: U mě to bylo tak půl na půl. Jednou jsem chodil s holkou, kde mě oslovila ona první. Pak je ale pravda, že jsem osloval holky já. S většími i menšími úspěchy, jak už to bývá. Tudíž si myslím, že je v podstatě jedno, kdo začne první, ať už holka nebo kluk.
 

 

Jakub, 19 let: To záleží na okolnostech. Je pravda, že hodně kluků ( včetně mě) je dost stydlivých a to je příležitost pro holku. Zde by se měla chopit iniciativy ona. Takže podle mě není špatné ani jedno, jde přece o to, aby se ti dva seznámili. Kdo udělá první krok, už je podle mě trošku vedlejší...

 

Chtěla by ses kluků na něco zeptat, ale stydíš se? Napiš otázku do komentářů nebo na email redakce@krasna.cz a my ji položíme za tebe.3 hlasů
Vaše hodnocení