Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

První rande, pusu, sex? Kdy se z randění stává chození a vztah a co je oním mezníkem, který se vyplatí oslavovat?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Máme výročí! Co ale vlastně slavíme?

Dárek z lásky
zdroj: Thinkstockphotos Dárek z lásky
aktualizováno 22.05.2017, 17:21 | 19.05.2017, 15:59 | Krásná.cz

První rande, pusu, sex? Kdy se z randění stává chození a vztah a co je oním mezníkem, který se vyplatí oslavovat?

Martin, 18 let: Tak já bych neměl problém slavit cokoli, slavení nebo připomenutí něčeho mám rád, ale i když je to možná divné, tak už si na některé věci pak zpětně nevzpomenu. Vím pochopitelně, kdy jsme spolu s tou holkou začali chodit, kdy byla první pusa, a tak, ale tak nějak v řádu měsíců maximálně. Nejsem ten typ, co by si pamatoval přesný den. Něco iniciuju teda já, ale tyhle věci nechávám spíš na holkách - což je možná ale špatně, protože některé se pak cítí uražené, když si kluk na něco nevzpomene nebo lépe řečeno zapomene.

 

Lukáš, 19 let: Spíš než tyhle mezníky v každém vztahu slavíme ty obecné svátky, které slaví hodně lidí - 14. února Valentýn, 1. května - máj, políbit se pod rozkvetlou třešní (když se to teda povede, pokaždé to taky nevyjde). A kdy se z chození stává vztah - to je záležitost každého toho páru. Někdo spolu začne chodit už v době, kdy se ani osobně ti dva neznají, někdo hned po prvním rande, někdo to má stále tendenci nazývat randěním a vztah je z toho, až po dlouhé době... Asi je to v době, kdy jeden z nich přijde s otázkou, zda teda spolu začnou chodit nebo jak, něco na tenhle způsob.

 

Olda, 22 let: Musím říct, že nic až tak zásadně neslavíme. Některé věci si sem tam sice člověk připomene, ale jinak jsem toho názoru, že hezký večer nebo nějakou slavnostnější chvíli si můžeme udělat kdykoli chceme, ne? Hlavní přeci je, že jsme spolu... Prostě když mám chuť, tak něco připravím jako překvapení, nebo to samé občas udělala i přítelkyně. Což je podle mě lepší, než slavit jen nějaký konkrétní dny. Tten vztah to jedině utužuje.

 

Denis, 25 let: Vždy záleží spíš na domluvě, protože co ze zkušeností vím, každý je asi zvyklý si připomínat nebo slavit něco jiného. Jedna moje bývalá přítelkyně si dost potrpěla na slavení takových těch obecných dní pro zamilované - Valentýn nebo 1. máj, druhá zase tyhle dva dny moc nesnášela a slavit je nechtěla (1. máj nejvýše polibkem pod nějakým rozkvetlým stromem, ale jinak nic k tomu), ale zase ráda slavila svoje narozeniny nebo svátek. Spolu s tím jsme slavili i začátek chození. A se současnou přítelkyní slavíme hlavně výročí chození, ostatní věci taky, ale tohle je pro ni asi nejdůležitější.

 

 

Milan, 20 let: S přítelkyněmi jsme slavili hlavně výročí začátku vztahu, začátku chození. To, kdy jsem tu holku pozval poprvé na rande, je sice taky důležitý, ale to nějak zásadně neslavíme. Ani první pusu - to už je totiž z mého pohledu teď docela málo. Když jsem byl mladší, tak jsem byl pochopitelně u vytržení, když se mi povedlo se s tou holkou líbat nebo jí dát jenom takovou přátelskou pusu, bylo to pro mě důležité, ale dneska už moc ne. To už je větší úspěch dostat tu holku do postele, než tohle. Ale tam je to asi podobné... Když jsem to dělal poprvé, tak to pro mě bylo docela důležité a sám si to pamatuju doteď, to samé prý měla i tehdejší přítelkyně, že s tehdejším přítelem si pak za nějakou dobu připomněla, kdy o to přišla, protože byla tehdy panna. První sex sice s novým partnerem prožívá asi každý, ale prostě to už asi není takové, jako když je to úplně poprvé a člověk neví, do čeho jde. Ostatní věci moc neslavím, když už, tak prostě koupím nebo dám přítelkyni nějakou pěknou věc kdykoli, nebo ji někam občas pozvu, i když je to jenom obyčejný den, ničím jinak nevýznamný.

 

Honza, 18 let: Já nemám rád takové to slavení na povel. Nemám rád ty holky, které jsou schopny hrozně vyšilovat z toho, když kluk zapomene na nějaké výročí vztahu, narozeniny, svátek a podobně, nemám rád, když si holky berou osobně, když si kluk nevzpomene, že je Valentýn a další věci - a z toho pak hned vyvozujou závěry, že je nemá rád, nemiluje je, atd. Beru to, že je to nepříjemné, ale vztahu tohle příliš neprospěje. Sice je dobré se někdy "zastavit" a něco z toho oslavit, připomenout si tyhle mezníky, ale obecně to asi chce všechno s mírou... Prostě jo, asi je blbý, když ten vztah sklouzne už do toho stereotypu, kde nejsou žádná překvapení, nic se neslaví, to asi taky ne - ale zase to není dobré moc přehánět, to si na to pak zvyknete a není to ono. Takže podle mě je to lepší nějak realizovat kdykoli, prostě když je chuť nebo příležitost - a kdo tohle nestíhá nebo nechce, tak to asi vynahradit pak v nějaký ten den, kdy se to slavit má, jenže to taky není dobrý, protože to zase může vypadat, že to někdo dělá jenom z povinnosti, že ten den je, aby to nevypadalo blbě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kolik utratíme za vánoční dárek pro svou holku?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co říkáme na dárky, které od holek dostáváme k vánocům?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Tohle byl důkaz lásky…

 

Vlasta, 19 let: Tyhle okamžiky vztahu jsou pro mě pochopitelně důležité, ale nejsem zase ten typ, co by musel nějak moc slavit - tedy hlavně hmotně. Jsem docela časově zaneprázdněný, takže za úspěch považuji spíš to, že si na přítelkyni najdu čas, dám jí občas nějakou pozornost, nebo dokážu, že ji mám rád nějakým jiným činem, ale jinak ne. Jsem docela vděčný přítelkyni, že tyhle věci moc nehrotí a nemusím poslouchat výčitky, že jsem zapomněl na to a na to, jako to asi některý holky dělají - je dobré si tyhle všechny věci připomínat, neboť je obecně můžu považovat za úspěch, neboť dneska lidi spolu taky moc dlouho nejsou, málokterý vztah vydrží delší dobu, takže už jenom tohle samo o sobě je docela úspěch, což si uvědomuju, ale ty základy vztahu jsou asi někde jinde - třeba v té toleranci k druhému nebo tak.

 

Jakub, 20 let: Většinou se snažíme si s přítelkyní připomínat všechny významné dny, ať už je to začátek chození, nebo i první rande, nebo dny, které jsou určeny všem - Valentýn a podobně. Ale zase striktně na tom dni nelpíme. Prostě se sejdeme, když je čas a jak to vyjde, a vynahradíme si to. Ale snažíme se si tyhle dny nějak zpříjemnit, protože je na nich vidět, jak čas letí a jelikož třeba ty vztahy nemají u hodně lidí tendenci vydržet dlouhou dobu, tak je o to větší důvod si dobu jejich trvání připomenout.0 hlasů
Vaše hodnocení