Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

„Můj nový kluk vůbec nemluví o své minulosti? Proč?“ ptá se tentokrát našich zpovědníků čtenářka Markéta.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč nepotřebujeme mluvit o minulosti?

Tajemství
zdroj: Thinkstockphotos Tajemství
aktualizováno 21.11.2017, 16:08 | 17.11.2017, 00:07 | Krásná.cz

„Můj nový kluk vůbec nemluví o své minulosti? Proč?“ ptá se tentokrát našich zpovědníků čtenářka Markéta.

„Znamená to, že něco tají? Nebo jen není sdílný? Když o něm chci něco vědět, jak to z něj dostat a nenaléhat násilím, to ho ještě víc blokne. A nemusí jít jen o bývalky, ale jak trávil dětství, co zažil ve škole, jestli měl bouřlivou pubertu, kde cestoval… Je mi divné, že je takový tajnůstkář,“ popsala své zmatečné pocity. A co na to naši kluci?

 

Honza, 18 let: Je možné, že jsou tomu klukovi prostě některé ty otázky nepříjemné, o tom tématu se nechce bavit, u každého může být to téma jiné. Možná bych tomu nechal čas a až budou ve vztahu delší dobu, tak se postupně ptát na další věci, postupně.

 

Lukáš, 20 let: Zeptal bych se asi na rovinu, na co chodit kolem horké kaše, prostě bych mu položil otázku ve stylu, proč se o daných tématech nechce nebo odmítá bavit. Důvodů může být spousta. Podle toho, jak se vyjádří, se pak dá nějak postupovat dál.

 

Olda, 22 let: Je to docela obecný dotaz, takže asi těžko odpovědět, proč to tak je... Dovedu si třeba představit situaci, že přítelkyně toho kluka chce vědět všechno hned, na začátku, když spolu začali chodit, což ne každému je příjemný. Navíc možná když ona sama to samé o sobě neřekne. To taky nemám moc rád, když o mně ta druhá strana ví všechno, ale když se zeptám já, tak se z odpovědi nějak vykroutí. Neznám podrobnosti, ale možná by se nad tímto mohla tazatelka zamyslet.

 

 

Jakub, 20 let: Neznáme přítele té holčiny, takže možných vysvětlení může být spousta. Jedna věc je ta, že kluci zkrátka nejsou tak upovídaní (alespoň někteří z nás), takže na téma, které jsou některé holky schopné rozebírat hodiny, stačí klukovi odpovědět jednou větou nebo jedním slovem. Každý opravdu není "povídací" typ, ale to nemusí být zásadní překážka pro fungování vztahu. Někdo zase příliš nechce řešit obecně minulost, hledí jen do přítomnosti, nechce se vracet ke svému dětství, i k jiným, již minulým tématům. Nebo jsou to témata, která mu nejsou moc příjemná, protože je to věc, kde zažil nějaké zklamání, nějakou nepříjemnou věc. Nebo dané téma zkrátka bere jako osobní a chce mu nechat čas. Nebo si opravdu chce nějaké věci nechat pro sebe, bere je jako své tajemství. Možná i ví proč. Třeba v nějakém minulém vztahu volil jiný postup, ve kterém se zklamal, takže nyní zkouší jinou "taktiku". Každý jsme prostě jiný. Spíš tam dál jde o to, jak přistupuje ten kluk k té své přítelkyni. Někdy to bývá tak, že sám je přirozeně skromný, moc toho nenamluví, nechce ji zatěžovat svými starostmi, ale rád naslouchá a poslouchá její zážitky a příhody. Pokud to tedy čtenářka uzná za vhodné, možná bych se zeptal na rovinu, proč o daných tématech nechce mluvit nebo proč je tak málomluvný. Třeba jí pak důvod vysvětlí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Je normální, když si oba neužívají sex stejně?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejhorší holčičí vlastnosti, které kluky děsí
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Štve nás vaše infantilní komunikace?

 

Denis, 26 let: Mě docela odradí, když se holka prostě moc vyptává. Prostě chce vědět hned všechno, to chápu, že ne každému není moc příjemné. Sice tomu klukovi asi imponuje, že má o něj zájem, ale nic se nemá přehánět. Může jít třeba i o věci, které přítelkyni řekne, ale bere je za dost soukromé, takže jí je řekl, protože je to jeho přítelkyně, ale možná předpokládal, že si je nechá pro sebe. Pak zjistil, že je vykecala nějaké kámošce, což ho zamrzelo, takže už začal být zdrženlivější. Může jít taky o věci, které chtějí čas a nějakou důvěru. Prostě ne každý určitě hned přizná, že měl nějaký problémy ve škole, na dětství moc rád nevzpomíná... Zvlášť když je teď s tím už vyrovnaný a nechce se k tomu moc vracet. Nevím, možná bych zkusil tomu ještě nechat čas, pokud je to jinak fakt fajn kluk a ta holka o něj stojí, tak tak netlačit na pilu, vidět časem, co se z toho vyvrbí, nebo prostě žít s tím, že nebude vědět všechno. Tajemství má každý, možná ani ona o sobě tomu klukovi neřekne všechno...


Vlasta, 20 let: Je možné, že ty otázky jsou docela soukromé nebo k nim prostě nemá moc co říct. Debata o bývalkách je specifická sama o sobě, někdo se k tomu dejme tomu nechce vracet, nechce řešit minulost. Ve škole třebas taky nezažil něco zvláštního, co by stálo za zmínku, to samé v pubertě, když ji měl poklidnou. Cestování je taky takový téma, kdy někdo z různých důvodů nikam necestuje, tak se nechce před tím druhým shodit... Důvody můžou být různé.

 

Máš pro kluky také otázku? Napiš nám ji na redakce@krasna.cz.1 hlasů
Vaše hodnocení