Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Myslíš při sexu na ochranu? To je dobře. Která je pro tebe ale ta nejlepší?

Kondom, nebo prášky? Nebo oboje?

aktualizováno 12.03.2012, 00:41 | 12.03.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Myslíš při sexu na ochranu? To je dobře. Která je pro tebe ale ta nejlepší?

Každá antikoncepční metoda je trochu jiná, má své výhody i nedostatky. Chceš být skutečně chráněná? Nejlepší volbou je kombinovaná antikoncepce.


Pokud chceš být dostatečně chráněna před otěhotněním, ale i před přenosem možných chorob, je nejvhodnějším volbou kombinace některé hormonální antikoncepční metody s bariérovou.


Jistě jsi už slyšela o tom, že každá antikoncepce je jinak spolehlivá. Před otěhotněním tě nejlépe ochrání některá z hormonálních metod. Nejčastější je u nás stále používání hormonálních pilulek, které jsou jednoduché na užívaní a mají i celou řadu dalších výhodných vlastností – regulují bolestivost a intenzitu menstruace, pomáhají při léčbě akné apod.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KONDOM! Odpovědi na vaše nejčastější otázky
Která antikoncepce je pro tebe ta pravá?
Nebaví tě pilulky? Zkus antikoncepční kroužek


Pilulky, stejně jako antikoncepční náplast nebo kroužek, mají jedno společné – chrání před otěhotněním, ale ne před pohlavně přenosnými nemocemi. Nejlepším pomocníkem před nimi je použití kondomu. Přes něj se nedostanou ani spermie, ani choroboplodné látky.

 

Jak použít kondom?
(Foto: Oficiální zdroj)


Máš tedy používat pilulky, nebo kondom? Ideální je oboje. Spolehlivost kondomu není tak vysoká jako u pilulek, navíc je zde šance, že sklouzne nebo praskne. Zejména tehdy, nepoužijete-li ho správně, což se bohužel může stát. A stejně tak si můžeš zapomenout vzít pilulku, její účinek mohou také oslabit trávicí obtíže, užívání antibiotik a jiných léků apod.


Nejlepší volbou je tedy současné použití kondomu i pilulek. Když se spolehneš na obě metody současně, jsi chráněna jak před početím, tak před pohlavními nemocemi. A navíc eliminuješ riziko toho, že ti ochrana selže – u dvou je to již mnohem nižší pravděpodobnost.

 


Kombinací se samozřejmě myslí užití dvou různých antikoncepčních metod. Nikdy nekombinuj dohromady dvě hormonální metody, třeba náplast a pilulky nebo náplast a kroužek. Všechny tyto metody ti do těla dodávají hormony a regulují jejich hladinu, současné použití by šlo proti sobě a mohla by sis nezvratně rozhodit hormonální hladinu a ohrozit své zdraví.


Ani dva kondomy nejsou to pravé. Někdo sice tvrdí, že je to spolehlivější, dva kondomy přes sebe ale mohou mnohem pravděpodobněji prasknout. Třením o sebe jsou totiž více namáhány a mohou se poškodit. Vždy tedy kombinuj dvě různé metody.


Anketa
Používáš kondom i pilulky současně?
 9 hlasů
Vaše hodnocení