Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Zaplavili jste nám poštu řadou dotazů pro kluky, kteří odpovídají v naší klučičí zpovědi. Ten dnešní je trochu vážnější téma a překvapivě přišel od našeho čtenáře - kluka.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Moje holka je nečekaně v tom! Co teď?

Těhotenský test
zdroj: Thinkstockphotos Těhotenský test
aktualizováno 08.08.2014, 00:00 | 08.08.2014, 00:00 | Krásná.cz

Zaplavili jste nám poštu řadou dotazů pro kluky, kteří odpovídají v naší klučičí zpovědi. Ten dnešní je trochu vážnější téma a překvapivě přišel od našeho čtenáře - kluka.

O zodpovědném sexuálním životě jsi toho určitě slyšela a četla mraky. Rodiče, škola, doktorka, i weby, jako je ten náš, se tě snaží vést k zodpovědnému sexuálnímu životu a plánovanému rodičovství. Jenže někdy přes všechny dobře míněné rady všechno zvrtne. "Co byste kluci dělali v momentě, kdyby se něco zvrtlo a holka, se kterou jste měli sex, otěhotněla?" ptá se našich odpovídačů čtenář a autor dnešní otázky. "Co si myslíte o potratech? Změnil by se váš názor na základě situace - otěhotnění dlouholeté přítelkyně versus otěhotnění po známosti na jednu noc?"

 

Filip, 20 let: V mém případě zatím k podobné situaci nemohlo dojít, jednoduše proto, že jsem s nikým nespal, takže je má odpověď spíše hypotetická. Každopádně bych ale stoprocentně trval na tom, aby dívka nešla na potrat. Ten je pro mě eticky nepřípustný, takže bych se mu snažil zabránit, jak by to jenom šlo. Za předpokladu, že by k němu nedošlo, by se situace asi mohla lišit podle toho, jaký mám s holkou vztah. Kdyby se jednalo o moji přítelkyni, pak by byla na místě svatba. Pokud by se jednalo o nějaký totální úlet s někým, koho bych neznal, pak by to asi záleželo na naší domluvě. Obecně si to ale neumím moc představit a dělám všechno proto, abych se k takové šlamastyce vůbec nepřipletl.

 

Vlastimil, 15 let: Vůbec si takovou situaci neumím představit a nevím, jak bych to řešil. Byl bych teda pro potrat, nebo bych se s tou holkou rozešel - jsem v tomhle slaboch, ale ještě se necítím na to, abych měl případně nějaký dítě. S holkou, se kterou bych chodil déle, by mě to mrzelo víc, ale - jiné řešení mě nenapadá.

 

Anketa
Kdybys otěhotněla s klukem, kterého sotva znáš, šla bys na potrat?
 

 

Olda, 21 let: Pravdou je, že bych teď bral těhotenství mé holky trošku jinak, než třeba v mých 16 letech. To ale neznamená, že bych skákal radostí do stropu... Asi bych se snažil přítelkyni nějak podpořit, ať se rozhodne, jak se rozhodne. Vysloveně do potratu bych ji nenutil, podle mě by se potrat neměl upřednostňovat za každou cenu. U holky, se kterou bych se vyspal jenom jednou, bych byl spíš pro ten potrat, tam je to něco jiného.

 

 

Denis, 23 let: Stát se může cokoli, takže... S holkou, se kterou bych spal jenom jednou a neznali bychom se, tak by to bylo těžší, hlavně asi z toho důvodu, že přeci není vůbec jistý, jestli by to dítě bylo fakt moje, a nedělám si iluze, i holky jsou dost promiskuitní - takže bych se do toho moc nehrnul. U přítelkyně je to něco jiného. Děti sice plánuju až později, ale snad bych to nějak zvládl - možnost jít na potrat bych úplně nezavrhoval, ale když by přítelkyně nebyla proti, tak bychom si to dítě mohli i nechat. Taky je důležité, že já už přeci jenom chodím do práce, přítelkyně má taky nějakou brigádu. A potraty obecně - mně přijde, že jich je strašně moc a často snad i zbytečně. Řešení to sice je, ale kdyby se dodržovaly i jiné věci (obstarání antikoncepce, výběr vhodného partnera, střídání partnerů...), tak by jich nemuselo být tolik a holky by si ušetřily nejedno zklamání. Ovšem někdy to holka udělá klukovi natruc, že vysadí prášky, přestože klukovi svorně tvrdí, že si je vzala - jenže tím si kluka nezíská! A když se na antikoncepci s tou holkou nějak dohodnu, tak to budeme oba přece dodržovat. V takovém případě bych se s tou holkou i rozešel, protože tohle se prostě nedělá a není to fér jednání...

 

Anketa
Měla jsi někdy strach, že jsi těhotná?
 


Honza, 18 let: Nevím, jak bych se s tím vyrovnal, kdybych nějakou holku "zbouchnul" - jedno, jestli nějakou krátkou známost nebo dlouhodobou přítelkyni. Je fakt, že antina může selhat - ale nemyslím na to. Rozhodnutí bych nechal na té holce. V současný době děti rozhodně neplánuju, a ani se na nějakou výchovu necítím - z toho plyne: nějak bych se snažil té holce vyjít vstříc, když by se rozhodla dítě si ponechat, a je možné, že časem bych si k němu i cestu našel. Potrat není podle mě ideálním řešením, ale holky by si měly uvědomit, že pak bude velká zodpovědnost na nich...

 

Martin, 16 let: Z mého pohledu by nenadálé těhotenství bylo nepříjemný u jakýkoliv holky. Stát se otcem teď ještě nechci - chci si ještě užít života a tohle by mi k tomu nesedělo. Ta holka by z toho nadšená nebyla, to je jasný, ovšem já sám jsem dost lehkovážnej a... Pprostě bych to nezvládl. Holku do potratu nutit nebudu, ale s mojí pomocí počítat nemůže - tak ať se rozhodne sama, co je pro ni lepší. Je fajn, že možnost jít na potrat existuje, protože podle mě je to v některé situaci lepší, než mít ještě další starosti právě s dítětem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo by měl platit antikoncepci?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak často chceme sex?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vyhledáváme sex na jednu noc?

 

Jakub, 19 let: Je jisté, že by mě těhotenství přítelkyně překvapilo, už jenom kvůli tomu, že používáme dva typy antikoncepce, takže ta pravděpodobnost je nižší. Kdyby přece jen něco selhalo, tak vím, že je možnost vzít si prášky ještě několik hodin po styku. Ale kdyby to bylo později - pokud by to dítě bylo zdravé, tak bych přítelkyni do potratu nenutil a mohla by ho donosit. Sice by se mi obrátil život naruby a měli bychom to ze začátku hodně těžké (pomoc našich rodin by byla jistě potřeba), ale potrat taky není řešením. Přeci jenom je to docela zásah do organismu té holky a čím je to dítě starší, tak asi hůře - a do toho svoji holku nutit nebudu. Navíc je pravda, že později hodně holek má problém s otěhotněním, nebo donošením dítěte - někdy právě i takové, které předtím byly na potratu. Myslím, že by holky měly mít na potrat právo, zvlášť když byla ta dívka znásilněna a podobně. Když ji kvůli tomu kluk opustí, tak je to taky nemilé, no ale ještě máme u nás babyboxy, které jsou podle mě trochu lepší variantou - navíc tu je nějaká možnost, že se třeba ti partneři k sobě vrátí nebo i samotná holka změní názor - a pak si dítě může vzít zpět. Vždyť to dítě ke všemu přijde úplně nevinně. Nezávazné vztahy nevyhledávám, tam bych viděl hlavní problém asi v tom, že bych neměl úplnou jistotu, jestli je to dítě opravdu moje a ta holka na mě nezkouší nějakou boudu (či by mi to udělala naschvál?), tak naivní zase nejsem.

 

Lukáš, 17 let: Tohle je dost nevýhoda, když chodím s holkou - mám kámoše, který je gay a tohle řešit nemusí. No ale vážně... Dost by mě to zaskočilo. Navíc moji rodiče by to v pohodě určitě nevzali, protože se vždycky starají, jestli nějakou ochranu máme. Takže abych neměl problémy ani já, ani ona, tak bych to viděl na ten potrat - když by ale rodina té holky nebo ona sama to dítě vážně chtěla, tak ať si ho nechá. Neříkám, že bych vyloženě od té holky utekl, ale většina starostí by zůstala na ní - možná kdyby pak moji rodiče změnili názor, tak by situace změnila. Sám se tak nějak ještě necítím na to, abych přebaloval dítě a podobné věci - chci si ještě užít svobodu a bezstarostnost mládí... :-)
 

Máš pro kluky otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz, rádi ji položíme za tebe.1 hlasů
Vaše hodnocení