Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kdo má myslet na antikoncepci? Měl by každý kluk u sebe nosit kondom, pro jistotu? A má ho má mít i holka, protože je to důkaz zodpovědnosti, nebo to z ní dělá povolnou davajku?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nosíte u sebe pro jistotu kondom?

Kondom
zdroj: Thinkstockphotos Kondom
aktualizováno 15.08.2014, 00:10 | 15.08.2014, 00:10 | Krásná.cz

Kdo má myslet na antikoncepci? Měl by každý kluk u sebe nosit kondom, pro jistotu? A má ho má mít i holka, protože je to důkaz zodpovědnosti, nebo to z ní dělá povolnou davajku?

Jsme ve věku, kdy málokdo z nás plánuje rodinu a pokud už sex vůbec provozuje, spíše se snaží případným potomkům předejít. Navíc pravidelné strašní pohlavními chorobami jasně velí - bez kondomu nesexovat. Ale jsou kluci skutečně "vždy připraveni" a mají ochranu při sobě? Nebo to nemají potřebu řešit, protože by nikdy nešli s holkou do postele hned? O tom je dnešní zpověď.

 

Jakub, 19 let: Když jsem byl ještě bez přítelkyně, tak jsem kondom u sebe neměl. Jednoduše proto, že bych se s holkou, kterou znám jenom jeden den, nevyspal. Ovšem bez kondomu bych do takového dobrodružství rozhodně nešel, myslím, že v této situaci je nutností a koneckonců, kdyby snad tato situace někdy nastala, není problém kondom koupit. Teď, když chodím s přítelkyní, kondom u sebe mám vždycky, protože někdy se milujeme zcela spontánně, takže jistota je jistota. A nemám u sebe jenom jeden, ale klasicky tři - jeden mi přijde málo, protože se může něco pokazit, chceme se milovat ještě jednou atd. Je pravda, že je teď mám u sebe, i když s přítelkyní nejsem, ale rozhodně ne proto, abych ji mohl podvádět. Myslím, že ani holky jistě nic nezkazí, když budou mít nějaký kondom po ruce i ony - pro mě by to znamenalo, že je ta holka zodpovědná a za lehkou děvu ji považovat nebudu, pokud mi ovšem nestihne dopředu říci něco, co to bude vyvracet.

 

Honza, 18 let: Ve chvíli, kdy je jasné, že na sex pravděpodobně dojde, je jedno, kdo kondom u sebe má - nezáleží na tom, jestli holka, nebo kluk. Horší je to, když na antikoncepci nemyslí ani jeden z nich. Úplně vždycky u sebe kondom nemám, takže kdybych se s nějakou holkou spustil, tak budu rád, když bude mít kondom ona. Zapůsobí to na mě dobře, ale když tu holku třeba už nikdy neuvidím - bude mi v podstatě jedno, že je i promiskuitní.

 

Denis, 23 let: Když jdu někam bez přítelkyně, kondom s sebou nenosím. Vím, že se může stát cokoli, ale když kondom u sebe nemám, zároveň se pak dokážu víc ovládat a - stejně bych přítelkyni podvedl nerad. A když jsem ještě vztah neměl - taky jsem kondom u sebe nijak často nenosil, na party, diskotéky a podobně jsem chodil za účelem bavit se, ne vyloženě proto, abych nějakou holku sbalil a hned se s ní vyspal. Z mého pohledu, když ta holka kondom mít bude, tak jedině dobře, už jenom kvůli tomu, že znám holky, které by se s neznámým klukem milovaly bez kondomu. Není to žádná ostuda a nic negativního na tom nevidím - za mě tedy rozhodně ANO.

 

 

Olda, 21 let: Víte, tady jde spíš o to, mít kondom u sebe ve správnou dobu. Já teda kondom u sebe mívám, ale taky se mi stalo, že jsem šel někam na zábavu, a zapomněl jsem ho v jiném oblečení - takže jsem kondom u sebe neměl. Kdybych byl single, tak bych s holkou do toho sexu i šel, ale nikdy ne bez kondomu. Kdyby ho neměl ani jeden z nás, tak holt smůla. Tady jde hlavně o přenos pohlavních nemocí, a to nebudu podceňovat. Když bude mít u sebe kondom holka, tak se zlobit nebudu. Je pravda, že já to vidím tak, že kondom by měl mít u sebe hlavně kluk, a proto bych se i dost styděl, kdybychom museli použít ten její, ale může nastat situace, kterou jsem popsal výše. A navíc, když ta holka chce nezávazný sex, tak by taky měla být dost dospělá na to, kondom si koupit, pro jistotu. Jestli to svědčí o promiskuitě - to asi ne. Jestli bude ta holka single jako já, tak si přece může také užívat. No a kdybych zjistil, že ve skutečnosti s nějakým klukem chodí a takhle ho podvádí - to bych sice byl nerad, ale když by to bylo s kondomem, tak je vidět, že je ta holka alespoň ke všem zúčastněným zodpovědná ( ke mně, k sobě, i k tomu klukovi).

 

Vlastimil, 15 let: Běžně u sebe kondom nenosím, protože se mi ještě nestalo, že bych měl sex s holkou takhle "narychlo". Bez kondomu bych ale do sexu nešel, člověk nikdy neví... Takže kdyby měla kondom holka, tak by tomu nic nebránilo. Jestli mají holky mít u sebe kondom, to je těžké. Vím třeba, že kámošky nebo holky ze třídy je s sebou taky moc nenosí. To znamená, že je to spíš otázka toho, kam až ta holka chce na party, diskotéce, dovolené atd. zajít. Je jasný, když nějaká holka jde na disko za účelem toho, aby tam nějakého kluka sbalila a měli sex, tak by kondom mít měla, protože s tím už "počítá" a nemůže s jistotou spoléhat, že se o kondom postará kluk. Když nemá kondom ani jeden z nich, tak je zase "jistota", že k sexu skutečně nedojde - pokud se zúčastnění nechtějí milovat bez ochrany.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Moje holka je nečekaně v tom! Co teď?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vyhledáváme sex na jednu noc?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo by měl platit antikoncepci?

 

Lukáš 17 let: Vždycky u sebe ochranu nemám, ale zase je pravda, že doma nějaké kondomy mám, takže když bychom se milovali u nás doma, problém by nebyl. Na antikoncepci by měli myslet oba, ovšem my kluci ji často neřešíme, takže by měla mít "rozum" alespoň ta holka. Z toho plyne, že když holka bude mít u sebe kondom, ocením to. Že je pak ta holka promiskuitní? No.... Ani ne, pokud u sebe nebude mít těch kondomů přehnaně moc. Pak to ve mně bude budit podezření, že kluky fakt často střídá. I když... lepší být promiskuitní s kondomem, než bez něj a ještě bez ostychu někoho nakazit, ne? Jasně, bez kondomu je to lepší, ale kdyby na něm holka netrvala, tak na něm budu trvat já a když ho zrovna u sebe mít nebudu, tak sex nebude. A taky si o té holce něco nehezkého pomyslím, navíc když na to půjdeme moc rychle - holkám musí být jasný, že (alespoň v mém případě) udělají lepší dojem, když kondom mít u sebe budou.

 

Anketa
Máš u sebe právě teď kondom?
 

 

Filip, 20 let: Když odcházím z domu, vezmu si tak maximálně klíče, peněženku a nůž. Kondom si fakt neberu. V životě se zkrátka a dobře nedostávám do situací, kdy bych jej využil k něčemu jinému, než jako náhražku za balónek. Brát si kondom na dovolenou bez přítelkyně, mi přijde jako dost absurdní nápad, když přítelkyni mám, tak nemám zapotřebí ji podvádět nebo s podváděním byť jenom hypoteticky počítat. Pakliže bych se ale dostal do situace, ve které bych kondom potřeboval, a byla by to holka, která by ho měla u sebe, pak by mi nepřipadala nijak zvlášť promiskuitní. Rozhodně by nebyla víc "do větru" než já sám, do takové situace se člověk přeci dostane jedině ve dvou...

 

Martin, 16 let: Kondom u sebe při různých nahodilých akcích nemívám....Takže platí, že by se o něj měla postarat spíš daná holka. No s úplně neznámou holkou bych do sexu bez kondomu nešel, to by se mi musela hodně líbit, přemlouvat a tak. Nejenom kluci jsou dost promiskuitní, i holky si rády užívají, kondom by si proto opatřit měly. Taky mě napadá, že kdyby ta holka byla fakt dost pečlivá, tak se kondom hodí i při orálním sexu, kde to potom s ním sice není nic moc zážitek, ale bezpečnost zajištěna je. Říká se, že holky jsou zodpovědnější, rozumnější - tím spíš by ten kondom měly mít a ne se pak divit, že my kluci si s tímhle hlavu nelámeme. Známe jednu holku, která kondom neřeší, bere teda prášky a sem tam se takhle s někým vyspí - jenže je fakt, že nejenom HIV se dneska dost šíří a pak se lidi diví. Navíc u holky to beru trošku jinak a je špatný, když se s klukem hned vyspí takhle lacino, a navíc nechají toho kluka, aby se do nich bez ostychu vystříkal, řeknu-li to narovinu.

 

Máš pro kluky otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz, rádi ji položíme za tebe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

3 mýty o sexu: Vyvrátíme vám, čemu jste roky věřili

Na ulicích se procházejí ženy s peni*em. Proč?3 hlasů
Vaše hodnocení