Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Hodně se mluví o socální síti snapchat, na které prý jsou hlavně mladí lidé. Jsou tam i naši zpovědníci?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Na čem nejvíc ujíždíme na facebooku, instagramu nebo snapchatu?

Selfie
zdroj: Thinkstockphotos Selfie
aktualizováno 06.01.2017, 15:35 | 06.01.2017, 15:35 | Krásná.cz

Hodně se mluví o socální síti snapchat, na které prý jsou hlavně mladí lidé. Jsou tam i naši zpovědníci?

Používají ji aktivně? Co se vám na ní líbí nebo nelíbí? A co vůbec říkají na boom socálních sítí (facebook, instagram, pinterest, twitter apod.) a kde všude aktivně tráví čas?

 

Honza, 18 let: Snapchat používám celkem aktivně. Asi teda zatím ani nevím o nějakých záporech nebo věcech, který by mi tam vadily. Sám to vidím jako dobrou věc, stejně jako ostatní sociální sítě a podobné věci, které také aktivně využívám (Twitter, facebook,.instagram a jiné).

 

Lukáš, 18 let: nejvíc využívám asi facebook, instagram a twitter. Snapchat vím, že je, ale praktickou zkušenost s ním nemám, nějak jde mimo mě. Myslím, že jsou to dobré věci, takže je využívám nejen pro komunikaci, ale i pro sdílení fotek, atd.

 

Anketa
Jsi na Snapchatu?
 

 

Martin, 18 let: Snapchat používám jen občas, ale je fakt, že ho prostě používám. Nevím zatím o závažných nedostatcích, které by mi tam přímo vadily. Ostatní sociální sítě, jako třeba Twitter, používám taky, dá se říci velmi aktivně, nejvíc asi Facebook. A co na to říkám, no myslím si, že mezi mladými sociální sítě prostě letí , ale nebudu nyní soudit, zda je to dobře, nebo špatně.

 

Olda, 22 let: Snapchat nevyužívám, využívám spíš Instagram nebo Facebook a to i co se týče fotek. Moc času tam netrávím, ale nějaké aktivity přes tyhle sociální sítě využívám. Dřív jsem docela využíval i Twitter, ale to mě pak nějak omrzelo, takže ten už nyní příliš nevyužívám.

 

 

Jakub, 20 let: Sociální sítě a podobné věci jdou tak nějak mimo mě, obejdu se bez nich. Na internetu nemám potřebu prezentovat nějaké své nebo obecně fotografie, ani jiné věci. Nevyužívám tedy ani Snapchat, Instagram, Facebook - pouze na komunikaci, a to jen v nejnutnější míře, když to nejde jinak. Když potřebuju s někým komunikovat a nejde to přímo osobně tváří v tvář, tak volím klasický e-mail či Skype, které používám i k jiným účelům, výjimečně pak ten Facebook (kde zároveň nejsem obecně příznivcem zveřejňování osobních údajů, takže ani tam nejsem pod celým svým jménem a příjmením). Sociální sítě asi potřebné a užitečné jsou, ale - myslím, že není dobré, když na ně není člověk odkázán pořád a nemusí taky odpovídat hned, když to není bezpodmínečně nutné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Seznamujeme se přes internet?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Štve nás vaše infantilní komunikace?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Mýty a omyly při balení

 

Denis, 24 let: Aktivně používám víceméně jen Facebook, ať už pro sdílení fotek, komunikaci a občas i některé další věci. Jiné sociální sítě v podstatě nevyužívám, i když vím, že existují, protože je používají zase někteří mí přátelé. Celkově si myslím to, že k dnešní době obecně komunikace přes internet patří, jde to s dobou - dřív tyhle věci nebyly, řešilo se to třeba korespondenčními lístky, telegramy, atd., dnes už je tohle překonáno a skoro vše se odehrává přes síť. Byť to není úplně ideální, neboť jsou tu zase jiná rizika.

 

Milan, 19 let: Pinterest se přiznám, že netuším vůbec, co je, ani jsem o tom ještě neslyšel, asi budu muset zápatrat na internetu. O Snapchatu taky nevím ani z okolí, že by ho nějak moc někdo využíval. Populární asi je, ale nevím, zda přímo u nás v Česku, možná spíš někde v zahraničí? U nás je určitě populární Facebook, ten asi vede, pak někdo využívá ještě Twitter, mám taky pocit, že rostoucí popularitě se těší i Instagram. Já používám Facebook a uvažuju o tom, že si možná ještě založím i účet na tom Instagramu. Sociální sítě tedy nějak aktivně využívám, vlastně denně, ale zase to není tak, že bych byl pořád připojen a hned odpovídal (byť mám internet v mobilu).

 

Máš pro kluky otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení