Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Některé dvojice si jako důkaz lásky nechají udělat společné tetování. Šli byste do toho?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Tetování pro páry. Ano nebo ne?

Společné tetování
zdroj: Thinkstockphotos Společné tetování
aktualizováno 25.02.2016, 11:53 | 29.01.2016, 00:43 | Krásná.cz

Některé dvojice si jako důkaz lásky nechají udělat společné tetování. Šli byste do toho?

Společné tetování jako důkaz lásky? Před blížícím se Valentýnem se toto téma stává o něco aktuálnějším a řeší ho i naše čtenářka Anežka, kterou zajímalo, zda by si naši zpovědníci se svou přítelkyní něco takového chtěli nechat udělat. "Co kdyby to po vás chtěla vaše přítelkyně a odmítnutí by brala jako nedůvěru ve váš vztah?" zajímá ji.

 

Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz, rádi ji položíme za tebe a odpověď tu můžeš najít třeba hned příští týden.


Jakub, 20 let:
Možná jsem v tomto ohledu hodně konzervativní, ale do společného tetování bych tedy rozhodně nešel... Vlastně bych nešel do tetování i celkově, pokud by se jednalo jen o mně. Je to věc, bez které se bez problému obejdu, nejen kvůli tomu, že některá tetování lze následně jen stěží odstranit, samotná "aplikace" také někdy bolí, a tak podobně. Myslím, že lásku ke druhému lze "dokazovat" mnoha jinými způsoby, které jsou v mnoha ohledech příjemnější. Já sám bych tuhle věc přítelkyni nikdy nenavrhl, a - pro mě naštěstí - zatím ani moje současná přítelkyně takový nápad nedostala a věřím, že ani nedostane. Nemluvě třeba o tom, když se ti dva rozejdou, tak stejně pak to tetování většinou jde pryč, nebo na něj může ten nový partner žárlit, může mu to vadit, apod. Za mě tedy tetování určitě ne. Pokud by s tím přítelkyně měla problém, tak by asi nejspíš měla opravdu smůlu, protože v tomto ohledu mě vážně nepřemluví a nic by na tom neměnil ani fakt, že bychom spolu chodili opravdu dlouho.

 

Denis, 24 let: Nevím, nad touto možností jsem zatím ani nepřemýšlel, ale úplně bych ji nevylučoval, může to být dobrá věc. Co ale vím jistě, je to, že je to spíš otázka dlouhodobějších vztahů, po pár týdnech bych do tetování nešel.

 

Anketa
Společné tetování s tvou láskou - šla bys do toho?
 

 

Olda, 22 let: Shodou náhod s tímto tetováním pro páry zkušenost mám, přišla s tím kdysi moje přítelkyně a já s tím souhlasil. Ze začátku to bylo fajn, bylo to jen takové menší tetování, které navíc nebylo ani moc vidět, a navíc na to byla právě i jistá sleva pro páry. No, nevýhodu vidím hlavně pak v tom, když se ti dva rozejdou, což se mi právě stalo nedlouho po tom tetování (ze strany holky, která mě podvedla s jiným klukem). Bylo to tetování, které se z kůže dostává dost těžko, takže potom to odstranění pro mě nebylo moc příjemné a celkově jsem tedy postoj k tomu tetování po této zkušenosti přehodnotil. Dnes nevím, zda bych do toho šel, nejspíš už ne, protože mám bohužel pocit, že mám "štěstí" na holky, které nemají problém kluka podvádět nebo jsou promiskuitní, i když to ze začátku tak nevypadá. Za sebe bych do toho asi šel, protože s věrností na rozdíl od nich problém nemám, ale při mých zkušenostech s nimi bych se asi dost rozmýšlel, takže podle mě to záleží hodně právě na těch lidech samých...

 

 

Martin, 18 let: Já sám tetování mám a tento styl se mi líbí, takže bych do společného tetování klidně šel, ale vím, že přítelkyně k tetování moc kladný vztah nemá, takže by to nejspíš odmítla. Zatím jsem jí to teda ani nenavrhl, možná někdy časem, uvidíme. Jestli to beru jako nedůvěru ve vztahu, to ne, jsou věci, které by mě mrzely víc, kdyby je přítelkyně odmítla.

 

Vlastimil, 17 let: Nad společným tetováním jsem zatím ani nepřemýšlel a tahle iniciativa nepřišla zatím ani od přítelkyně, tak nevím. Ale zatím nejspíš ne, z důvodu, že nemám nějak dlouhý vztahy s holkama, podle mě je to otázka nějaké delší doby ve vztahu, když už ti dva plánují něco víc, jo, jsou páry, který si tetování nechají udělat třeba už po měsíci, ale do toho bych nešel. Podle mě je lepší se nějak nejprve poznat, a když to vypadá, že by to mohlo vyjít, tak třeba nad tím uvažovat, ale jinak ne. Já tetování beru za něco osobnějšího, tak kdyby s tím přišla holka nějak moc brzo, tak bych jí to vysvětlil, a bylo by na ní, jak by se s tím poprala. :-D

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak odmítneme holku, o kterou nemáme zájem?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Budeme ti mluvit do tetování?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co nám DOOPRAVDY VADÍ na vašem vzhledu!

 

Honza, 18 let: Já sice tetování mám, takže je asi zřejmé, že se mu nebráním a mám k němu kladný vztah, ale pokud jde o tetování pro pár, tak je to podle mě složitější. Každý má na to svůj názor, navíc je to podle mě i dost osobní záležitost, jde o tělo toho člověka, některá tetování (myslím ten samotný "proces") nemusí být příjemná, takže by s tím vždycky měli souhlasit oba a jít do toho dobrovolně. Nepřijde mi tedy ani od jedné strany fér přichystat to jako nějaké překvapení, nebo ještě hůře postavit toho druhého partnera před hotovou věc ("zařídila jsem nám tetování, půjdeme tam v ten a ten den..."), a něčím to podmiňovat. Podle mě to je stejné jako u piercingů, stejný princip. Sám bych sice do společného tetování nejspíš šel a neměl bych problém to třeba ani přítelkyni navrhnout, ale vždy záleží na té holce, na jejím přístupu k tomu. Určitě bych to nepodmiňoval nějakou nedůvěrou ve vztahu ("necháš si to tetování udělat a basta, jestli mě miluješ, tak do toho půjdeš, a když ne, tak to beru, jako že mi nevěříš"), to ne. Pochopitelně to asi každého kluka, co má k tetování kladný vztah a holka s tím souhlasí, potěší, ale přes oběť na straně holky ne... Navíc si myslím, že pokud by to mělo být opravdu jako překvapení, tak to naopak může ten vztah dost negativně poznamenat. Podle mě je dobré se napřed obecně zeptat na názor ohledně tetování, a podle toho se pak zařídit.


Lukáš, 18 let: Nevím, určitě je dobré o tom nějak předem mluvit, protože každému se může líbit jiný styl, jiné tetování a podobně. Já tetování žádné zatím nemám a popravdě jsem nad touto možností ani neuvažoval, ale možná bych do toho šel, z druhé strany nejspíš až po nějaké delší známosti, třeba k výročí roku ve vztahu by to mohlo být fajn, je to taky o důvěře. A kdyby to moje holka něčím podmiňovala, tak nevím... Já bych jí teda do ničeho takového nenutil, ani to ničím nepodmiňoval a přijde mi to trošku nefér k tomu druhému, a možná i trochu "ujeté"... Takový požadavek snad může mít holka, která už nějaké tetování má a chce další, či chce být ve vztahu hodně dominantní, ale pod nátlakem bych do toho nešel... Ve vztahu jsou důležitější věci, než nějaké společné tetování, ne? Navíc to může mít i různý specifika, ne pro každého je vhodné každé tetování, myslím ze zdravotního pohledu.

 

Co si o společném tetování myslíš ty? Šla bys do toho? Nebo ho už s přítelem máte? Poděl se o svůj názor nebo zkušenost.0 hlasů
Vaše hodnocení