Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Co všechno se můžeme naučit od upírů z Twilightu? Nejen to, jak se obejít bez spánku, ale také se dozvíte něco navíc o vztazích.

Lekce lásky z Twilightu

aktualizováno 21.12.2011, 13:08 | 21.12.2011, 00:00 | tej

Co všechno se můžeme naučit od upírů z Twilightu? Nejen to, jak se obejít bez spánku, ale také se dozvíte něco navíc o vztazích.

Z jakého jiného, než romantického filmu, se dozvíte, jak poznat dobrý vztah? Vydrží ten tvůj, nebo máš raději utíkat? Podívej se na Twilight film a zjistíš víc. Nemusíš hledat žádné nenápadné vsuvky, my ti je řekneme rovnou.

 

Vyhni se náladovým klukům

 

První věc, které by ses v reálném životě měla vyvarovat, jsou náladoví kluci. Na špatné náladě není nic špatného a každý ji někdy má. Není možnost, aby se všichni každodenně dívali na svět pozitivně. Jenže nadměrná náladovost není tím pravým právě pro vztah. Náhlé změny nálad od veselých po zuřivé, jsou bez dobrého důvodu varovným signálem možného domácího násilí. Dokonce i studie ukázali, že nejspokojenějšími páry jsou ty, kde jsou oba partneři stabilní a pozitivní. Chceš zjistit, jestli tvůj miláček právě prochází těžkým obdobím nebo jsou jeho nevyrovnané emoce součástí osobnosti? Zeptej se ho na rovinu. Má zrovna špatnou náladu a snaží se to na tobě vybít? Prostě odejdi z místnosti a řekni mu, že se vrátíš za půl hodiny. To je dost času na to, aby se uklidnil.

 

 

Neupínej se na jednoho kluka

 

Bellina láska k Edwardovi je až za hranice uctívání. I když svého přítele miluješ nadevše, měj také ráda sama sebe a urči si, kam až chceš zajít. Pokud je mezi partnery obrovská nerovnováha, bude celý vztah špatný od začátku. Vztah nejlépe funguje tehdy, když mají obě polovičky zdravý pocit vlastních hodnot. Pokud jsi příliš závislá na svém příteli, nebo on na tobě, nadechni se a přehodnoť celý váš vztah.

 

Kluci se mění jen ve filmech

 

Snad všechny ženy touží po tom, aby svého grázlíka napravily a udělaly z něj dobrého člověka. Jenže není dobré si vyfantazírovat, že pravá láska toho druhého změní. Pokud by totiž dokázala čistá láska napravovat zlo, nebylo by žádné domácí násilí. Máš ve vztahu nasazeny růžové brýle? Zapomeň, že ho dokážeš napravit a raději se znovu nad celým vztahem zamysli. Sama si řekni, jestli bys kvůli němu začala uklízet svůj bordel v pokoji, nebo se přestala bavit se svou nejlepší kamarádkou. Chce takový být, tak ho nech, ale rozhodni se, jestli je to něco, co dokážeš přijmout za jeho stinnou stránku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kde potkat skvělé kluky?

Sexuální polohy pro lenochy

Sexy předehra, kterou ještě nezažil

 

Nemusíš se za každou cenu přizpůsobit

 

Upíři vedou zvláštní život. Pijí krev, nemohou chodit na slunci nebo mohou zůstat celou noc vzhůru. Bella se rozhodla přizpůsobit jeho kultuře, ale to neznamená, že musíš i ty! Pro zdravý vztah se musíte domluvit na kompromisech a rozhodnout se o celkovém řešení situace. Není možné, abys kvůli němu zatratila všechny přátele, rodinu a školu, přičemž on by za vztah nehnul ani prstem. Všechno musí být vyrovnané, jak vaše oběti, tak přínosy.

 

 

Přání skutečných mužů je úplně jiné

 

Zatímco je Edward do Belly zamilovaný tak, že celé noci sleduje její spánek, v reálném životě je to trochu jiné. Tvůj kluk netouží po obdivu, ale zatímco spí, touží po zcela jiném probuzení. Ano, opravdu ho nejvíc po ránu potěší třaba orální sex. Po ránu je to totiž pro chlapy přáním číslo jedna. Pokud mu chceš udělat opravdu radost, nečekej, že si tě bude ve spánku prohlížet. Místo toho připrav kávu a snídani, polož ji na stoleček a udělej mu více než příjemné probuzení.

 

Malá žárlivost ujde dlouhou cestu

 

Jak často Edward s Jacobem bojovali o Bellu? No, počítat to nechceme. Žárlivost však může být pomalou destruktivní silou. V malých dávkách nemůže uškodit, ale nikdo nechce partnera až moc žárlivého. To pak jistě naruší celý váš vztah. Malá dávka žárlivosti něco do sebe má. Partner ví, že se ve tvém okolí pohybují i jiní potencionální partneři a udržuje ho to ve střehu. Je tvůj partner nezdravě žárlivý? Zkus mu příště, až budeš venku s přáteli, napsat nějakou žhavou sms. Místo toho, aby z tebe páčil okolnosti tvé zábavy, bude vzrušeně čekat, až přijdeš.

 

Samotář může být sexy

 

Edward je samotář, což není nic špatného. Někdy jsou totiž klidní muži lepšími partnery. Jsou lepší posluchači, což je báječné pro ženy, které rády mluví. Malý problém může nastat v posteli. Málokdy řeknou, co by oni samotní chtěli, a tak je většina postelových scénářů na tobě. Zkus ho trochu podráždit. Popiš své představy do podrobných detailů a donuť ho, ať poví on ty svoje. Uvidíš, že se rozpovídá.

 

Daruj nádherný pohled

 

Edward je skvělý komunikátor, pokud jde o pohled přes celou místnost. Zkus se naučit mluvit očima a nauč se číst v těch jeho. Máš o něj zájem? Zadívej se na něj a napočítej do tří, což je dostatečně dlouhá doba, aby poznal, že ho chceš. Po několika minutách se na něj zadívej znovu, ne však příliš často. Uvidíš, že ho tvůj pohled dostane a bude toužit po tvé blízkosti.

 

 

Nech ho, ať ti pomůže

 

Když se Bellu pokusil napadnout upír, Edward jí vysál jed z krve. Kdo nemiluje kluka s rychlými reflexy a dovednostmi první pomoci? Neříkáme, abys byla závislá, ale není od věci se jednou za čas spolehnout čistě na něj. Kluci touží být potřební, tak jim to neber, i když víš, jak spravit počítač, či nastavit televizi. Nech ho, ať se o to postará za tebe. Můžete se od sebe navzájem učit.

 

Láska na dlouhou trať

 

Jakmile se Bella stane upírem, nemůže se vrátit. Žije s vědomím, že je jejich vztah věčný, což ji motivuje, i když nemá na výběr. V reálném životě je těžké přijmout verzi „navždy spolu“. Upíři nabízejí věčnou lásku, ale láska mezi lidmi je křehká. Neznamená to, že je méně hodnotná, ale cennější. Neber svou lásku jako samozřejmost, ale pečuj o ní, jako by to byl poklad.

 

Poznej jeho rodinu

 

Zapomeň na všechny zlé tchýně a snaž se poznat jeho rodinu. Jedině tak zjistíš, co z něj časem vyroste, protože rodina je místo, ve kterém se člověk naučí žít v intimních vztazích. Zamilovali jste se s jeho rodinou vzájemně? Máš vyhráno. Kolikrát může jeho matka stát při tvé straně a ne jeho.
 3 hlasů
Vaše hodnocení