Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

„Žárlí na všechny muže v mém okolí, kamarády, ale i expartnery! Mám ho opustit?“ ptá se tentokrát našich zpovědníků čtenářka Kamila. Známe jejich odpovědi.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Máš opustit žárlivce?

Žárlivost
zdroj: Thinkstockphotos Žárlivost
aktualizováno 01.12.2017, 14:23 | 01.12.2017, 14:23 | Krásná.cz

„Žárlí na všechny muže v mém okolí, kamarády, ale i expartnery! Mám ho opustit?“ ptá se tentokrát našich zpovědníků čtenářka Kamila. Známe jejich odpovědi.

Žárlivost je ošklivá vlastnost, na druhou stranu se říká, že kdo nežárlí, nemiluje. Kde je pravda? Na to se tentokrát zaměřuje naše dnešní klučičí zpověď.


Martin, 20 let: Možná bych si o tom zkusil na rovinu promluvit. Proč se tak chová, co ho k tomu vede, jestli to souvisí s bývalými vztahy a tak. Pak by se vidělo. A když to nepomůže, tak možná je v některých případech lepší jít fakt od sebe... Třeba pak tomu klukovi dojde, co ztratil a zamyslí se nad sebou.

 

Vlastimil, 20 let: Podle mě záleží na tom, jak k tomu ta holka přistupuje. Některým třeba lichotí, že o ně má partner takový strach a nevadí jim to, otázka teda je, kde je ta únosná míra. Některým je to spíš nepříjemné, ale stejně záleží na tom, v jaké intenzitě to celé je a kde. A taky na tom, zda ta holka najde v sobě odvahu toho kluka opustit. Většinou se pak ten kluk zalekne, různě hraje na city a chce, aby ho ta holka neopouštěla, záleží to pak na té holce. Jinak asi jako u všeho - žárlivost jo, ale s mírou.

 

Denis, 26 let: Asi by si na to měla dát čtenářka pozor... Ono většinou ti kluci, co takhle hodně žárlí, prostě berou tu holku za svůj majetek, prostě ji chtějí mít jenom pro sebe, často třeba neuznávají její názory, chtějí být dominantní, atd. Od toho je pak i krůček k nějakému násilí, ať už psychickému nebo fyzickému. Já bych to asi řešil hned, dokud je čas, a to asi rozchodem.

 

Jakub, 20 let: Myslím, že i tady to chce všeho s mírou. Určitá "dávka" žárlivosti je zřejmě ve vztahu prospěšná, protože taky zase není ideální, když je tomu druhému všechno "jedno", i o tu lásku a vztah se musí trochu bojovat a utužovat. Ale není samozřejmě dobrý ani ten opačný extrém. To někdy pak může dojít tak daleko, že i když se ta dívka s tím klukem rozejde, tak on se s tím nesmíří, a dělá jí různé naschvály, nezřídka se to musí řešit i s policií. Nebo je schopen jiného muže i fyzicky napadnout, když se zajímá o jeho přítelkyni. Možná taky má tendenci si ji přivlastňovat. To už jsou pak situace, které nějaké řešení vyžadují. Takže asi by si čtenářka měla uvědomit, jak to je přesně ve vztahu s jejím přítelem, podle toho se rozhodnout a jednat.

 


Lukáš 20 let: No, říká se, že kdo nežárlí, ten nemiluje, že? Tak asi určitá míra žárlivosti zdravá a utužující bude. Ale je fakt, že někdo to hodně přehání. Pak tam asi záleží na konkrétní situaci. Ale týká se to i holek, ne jenom kluků. Já taky chodil s jednou dost žárlivou holkou, která dost často dělala scény, což mi na jednu stranu lichotilo, že si mě bránila, ale taky mi to začalo být nepříjemné. Jo, nakonec jsme se rozešli...

 

Olda, 22 let: Napřed bych se možná zamyslel nad tím, jestli je ta žárlivost ještě v únosných mezích, nebo už ne. A taky jestli si s tím partnerem jinak rozumím a zda tu žárlivost náhodou nepožívá jako nátlak, jako nějaký nástroj k vydírání. Jestli ne, tak se zkusit o tom nějak pobavit a hledat řešení, je škoda se hned rozcházet. A pokud je partner rozumný, nechá si to vysvětlit a bude se snažit nějak se "krotit" a ovládat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Láska podle zvěrokruhu: Která znamení jsou nejvíc žárlivá?
Proč žárlíš, když nemáš důvod?
Když vůbec nežárlí

 

Milan, 20 let: Možná tu chybí údaj, kolik je tomu klukovi let... Já třeba když byl mladší, tak jsem taky dělal různý blbosti, prostě jsem se učil chodit s holkama, takže některé mé reakce byly asi přehnané, i třeba kolem té žárlivosti. Prostě jsem měl radost, že o mě nějaká holka stojí (nejsem ten typ, na který letí každá holka a má jich na každém prstu deset a může si je vybírat), tak jsem si ji taky snažil uchránit pro sebe. Některé se pochopitelně asi kvůli tomu, ale i jiným věcem, se mnou rozešly. Na jednu stranu je chápu, někdy některé věci byly asi přehnané, na druhou stranu bych asi uvítal, kdyby na to se mnou ta holka zavedla řeč, protože já si to tehdy neuvědomoval. A asi bych to určitě nějak řešil, protože o ty holky jsem jinak docela stál.

 

Honza, 18 let: Tak jako všechno to chce asi s mírou... Není příjemné, když kluk nebo chlap moc vyšiluje, ale stejně to není příjemné ani u holky. Třeba když se kluk otočí na ulici na nějakou holku, protože se mu líbí, a ta holka je z toho schopna udělat žárlivou scénu nebo dělat naschvály. Jsou teda i věci, které jsou asi vyloženě drzé a tam možná tahle reakce je patřičná. Třeba to, když je někde ten pár spolu a jeden z nich celkem neskrytě flirtuje s jinými, ale pokud je někdo fakt rozený žárlivec, tak buď si o tom zkusit promluvit, pohrozit rozchodem, a když to nepomůže, tak asi jít od sebe... Není to příjemné, ale možná je to někdy pro obě strany lepší.


Máš pro kluky také otázku? Napiš nám ji na redakce@krasna.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení